Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 20 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 101617181920212223 SonuncuSonuncu
191 den 200´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Bence de küçük cc bir motor al.
    Gittiğin yerde de belki kullanırsın.
    Gönlünü eylersin hiç değilse.
    Ya da yıllık izin vs de İstanbul da 1 haftalığına motosiklet kiralarsın.
    Bu da bir çözüm olabilir.

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Yatırmak için motor alınmaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Hasan Hüseyin ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Tayin olacağım yerlerin hepsi tabur seviyesinde üs bölgesi. Akerdeon sınırlar dışına çıkılamayan yerler olacak. Bırakın motor kullanmayı acil durumda memleketine cenazeye bile geç kalındığı yerler. Tenereyi aldığım vakti ya yatacak ya yatacak.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hasahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana gelir gibi hissediyorum SUPER TENERE kapılar açık mı ki ola? Gecelerimin neşesi ve kabusu oldun aynı anda. Bana duygu karmaşası yaşatıyor. Delirtiyorsun animallah. Öyle bir haldeyim ki duygularım mantığımı bastırır hale geldi. Bu yıl haziran sonu itibariyle doğu görevine gideceğim. Fakat atama görecek olduğum yerler dağ başı kış günlerinde kara ulaşımın olmadığı mekanlar olacak. Hali hazırda SUPER TENERE alacak bütçem yok. Ama normal piyasa düzeninde almaya niyetlendiğimde büyük bir bölümünü kredi kullanmak suretiyle almak durumunda kalacağım ki kredi ödemekten sıkıldım artık (diğer yandan kredi kullanmaksızın alabildiğim birşey yok). Haydi aldık aldığım gibi motor 2 yıl yatışa geçecek. 2 yıl kullanamayacağım. Sadece benim çoçuklarımla geride bıraktığım bir hasret kaynağım olacak bana biran evvel ona kavuşma noktasında pozitif motivasyon sağlayacak. Hemde gelene kadar borcunu bitirmeye yakın olacak. Almazsam (işte bunu yazaken bile moralim bozuluyor madde bağımlıları gibi duygularımı kontrol edemiyorum) şark hizmetinde bulunduğum süre zarfında ay ba ay TL dışında birikim yaparak elimde nakit olacak belki aldığımdan 1-2 yaş daha genç bir SUPER TENERE'm olacak. Kullanacağım kredi sebebiyle en az 5-7 bir lira gibi bir parayı ödememiş olacağım. Ah be abiler az birşeyler yazında bana destek olun. Vallaha çöküntü içindeyim. Ne yapsam ne yapmasam?
    Bence alma şark görevin bitsin öyle al. o sırada para biriktir. motorun yatması pek güzel değil bence sen dediğim gibi görevinden sonra al akradaşım.

belki bu arada gönlün başka bir motosiklete kayar ne bileyim.

KILIBIKRAYDIR

5. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Çağın Sarılar (09-01-2018)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Hasahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .... Ah be abiler az birşeyler yazında bana destek olun. Vallaha çöküntü içindeyim. Ne yapsam ne yapmasam?
    Hasan ,belki arkadaşların tekrarı olacak ama desteklemek amaçlı ben de fikrimi yazayım,şu an duygusal davranıyorsun,ne kadar istekli olduğun mesajından çok belli ama bence mantığınla hareket et ve motor işini şark görevi sonrasına ertele ya da bitmeye yakın edinmeye çalış,her daim istediğin özellikte yada temizlikte motor düşmeyebiliyor dolayısı ile görev bitimine son 3-5 ay kala başlarsın takibe,bu arada kredi faizi ödeyeceğine, birikiminin faizi de gelmiş olur.Cepte nakit olunca ,özellikle motor başın da pazarlık şansın daha yüksek olacaktır.Umarım arzu ettiğin motora zamanı geldiğin de kavuşursun.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alma bekle diyenlere ben de katılıyorum.
    Zorunlu birikim illa şart ise kredini çekip parayı değerlendirebilirsin.
    Hatta geri ödemenin bir kısmını parayı çalıştırarak karşılaşabilirsin.
    Oğuz TUNA

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bende de hiç bir zaman motor alacak para olmadı hep kredi ile aldım Dolayısıyla çocuk olunca nasıl olsa binemem diye motorumu satıp kredileri kapadım 1,5 sene ara verip sonra tekrar aldım...

Fakat 2 sene uzun bir zaman... O kadar zamanlık servisi ( dursa bile yağı değişecek(senede bir),lastiklerin ömrü bitecek saklama ömrü 2 sene galiba ,saklama şartları uygun değilse korozyona uğrayacak) sigortası devam edecek, allah korusun çalınırsa diye kaskosu olacak, vergisi işleyecek birde üstüne faiz ödeyecek yaşı geçip değer kaybedecek ama binemeyeceksiniz

Dolayısıyla krediye ödediğiniz taksiti ve normalde harcıyacağınız giderleri bir kenara atıp parayı işletseniz daha karlı çıkarsınız diye düşünüyorum

Tabiki karar sizin Söz konusu gönül olunca Beyinlerimiz malesef çalışmıyor

Kararınız şimdiden hayırlı olsun...
    Good Things Come To Those Who Wait

Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

Verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim. İnanın çevremdeki herkes sizlerle aynı fikirde ve bende sizlerin düşüncelerinin doğrultusunda düşünmeye çalışıyorum. İnşallah içinde bulunduğum bunalımdan biran evvel kurtulurum. İnanın bütçem olsa şuan derhal peşin peşin alıp geçeceğim. Aslında bütçenin denk olmaması sanırım benim hayrıma oldu. Hani liseli aşkınız olurda etmedik yemin kalmaz ya gelecekte birlikteliğe dair. Bende nerdeyse SUPER TENERE dışında aşklara yelken açmayacağım diye yemin edecek moddayım. Alevlenen hislerimle SUPER TENERE'nin benim olacağı günleri bekleyeyim en iyisi. Sağolun varolun.

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Komutanım seni klasik motorcu kaşıntısı tutmuş. Biz ne desek boş. Bu iş mantıkla olsa isi hiçbirimizin motor değiştirmemesi gerekirdi. Ama yine de duyuglarınla değil aklında hareket etmeni temenni ediyorum
    I need your boots your clothes and your motocycle

Isim
    Hasan Hüseyin ÖZGÜR
    Motosiklet
    XTZ 1200 SUPER TENERE
    Marka
    Yamaha

İnşallah abi umarım duygularıma yenik düşmeden hayallerimi yaşatmaya devam ederim.

Sayfa 20 Toplam 23 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 101617181920212223 SonuncuSonuncu