Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 90 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

daha 11700 km deki 2009 model honda transalpimi 23.500 sattım 22.000 bunumu alsam acaba, hadi canım ordan derler miki

Enduroist Üye Haluk Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Alıntı Semih Sert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP Kompozit'in 59 cm. Ölçüsünde olan camından aldım, füme ve şeffaf renkleri mevcut. Ben füme tercih ettim, görünüm ve işlev bakımından çok faydalı oldu.

Fotoğrafları İlk fırsatta eklerim.
    Çok teşekkür ederim fotolar için. Ön cam siparişi vereyim ben de. Ayrıca gp kompozitten almış olduğum ızgara formlu far koruma ışık verimini ciddi oranda düşürdü bende. Onlar da herhalde benzer şikayetler sonucu bir de ızgara şeklinde olmayan şeffaf bir far koruma daha üretmişler. Muhtemelen bir de ondan sipariş vereceğim. Hayırlısı bakalım. Selamlar.

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Alıntı ErkanDEVRİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha 11700 km deki 2009 model honda transalpimi 23.500 sattım 22.000 bunumu alsam acaba, hadi canım ordan derler miki
    Tamamen kullanım amacınızla alakalı bir tercih olur. Sattığınız motorun ıslak ağırlığı 230 kg civarı olsa gerek. Daha çok kısa mesafe ve/veya bozuk yol ağırlıklı bir sürüşünüz var ise 160 kg civarındaki ağırlığıyla Rally biçilmiş kaftan. Uzun yol ağırlıklı kullanımınız var ise hem konfor, hem ara hızlanma ve yüksek süratler, hem de sürüş keyfi açısından attan inip eşeğe binmek gibi birşey olur. Bir de işin tüketim ve mtv boyutu var ki burada da muhtemelen yarı yarıya avantajlı olacaktır Rally. İnşallah gönlünüzdeki motoru alırsınız en kısa sürede. Selamlar.

Enduroist Üye Semih Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih Sert
    Motosiklet
    Tenere 700
    Marka
    Yamaha

Alıntı Haluk Çakır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim fotolar için. Ön cam siparişi vereyim ben de. Ayrıca gp kompozitten almış olduğum ızgara formlu far koruma ışık verimini ciddi oranda düşürdü bende. Onlar da herhalde benzer şikayetler sonucu bir de ızgara şeklinde olmayan şeffaf bir far koruma daha üretmişler. Muhtemelen bir de ondan sipariş vereceğim. Hayırlısı bakalım. Selamlar.
    Ben far korumayı GP kompozit'ten değil muhtemelen duymuş olduğunuz "Crf Akyazı" Selami Usta'dan almıştım ama yapıları itibariyle pek fark olacağını sanmıyorum. Koruma öncesi aydınlatma seviyesi ciddi anlamda iyiydi, koruma ile hem aydınlatma menzili hem de miktarı konusunda gerileme var. Sürüşü tehlikeye atan bir seviyede olmadığı için değiştirme ihtiyacı duymadım ben.

Daha önce asansörlü deflektör kullandım ama bu camın verimi daha yüksek oldu.

Isim
    Semih Sert
    Motosiklet
    Tenere 700
    Marka
    Yamaha

Bence ne diyeceklerinden çok sizin ne hissedeceğiniz önemli, sürüşünüz asfalt odaklı ve anayolları kullanarak günde 500+ km. yol yapacaksınız çok mantıklı olmayabilir. Ama 120 km/s civarı rüzgardan dayak yemeyeyim, 2 saatte bir benzin molası vermeyeyim, ABS'li bir makina kullanayım diyorsanız makul bir tercih olur. Ecnebilerin trail riding dediği kullanım şekli için biçilmiş kaftan.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Ben KTM 1190 dan geçtim crf250 ye... ne yapmak istediğiniz çok önemli. iyi planlama yapın çünkü sonra pişman olursunuz. crf den hız güç tork konfor filan beklememek gerekiyor. Ben planladığım karadeniz turu için aldım. Karadeniz olmadı 2500 km transtoros yaptım kurban bayramında. İyiki crf ile gelmişim dedim. Dağlarda gezdiğim dört gün muhteşemdi. ama dönüşte asfalttan yaptığım tek günde 700 km en yorucu kısımdı. Uzun yolda işkenceye dönüşüyor.

İstanbulda yaşıyorum. Daha önce haftasonları 1500-2000 km ye varan uzun geziler yapardım mesela. Cumayı filan birleştirerek. Eskişehir /Denizli/ İzmir/ Edirne vs. pat küt gider gelirdim. Crf ile bunlar hayal.. Süre olarak uzun ve günlük km düşük off road ağırlıklı geziler planlamak gerekiyor. Bunlar size uyuyorsa keyif alırsınız.

7. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (02-10-2017),Coşkun SARP (29-09-2017)

Isim
    Semih Sert
    Motosiklet
    Tenere 700
    Marka
    Yamaha

Daha önce sele için alcantara uygulaması yaptıran oldu mu acaba? Ralli replikasına daha uygun bir görünüm olacağını düşünüyorum.

Isim
    Haluk Çakır
    Motosiklet
    CRF250 Rally - Wave 110i
    Marka
    Honda

Benim motorun selesini komple elden geçirttim. Çok konforlu oldu. Boy da 1 cm kadar azaldı isteğim üzerine. Motora yaptığım en memnun kaldığım harcama diyebilirim. Ancak muhtemelen dikiş yerlerinden su alıyor. Yaz döneminde çok güzel oluyordu (kuru görünen ama aslında gayet de) ıslak seleye oturup seyahat etmek de bu tarihlerden itibaren başka bir çözüm bulmam gerekecek.
    Konu Haluk Çakır tarafından (06-10-2017 Saat 12:18 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Katılımcı Üye ErkanDEVRİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    erkan devrim
    Motosiklet
    Tiger 800XR ve peugeot kisbee
    Marka
    Triumph

benim kullanım amacıma uymuyor, bence fiyat gereğinden fazla ama çok fazla seçenek de yok zaten bu segmentte, transalpi sattım yerine triumph tiger 800 xr aldım.

11. ErkanDEVRİM güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (10-10-2017),Coşkun SARP (10-10-2017),omercem (09-10-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Güzel seçim kazasız belasız kullanın.

Sayfa 6 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 23456789 SonuncuSonuncu