Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789
81 den 90´e kadar. Toplam 90 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Semih Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih Sert
    Motosiklet
    Tenere 700
    Marka
    Yamaha

Neredeyse 1 yılı ve 10.000 km.'yi geride bıraktık. Klasik olarak ben de +10 beygire hayır demezdim kesinlikle. Çünkü 150 kg. üzerindeki ağırlığın ve bu görünümün hakkı 35 hp. civarında bir makina bana kalırsa.

Ecnebilerin değerlendirmelerinde kullandığı bir tabir vardı; kurt postundaki kuzu. Bunun yanında arka süspansiyonu çok ama çok zayıf. Özellikle önyükleme ayarı fabrikadan çıkarken maksimumda olmadığından yetersiz kalıyor. Benim gibi ekipmanlarla birlikte 100 kg.a yakın biri için önyükleme ayarını sona getirmek şart. Tabi bu durum tempolu arazi sürüşleri için geçerli, varsayılan ayarlar asfaltta yaylana yaylana gitmek için uygun.

Yapısı itibariyle iki kişi seyahat etmek için de çok uygun olduğunu söyleyemem, gerek selesi gerek artçı pegleri ortalama bir insan için konforsuz bir artçı deneyimi demek.

Elciklerin önündeki rüzgar reflektörleri rüzgarı kesmek ve elleri taş, böceklerden korumak için yeterli ama kullanılan malzeme epey kalitesiz ve montaj şekli de pek özenli gelmedi bana.

Benim bakış açımdan pek olumlu olmayan yönleri bunlar. Olumlu olan ve genel itibariyle bu motosikleti sevmemi sağlayan hususları ayrı bir mesajda belirteceğim.

2. Semih Sert güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Haluk Çakır (25-03-2018),İbrahim Cihan Özyurt (24-10-2018)

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Semih +10 bg ve kaliteli amortisorleri olsa rakipleri oldugu kadar africa da dahil cok motorun onunu keserdi. Yazını 4 gözle bekliyorum
    I need your boots your clothes and your motocycle

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

bugün motoron un çektiği inceleme videosunu izledim. 140 km hızlarda gidebiliyormuş. ilginç geldi. ilgimi çekti esasen çirkin motosikletleri seviyorum ben sanırım

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Ben cok begeniyorum ve hala bu fiyat fena bir fiyat degil.
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün motoron un çektiği inceleme videosunu izledim. 140 km hızlarda gidebiliyormuş. ilginç geldi. ilgimi çekti esasen çirkin motosikletleri seviyorum ben sanırım
    Cem 140 km hızlarda gidebiliyor demeyelim de 140 km hızlara çıkabiliyor diyelim. Makul seyir hızı 90-100 km hadi biraz yapıştırıp 110 filan gidilir o da camla filan . Yoksa rüzgardan serseme dönüyorsunuz uzun yolda... Ben dev gibi ön cam yaptırdım.

Bu motosikletten keyif almanız için;

1. Büyük kısmı arazi köy kasaba rota çizmeniz lazım.
    2. Emekli olup keyfe keder dünya turuna çıkmanız lazım.

Bunun dışında alayım ya masrafsız hesaplı şehiriçi şehirdışı gezerim derseniz pişman olma katsayınız çok çok yüksek olur... Ne şehiriçinde scoter keyfi ve rahatlığı var ne şehir dışında büyük cc bir motosiklet konfor ve gidişi var çünkü...

Bülent'in dediği gibi olmamış bir motor ....ha buna çift silindir ya da 400 cc bir makine neden konmuyor ? O zaman Honda hepsi birbirine benzeyen o nc leri crosrunnerleri AT leri kime satacak.

7. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (29-03-2018)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cem 140 km hızlarda gidebiliyor demeyelim de 140 km hızlara çıkabiliyor diyelim. Makul seyir hızı 90-100 km hadi biraz yapıştırıp 110 filan gidilir o da camla filan . Yoksa rüzgardan serseme dönüyorsunuz uzun yolda... Ben dev gibi ön cam yaptırdım.
    video yanıltmış beni

Bunun dışında alayım ya masrafsız hesaplı şehiriçi şehirdışı gezerim derseniz pişman olma katsayınız çok çok yüksek olur... Ne şehiriçinde scoter keyfi ve rahatlığı var ne şehir dışında büyük cc bir motosiklet konfor ve gidişi var çünkü...

Bülent'in dediği gibi olmamış bir motor ....ha buna çift silindir ya da 400 cc bir makine neden konmuyor ? O zaman Honda hepsi birbirine benzeyen o nc leri crosrunnerleri AT leri kime satacak.
    400 lük olsa dediğin gibi süper işe yarar bişey olurdu.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Üye Semih Sert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Semih Sert
    Motosiklet
    Tenere 700
    Marka
    Yamaha

Neredeyse 1 yılı ve 10.000 km.'nin ardından bu kez de bu motosiklet ile ilgili sevdiğim şeylerden bahsedeyim.

