Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Ayhan Yazıcıoğulları - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ayhan Yazıcıoğulları
    Marka
    Honda

Standart Enduro cross motor onerisi/yardim

Selam arkadaşlar içimde olan cros motor hevesimi gerçekleştireceğim inşallah kısa zaman sonra.fakat teknik bilgi ve tecrübe yok bu konuda surmuslugumde yok yani. Ama öğrenilir surmesi diye dusunuorum.
    Araştırmalarım sonucu trafikde tam cros surulmedigini öğrendim buda beni gayet uzdu. Fakat sonradan enduro tarzını öğrendim trafiğe uygun sekliymis crosun. Bu noktada kafamda belirledigim motorlar oldu tabiki. Crf 250L , Klx250, wr250r ve diğerleri..
    Benim butcem hepsine yetiyor fakat aralarında parca piyasası pazarı kullanışı gücü açısından fark olduğunu gördüm.
    Benim asıl içimde olan şey şu motor resmi açıdan sıkıntı çıkarmasını yani plaka ruhsat vs. Bu enduro oluyor. Ama enduroda ayna plaka sinyaller vs benim hiç hoşuma gitmiyor .Hangi endurouu alirsam aliyim bunları sokecegim . Ozaman şöyle soruyla karşılaşacağımı tarafınızdan "neden tam cros anlıyorsun o halde ". İlk sebebi oturduğum yer çevre komple asfalt yani counluk asfaltta keyfine surucem sonra arazi vs keşfedince olaya akicam ucucam ziplicam. Diğer sebebi polis yakalarsa en azından ruhsat plaka belge vs gosterirsem yirtarm en azından diye dusunuorum.
    Hemde uzun yol gezmelerim olacak tabi ondan dolayı enduro uygun. Dahasinida sayarizda gerek yok malumunuz.Ama ayni zamanda güçlü olsun tikanmasin istiyorum.Zaten motorun gücünü ve ilgili surus alanlarını keşfedince asfalttanda cekiilirim büyük oranda
    Şimdi gelelim incelemeye Yamaha güçlü ve kaliteliymis hondanin piyasası varmış Kawasaki ikisininde iceriiyor ama motor tipi iyi deil diye gordum.
    Ben crf250 alsam 2, el bu dediğim seyleri yapsam cross benzetsem cros tadını alirmiuyim?
    Veya hangi motoru almaliyin ve neden? Bu bağlamda yakın tanidiklarinizdan satan varsada ulasabilir bana numaram var profilde.
    En azından bgenmessem aldgm fyat cvari satablrm. Ama sıfır alirsam bgenmessem satarken duser fiyat.
    Hep aralarda kaldım bi türlü kutulamadm düşüncelerden napsam ne etsem bilmiyorum siz değerli abilerim kardeslerimin öneri ve yardımlarına ihtiyacım var bu konuda. Bana ışık tutarsaniz çok sevinirim en kısa zamanda aranıza katılmayı dört gözle bekliyorum.Konu anlık takibimde olcaktır buyrun
    Konu Ayhan Yazıcıoğulları tarafından (01-09-2016 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Isim
    Ayhan Yazıcıoğulları
    Marka
    Honda

Standart Enduro/cfoss motorr kiralama istanbuk

Arkadaşlar belikduzunde oturuyorum.civarimda veya Avrupa yakasında enduro veya cross motor kiralayan tanıdığınız bildiğiniz yerler kişiler varmı. Amacım gezmek değil test etmek test etmeden olmayacak yoksa bu iş

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Aklinizidakileri güzel anlatmissiniz ancak bu istediğinizi yapabilen bir motor yok maalesef. Yani yazdıklarımız birbiriyle aynı bünyede bulunamıyor.
    Şöyle cevap verelim:
    1) evrakta sorun çıkmasın: senelerdir plakası gezen arkadaşlarım da var ehliyetsiz gezen de. Polis sorun cikaracaksa çıkarır. Ruhsatı var falan diye yirtmaniz zor. Dokunmayacaksa da dokunmaz. Ama aynası sinyali sokulmuş motor, plakası olmayandan daha fazla dikkatlerini çekecektir. Aynayı sinyali söktükten sonra gerisi önemli değil bence
    2) hem arazide hoplayayim, hem asfaltta gezeyim: birinden taviz vermezseniz, ya araziden tam tat alamazsınız yada asfaltta hatim indirerek gezersiniz. Lastik yuzunden tabiki.
    3) uzun yola da gideyim tıkanmasın: at sahibine Gore kişner. Saydığımız motorlarla dünya turu yapanlar var. Ama 250cc motorun ne kadar tikanmamasini bekliyorsunuz? Kastiniz bozulmasın kırılmasına ise, birşey olmaz hiçbirine. Ha yok, bastimi gitsin, sıktı mı dursun derseniz iş değişir. 90-110 arası hızla fizana gidersiniz, motordan önce oturma organlarınız isyan eder zaten.
    Ozetle istediklerinizin hepsini yapabilen motor yok. Surmeye baslayinca bu yazdiklariniza, asfaltta oturakli olsun ama arazide hafif gibi seyler eklemeniz gerekecek. Kisacasi iki disiplin surekli celişecek. Bu yüzden insanlar arazi motorlarını römork ile taşıyor zaten.

