Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 90 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Alttaki linkte standart crf250l ile rally versiyonu karşılaştırılmış:

https://www.rockymountainatvmc.com/r...crf250l-rally/

Standart versiyonun yerden yüksekliği 26.9 cm iken bu rakam Rally versiyonunda 25.4 cm olmuş. Yani rally versiyonu 1.5 cm kadar daha az yerden yükseklik sunuyor.

Ama sele yüksekliği 87.37 cm iken 89.4 cm olarak yaklaşık 2 cm değerinde bir artış göstermiş.

Motorun yerden yüksekliği azalırken sele yüksekliğinin artması muhtemelen süspansiyon geometrisiyle alakalıdır diye düşünüyorum ve linkte alt kısımda da benzer bir yorum var.

Bu kısım beni daha çok ingilendiriyor: Standart versiyonun dolu ağırlığı 144 kg iken rally versiyon 155 kg olmuş.

Aradaki ağırlık farkı için benim tespit edebildiğim donanım farklılıkları şöyle:

1. Ön cam + bununla ilgili kullanılan civata, somun, pul vb.
    2. 2.28 litre daha büyük kapasiteli depo (hem hacimde artış, hem de kullanılan malzemede artış).
    3. 256 mm yerine 296 mm ön disk.
    4. ABS + bununla ilgili ilaveten kullanılan kablo, civata, somun, pul vb.
    5. Rally versiyonunda standart sunulan elcik korumalar
    6. Karenaja ilave edilmiş bölümler ve bunlar için kullanılan civata, somun, pul, vb

Bu yazdıklarımı göndermeden önce bir kez daha okuyunca gülümsedim zira üreticilerden daha performanslı, daha seri, daha az yakan, daha hafif modeller üretmelerini beklerken işe önce kendim(iz)den başlamam(ız) gerektiğini atladığımı(zı) düşünüyorum.

Yanımda çoğu zaman laptop, şarj aleti, SLR fotoğraf makinesi + ders materyalleri vb. birkaç ıvır zıvırla birlikte temizinden 10 kg'lık çanta taşıyorum.

Bir de son 5-6 yıldaki herşey dahil ve hatta ultra herşey dahil tatiller sonucu 90 kg olmuş birisiydim 2 ay önceye kadar.

1.77 boy ile beni mutlu edecek 72-73 kg'lar ama 90 kiloluk cüsse üstüne tam takım kışlık motosiklet kıyafetleriyle 100 küsur kilo olunuyor malumunuz.

Bir de yaklaşık 10 kg çanta ile hesaplayınca iğneyi biraz da kendime batırmam gerektiğini düşünmeden edemiyorum.

Düzgün (ve asla aç kalınmayan) bir diyet programıyla yaklaşık 2 ay sonunda 82 kg'a düştüğümü görmek beni mutlu etti bugün.

Bir 10 kg civarı daha verip yeni mezun günlerime dönüş yapma fikri beni benden alıyor.

Jokeyler gibi tüy siklet olacağım kısmetse.

Akıllı telefona yeni geçiş yaptığım için günlük foto ve video çekimleri için özel durumlar dışında SLR makineyi de taşımama gerek kalmayacak gibi.

Özet: Kendi adıma konuşursam vücuttan atılacak 16-17 kilo ve günlük taşınan ağırlığın minimuma düşürülmesiyle günlük yaklaşık 25 kg daha hafif gezmek olası yahu.

Birgün eğilip nefes nefese kalmadan kendi ayakkabılarımı kendimin bağlayabileceğimden mutlu olacağım hiç aklıma gelmezdi.

Sağlıklı yaşayalım ve motorlarımızın tadını çıkaralım arkadaşlar.

Selamlar.

2. Haluk Çakır güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (22-11-2016),Berkay İnal (21-11-2016),Haluk Tamdoğan (22-11-2016),Sabahattin KOÇAK (21-11-2016),Selçuk Keleş (22-11-2016)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Haluk Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu yazdıklarımı göndermeden önce bir kez daha okuyunca gülümsedim zira üreticilerden daha performanslı, daha seri, daha az yakan, daha hafif modeller üretmelerini beklerken işe önce kendim(iz)den başlamam(ız) gerektiğini atladığımı(zı) düşünüyorum
    .
    Iyi de niye biz ugrasiyoruz ki, japonlar ugrassin. Hem onlar 10kg eksiltirse motordan, bize de fazladan sucuk ekmek kontenjani acilir.

Saka bir yana, motorlarla mx parkurunda hoplayip ziplamayacagimiza gore, aslinda bahsettigimiz agirlik, bizim motora hakimiyetimiz icin. Yapamayacagimiz birseyi yapmak icin degil. Hafta sonu kampa gelirken kiyafetlerimin icliklerini de takinca az daha gelmekten vazgeciyordum. Bildiginiz yastik kilifi gibi oldular. Icinde hareket edemiyorum ki motor sureyim. Resmen motora bacagimi atamadim, bir de ustelik xtr kullaniyorum yani, tenere falan olsa naapacaktim acaba. En az 15kg vermem lazim benim de
    Vasıfsız Endurocu

4. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Haluk Çakır (22-11-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Crf250 nin motor blogu oldukca ekonomik. Revizyona gidip en azindan 30 beygirlere cikarsalardi bence albenisi yuksek olurdu. Ama bu haliylede yuksek satis rakamlarini devam ettirecektir diye dusunuyorum.