Listenin ilk sırasında işletme maliyeti var. Bakım aralığı, bakım masrafı ve yakıt sarfiyatı gibi maddeleri bir araya getirdiğimizde ortaya makul bir işletme maliyeti çıkıyor.

Arazi kabiliyeti hiç fena değil, ktm'ler sherco'lar kadar hızlı varamasanız da onlarla aynı parkuru tamamlamanızı sağlar.

Yüksekliği şehir içi trafiği süzmek için avantaj ve bence kesinlikle scooter kadar rahat çünkü manevra kabiliyeti ve dengesi yerinde.

Görüntüsünü ilk gördüğümden beri beğeniyorum, ayrıca yerli üreticiler tarafından tedarik edilen pek çok aksesuar ile kişiselleştirme yapmak mümkün. Yüksek cam, karter koruma, sis farı, yan ayak genişletme, far koruma bunlardan bazıları.

Ben tek kişi ile kullanımda yasal hız limitlerine ulaşmak ve o hızı korumak konusunda neredeyse hiç sorun yaşamadım. Henüz günlük 500 km.'yi aşan yolculuklar yapmadığımdan daha uzun soluklu geziler için yorum yapmam mümkün değil ama benim takip ettiğim 2 kişi var şu anda bu motosiklet ile dünya turu yapmakta olan.

Özetle artçısız olarak sizi dilediğiniz yolda taşıyabilecek, kırılmayacak, motor bloğu uzun süredir kullanımda olan ve herhangi bir kronik sorunu olmayan, yerden yüksek, tek depo ile 300 km. civarı menzil sunan bir "herşeyden biraz" makinesi.

10. Semih Sert güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (29-03-2018),GokhanUzun (29-03-2018),İbrahim Cihan Özyurt (24-10-2018),Kaan Tütüncüoğlu (03-05-2018),Oğuzhan Sarıtaş (30-03-2018),okaysarac (23-07-2018)

Enduroist Üye Tugrul Kusku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tugrul Kusku
    Motosiklet
    CRF 250
    Marka
    Honda

Bu analize bir rally kullanıcısı olarak çok katılıyorum.

Temmuz ayında yaklaşık 300 km uzaklıkta olan pürenli yaylasına kampa gitmek istiyorum fakat ilk 250 kmsi otoban olduğu için o son 50 km deki keyifli orman yoluna değer mi diye düşünmekteyim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Enduroist Üye Ulaş ANLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ulaş Anli
    Motosiklet
    HONDA CRF 250L RALLY
    Marka
    Honda

Arkadaşlar merhabalar.

2017 model Crf 250L Rally modelini alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Motor çok hoşuma gitti ilk deneyimde. Bodrumda aldım motoru ve direk sürerek Yatağan'a getirdim.
    Asfalt yolda yandan 90 derece yediğim çok şiddetli rüzgar dışında uzun yolda çok rahattı motor.
    Artçım olmadığı ve çok kilolu olmadığım için güç fazlasıyla yetti bana. Yüksek ve hafif oluşu sürüş keyfini fazlasıyla artırdı.
    Yalnız motor tek silindir ve 100 civarı kilometrede elciklerde titreşim var.
    Motor bacaklarımda ve pedlerde hiç rahatsız edici titreşim vermemesine rağmen elcik titreşimi 1 saatten fazla kesintisiz sürünce rahatsız etti. Acaba bu titreşimi nasıl azaltabilirim?
    Gidon elcik veya lastik değiştirerek mi bu durumu azaltabilirim?
    Gidon orjinal fakat lastikler yeni alınmış metzeller sahra 3 orjinal IRC tırtıklı lastik değil. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Alıntı Ulaş ANLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar.

2017 model Crf 250L Rally modelini alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Motor çok hoşuma gitti ilk deneyimde. Bodrumda aldım motoru ve direk sürerek Yatağan'a getirdim.
    Asfalt yolda yandan 90 derece yediğim çok şiddetli rüzgar dışında uzun yolda çok rahattı motor.
    Artçım olmadığı ve çok kilolu olmadığım için güç fazlasıyla yetti bana. Yüksek ve hafif oluşu sürüş keyfini fazlasıyla artırdı.
    Yalnız motor tek silindir ve 100 civarı kilometrede elciklerde titreşim var.
    Motor bacaklarımda ve pedlerde hiç rahatsız edici titreşim vermemesine rağmen elcik titreşimi 1 saatten fazla kesintisiz sürünce rahatsız etti. Acaba bu titreşimi nasıl azaltabilirim?
    Gidon elcik veya lastik değiştirerek mi bu durumu azaltabilirim?
    Gidon orjinal fakat lastikler yeni alınmış metzeller sahra 3 orjinal IRC tırtıklı lastik değil. Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi merak ediyorum.
    Hayırlı olsun..
    Tek silindirli makina vibrasyon yapar...
    Hatta bu işin efsanelerinden biri de BMW 650 GS idi...
    1 saat sonra elde karıncalanma başlar..
    Bende de CRF 250 L var.. Oradan biliyorum
    Bir çözümü olduğunu da sanmıyorum..

Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 56789