Bence siz crf alın, motora masraf yapmadan orijinal haliyle biraz binin. Zaten dediklerimi hızla tecrübe edeceksiniz. Sonra karar verirsiniz. En azından parça ve ikinci el derdiniz olmaz.
    Vasıfsız Endurocu

4. Serdar Özmetin güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ayhan Yazıcıoğulları (02-09-2016),Erdi Şenkaya (03-09-2016),ersel şenkaya (02-09-2016),omercem (02-09-2016),Selçuk Keleş (04-09-2016)

Enduroist Üye ersel şenkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ersel şenkaya
    Motosiklet
    HM125
    Marka
    Aprillia

Serdar abi gerekeni yazmış tamamen katılıyorum. Bu iş, hangisini alsam daha iyi olur derseniz işin içinden çıkamazsınız. Yedek Parça ve fiyat konusunda Crf250L öneririm. Düşük devirleri pek sevmez. Stabil hızı 90-110 arası rahat ettirir. Sele yapısı diğer emsallerinden daha rahattır. Tabi çok fazla birşey bekleme uyuşturur. Arazide sizi üzmez. Size uyarı! olarak araziye tek çıkmayın. En az 3 kişi öneririm.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

İki ay önce bir crf 250 aldım ve arazi ve asfalt testlerini yaptım. Yazdığınız motosikletlerin hiçbirisi ile özellikle de crf ile cross yapamazsınız. Bir sürü tadilat gerekir. Bu tadilatlar ise normal asfalt sürüşünü tehlikeye sokar. Ama toprak yollar hafif arazi ve asfaltta güzel gidersiniz. (90 km/saat hızdan sıkılmaz iseniz uzun yola da gidersiniz )

Konu uzun ama tavsiyem bir crf alıp başlayın... alması satması kolay ... ondan sonra artık ilerleyip cross a mı başlarsınız yoksa; yok abi bu motorculuk uğraşılacak iş değil deyip bırakır mısınız kendiliğinden ortaya çıkar ...

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Vasıfsız Endurocular diye YouTube da atarsanız bizim ekibi görürsünüz. Hala çoğunluk crf ve klx kullanıyor. Fikir verecektir

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Vasıfsız Endurocu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Enduro cross motor onerisi/yardim

Cross 2T ile special dediğimiz sadece cross amaçlı üretilmiş 100-120 kg geçmeyen plaka ruhsatı sinyali ve farı olmayan motosikletler ile yapılır. Bunun için birtane panelvan araba alırsınız arkasına 3 lü römork alırsınız ve Ersel'in dediği gibi 3 arkadaş yola çıkarsınız. Tabi ki bunun yüklemesi ve straplaması 1 saati bulur, dönerken de aynı şekilde oluyor. O zaman cross tadını alırsınız ve keyifli bir ortam olur, ama Enduro yapayım derseniz bir tane crf 250L alırsınız, sigortası , vergisi, kaskosu derken bir dünya masraf edersiniz. Ama o motosiklet ile kısa soluklu yola gidersiniz (100km molalı). Polisle jandarmayla uğraşmazsınız. Türkiye'yi rahatça dolaşırsınız.
    Şimdi Serdar hocam gayet güzel anlatmış. Her iki motosiklet farklı segment olduğu için ikisini bir arada toplayan bir özellikte motosiklet yok. O yüzden bu dediklerinizi aynı anda yapacaksanız öncelikle farklı bir bütçe ayırmanız gerektiğini söylemek isterim.
    Yani hem şarap içip hem sarhoş olmamak biraz zor gibi😊 bizler çoğu Zaman daha Enduro ve asfalt lastiğini bile bir araya getiren teknolojiyi tam anlamıyla bulamamışken sizin bu isteklerinizi bir araya getiren bir motosiklet henüz yok.
    Şimdi bir de tavsiyem şu. Sağlığınız ve maddi durumunuz el veriyorsa KTM husgvarna 2T alın cross un tadına varırsınız. Eğer varsa panelvanınız arkaya römork yaparsınız ve o şekilde gidip gelirsiniz.

Bu KTM 200cc 2T, eğer gazı fütursuzca açan olursa tepesine geçirecek kadar dehçet bir cross. Bir de bu işe başlayacaksanız önce badyarmor MX çizme, MX alt üst takım korumalı giysi, kask ve eldiven. En önemlisi MX bot ve bady armor.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    Konu Ali KORKMAZ tarafından (02-09-2016 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

9. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ersel şenkaya (02-09-2016)

Isim
    Ayhan Yazıcıoğulları
    Marka
    Honda

anladım teşekkür ederim önerileriniz için sanırım crf ile başlamak doğru olacaktır daha sonra 2.bir motor olarak tam cros alacağım mecburen

11. Ayhan Yazıcıoğulları, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (02-09-2016)

Isim
    Ayhan Yazıcıoğulları
    Marka
    Honda

Standart 2.El Enduro/Cross Alımında dikkat edilmesi gereken detayları bizimle paylaşırmısınız?

Selamlar arkadaşlar. Geri dönüşümünü yapabilmek adına 2. el almaya karar verdim.
    Başlıkta belirttiğim üzere 2. el enduro / cross türü motor alımlarında teknik olarak nelere dikkat etmeliyiz bunları bizimle paylaşırmısınız.
    Siz tecrübeli abilerimin fikirlerini önerilerini almak en doğrusudur diye düşünüyorum.Marka model olarakda yazılırsa çok güzel olur. Sıfır alıp bir kaç nüans ile motoru iyi hale getirme noktalarıda yazılabilir.
    Mesela KLX de şu şu veya CRF de şunlar önemlidir bakmadan alma gibi detaylar bana ve motor alacak arkadaşlarıma ışık tutacaktır.Aynı zamanda direk ilanlarıda önermeniz hoş olabilir veya çevrenizdeki satanları.
    CRF ye yöneliyorum malzeme dandik deniyor klx sağlam deniyor aralarda kaldım

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Bu tip sorularınızı tek başlık altında sorabilirsiniz
    her biri için ayrı bir topik açmanıza gerek yok Ayhan kardeşim.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu