Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
221 den 227´e kadar. Toplam 227 Sayfa bulundu

Threaded View

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Standart YAMAHA TENERE XT1200ZE

Hiç değilse başlığı açayım dedim.
    Çok az km kullanmış olsam da kısa kısa bir şeyler paylaşmak istedim.
    Düşünenin gözünün arkada kalmayacağı bir motor olduğunu belirtmek isterim özellikle.
    Çok kaba olarak motor neredeyse tam donanımlı geliyor.
    Ön cam gayet yeterli. En üst seviyede benim gibi 1.75 cm ler için ideal. neredeyse hiç rüzgar almıyor diyebilirim.
    Motorun selesi gayet güzel.
    Benim gibi boy probleminiz varsa tedirgin olmayın. Sele ergonomisi alçak olan 84.5 cm de gayet rahat yere basmayı sağlıyor. Bu selenin yapısı ile ilgili. Zira varaderoda 84 cm fakat benim ayaklarım yere değmiyordu.
    Okuduğum yorumlarda düşük ağırlık merkezi çok vurgulanıyordu. Gerçekten öyleymiş. Durma hızlarında dahi ayakları yere koymaya ihtiyaç duymadım desem yeri. o derece dengeli. GS den sonra bunu söylemek zor ama çok dengeli hakikaten.
    Viraja yatışını çok çok beğendim. Rijit bir biçimde çizgisini bozmadan devam ediyor. Gidonun çok geniş olması çok küçük kontralar da dahi nefis manevra yapmasını sağlıyor.
    Lastiklerin çok yeni olmasına rağmen bir korku yaşamadım virajlarda.
    Frenler gayet iyi.
    Ön frenler sanki servolu gibi. Çok hafif bir zırıltı geliyor frene basınca. bilemedim tabii. sormak lazım.
    en çok tedirgin olduğum bmw den sonra gaz kesince ya da frene basınca öne dalma işiydi.
    daha önce varaderoda yaşadım bunu ve çok rahatsız etmişti başta.gerçi sonra alışmıştım.
    tenere de hiç öyle olmadı. aynı gs de ki gibi hareket ediyor.
    dalma vs yok yani.
    şimdilik bunlar diyeyim.

2. ahmet f senel güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (27-09-2016),Berkay İnal (28-09-2016),Çağın Sarılar (27-09-2016),cemkucuk (26-09-2016),Emir ÇELTEK (27-09-2016),sinansari (27-09-2016),SONAY YÜKSEL (27-09-2016)