Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 90 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Standart 2017 Honda CRF250L Rally

Arkadaşlar merhaba,

Prototip versiyonuna ait fotoğrafları bir süredir paylaşılmakta olan Honda CRF 250L Rally modelinin üretime hazır (ve muhtemelen üretilecek) versiyonu bu yılki 2016 Eicma fuarında paylaşıldı. Fuardan ilk ön inceleme videoları da paylaşılmaya başlandı.

Kendi adıma konuşmam gerekirse küçük motorların şehir içindeki pratikliğini arıyorum NC ile. Kaldı ki birçok forumdaşın da tecrübe ettiği üzere NC tam şehirli bir motor ama benim kullanımım için 200 küsur kilolar çok ağır kalıyor. Öncelikli olarak çok fazla performans meraklısı değilim. Işıklarda otomobillerden önde kalkış yapabileyim ve uzun yolda da dümdüz yollar yerine alternatif yollardan keyifle gidebileyim şekliyle bakıyorum olaya. Uzun yolda yasal hız limitleri civarındaki süratler beni memnun ediyor ancak diğer motorum Wave uzun yol kullanımı için çooook sabırlı sürüşler gerektiriyor. O sabır bende çoğu zaman mevcut olsa da süre kısıtlı ise yollar bitmek bilmiyor haliyle ve cub motor alternatif olmaktan çıkıyor. Dolayısıyla hafifliğiyle şehiriçi için ve Wave'e göre oldukça güçlü kalan motoru ve zengin donanımıyla uzun yollar için ikisi birarada bir motor fikri çok cazip geliyor. Hem hafif, hem donanımlı, hem de ülkemiz ölçeğinde sağlam bir distribütör desteği olan bir model için pek fazla alternatif yok gibi. Birkaç kez mevcut CRF250L almaya niyetlendim ama ABS ve ön cam eksikliği ve aydınlatma grubunun yeterli olmaması gibi çok basit eksiklikler beni hep alıkoydu bu işten. Sonradan uydurma işler durumu biraz kurtarsa da fabrikasyon donanımlı bir motorun yerini tutmayacaktır haliyle.

Mevcut CRF250L'nin Amerika satış fiyatı 5000 dolar.

Rally versiyonunun beklenen satış fiyatı ise 5900 dolar.

Şu linkte bir miktar daha detaylı bilgi mevcut:

http://www.asphaltandrubber.com/bike...crf250l-rally/

Eğer rally versiyonu birkaç bin TL farkla ülkemizde de satışa sunulursa ciddi olarak alıcıyım arkadaşlar.

Konuyu foto ve videolarla güncellemeye çalışacağım.

Selamlar.
    Konu Haluk Çakır tarafından (11-11-2016 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

2. Haluk Çakır güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (11-11-2016),Erdi Şenkaya (11-11-2016)