Ayrica cok muhtesem bi model olmasa bile yolu actilar. Rally tipli modellerin arkasi gelecektir.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crf250 nin motor blogu oldukca ekonomik. Revizyona gidip en azindan 30 beygirlere cikarsalardi bence albenisi yuksek olurdu. Ama bu haliylede yuksek satis rakamlarini devam ettirecektir diye dusunuyorum.

Ayrica cok muhtesem bi model olmasa bile yolu actilar. Rally tipli modellerin arkasi gelecektir.

Ben CRF kullanmak istemiyorum demiştim. oturuşu, duruşu bana o aradığım hissi vermiyor. bir de uzun yolda cam eksikliği sıkıntılı göründü hep. o yüzden rally versiyonunu bekliyordum. 19bin lira gibi bir beklentim var. ama o paraya tenere alınıyor öte yandan ikinci el. zor karar vesselam. ama crf rally'ye 380cc bigbore takılırsa sonuçları müthiş olabilir. çünkü hep dediğim gibi benim gibi adamların ihtiyacı aslında 350-400cc aralığında, orta siklet bir motor.
    Vasıfsız Endurocu

7. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Haluk Tamdoğan (22-11-2016)

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

♡♡♡ ccm gp45

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ♡♡♡ ccm gp45

http://www.ccm-motorcycles.com/gp450.asp#

Frame Type
    6082 T6 Forged Aluminium , machined finish, Lightweight Bonded

Displacement
    449.50cm³ (27.43 cubic inches)
    Engine Type
    Single cylinder, Four-stroke

Power
    40.23 HP (29.4kw) @ 7000 RPM
    Weight
    130kg
    Power/weight ratio
    0.31 HP/kg

KILIBIKRAYDIR

Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

♡♡♡ Ajp pr7

♡♡♡ swm dual sport

Boyum dolayisiyla hic bir zaman binemeyecegim motorlar. O yuzden Crf iyidir

Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Oy Oy Oy, tam benlik,
    biraz inceleyip hayal kurayım
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhaba,

2017 model Hondalar için fuar öncesi kampanya düzenlenmiş olduğunu duydum geçtiğimiz hafta ve iş çıkışı soluğu Honda Bora'da aldım 11 Ocak günü. Rally versiyonunun 18.500 TL'lik fiyatı olduğunu ve 4-5 bin TL gibi bir kapora ile bu motoru bu fiyattan ayırabileceklerini, ve birkaç dakikalık bir stok kontrolünden sonra 1 adet motoru daha bu fiyattan verebileceklerini öğrendim. Motor adıma ayrıldı ve ben de birkaç günlük bir yoğunluğum olduğunu belirtip 16 Ocak'ta kaporayı yatırabileceğimi belirttikten sonra oradan ayrıldım.

Bu arada mevcut 2016 NC 750 x motorumu 2016 Nisan ayında Ankaradan değil, İskenderun bayiinden aldım ve (İstanbuldaki popüler bir bayii yüzünden aksesuar temininde birkaç küçük aksaklık yaşamış ve hatta defalarca makyajlı kasa diye belirttiğim halde makyajsız NC için üretilen ve benim motoruma uymayan aksesuar gönderildiği için onları geri gönderttiğim ve bu aksaklıklardan dolayı dönüş yolculuğunu da parasını ödediğim aksesuarlar olmadan ve yaklaşık 3 gün rötarlı + planladığım rotamı kısaltarak yapmış olmama rağmen) genel olarak çok keyifli bir 3-4 gün geçirdim. Bu maceranın da etkisiyle Ankarada yaşayan birisi olarak Ankaradaki bir bayiiden motosiklet alıyor olmamın beni hiç heyecanlandırmadığını, hatta çok da banal geldiğini düşünmedim değil. 16 Ocak Pazartesi sabahı parayı yatırmadan önce teyit maksatlı yetkili arkadaşa telefon ettim ve kendisi bana 12 ocak günü itibarı ile bu kampanyanın sonlandığını ve şu an sipariş alamayacağını, iletişim bilgilerimin kendisinde mevcut olduğunu ve bir sonraki kampanya olması durumunda beni haberdar edeceğini belirtti. Biraz burukluk hissettim ama çok da üzülmedim galiba.

İstanbuldan adaşım Haluk'la telefonlaştık ve Esengül Honda ile benim için konuştu. Ellerinde stok kalmamış. O iş de yattı haliyle.

Birden aklıma Balıkesir bayii geldi, Burhaniye'lim ya. O günlerde annemi ziyaret etme planları yaptığımdan Balıkesir MNR Honda'yı aradım. Satıştan Eda hn ile görüştüm kendisi motoru bu fiyattan verebileceklerini teyit etti. Ben de kaporamı yatırdım anında. Şubat ayı içinde kalanını da yatıracağım ve Mart başında gelmesi planlanan ilk seri Rally'lerden birisi benim olacak kısmetse. Burhaniye'den Ankaraya dönüşü Güney istikametinde sahilden gidip Antalya'dan mı, yoksa kuzey istikametinde yine sahilden Sinop'tan mı yapsam onun planlarını yapıyorum şimdilerde. Ya da şu an kurgulamadığım ayrı bir güzergahtan gelirim belki de. Hadi hayırlısı.

Forumdaşlara kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    Konu Haluk Çakır tarafından (18-01-2017 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

bu sebepten rally siparişimi iptal ettirdim, fuar zamanı yeni fiyat belirlenecekmiş.

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu