Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 678910
91 den 95´e kadar. Toplam 95 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Onur Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Battal
    Motosiklet
    VFR 1200X Crosstourer
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmuyor olmuyor. :P :P :P Ya da genelde olmuyor diyelim. NC kullanmanın tek zor yanı bu vites işidir. Çok oynamaya alışmak gerekir. Verimli devir 4.000-4.500. Red line ise 6.250. :P Başka bir şey dememe gerek var mı? :P
    Keyif vermez o zaman hiç

Enduroist Üye murat_şahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat şahin
    Motosiklet
    2016 CBR250R Repsol
    Marka
    Honda

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok yahu, kızarak söylemedim, aslında benimde ofis ortamında sıkça yaptığım birşeydir sesli düşünmek, o yüzden yazdım.

Ama bende Ersan gibi senin kazalara takıldım. Motor kullanmak için herhangi bir eğitim aldın mı? Motoru sürüyor olabilirsin, ama motor kullanmak başka birşeydir. Beni tedirgin edense bu konu.
    Teorik; evet.
    Pratik; maalesef hayır.

Bu arada kazaların sonuncusunu yaptığımda yaşım 24 falandı. 8 yıl oldu, hız yapmıyorum, trafik kurallarına uyuyorum. Gençlik, verdiler altıma iyi kaçan arabayı, Antalya-Kemer arasını 45-50 dk'da giderek öğrendim otomobil kullanımını. Bahsettiğim dönemde yolun çoğu kısmı bölünmemişti. Sonradan böldüler.

Motosiklet ile bir kez kendi kendime düştüm Evet, 2. viteste giderken düz yolda ve kendi kendime Bir kez de, sağımdaki araç üstüme kırınca ufak bir temas yaşandı. Bunların ikisi de motoru kullanmaya başladığım ilk 6 ay içinde toplam 6-7 bin kmlik tecrübe dilimi içinde gerçekleşti. Sonra bir daha kaza/düşme yaşamadım, hatta az daha dememi gerektirecek bir durum bile yaşamadım 20 bin km'yi geçti.

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisörlerin hepsi sorunlu değil. Toplam içinde çok az bir kısmı bunu yaşıyor.

Bu arada "iş gereği durum acildi" kabullenilebilir bir neden midir acaba? Bana değildir gibi geliyor.
    Değildir abi, ben o nedeni kabullenilebilir bulmadığım için diyorum hızlı gitmeyeceğim diye. Sonuçta anlıyor insan, patron her zaman sermayeyi düşünür. Personeli değil.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Onur Battal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyif vermez o zaman hiç
    E işte. Toplam fayda meselesi. Hem cam kenarı hem iki buçuk lira olmuyor. :P :P :P
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

4. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Gürol Kıvırcık (17-03-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Aslında ilk sayfada ilk cevapta Erdim sorunun cevabını verip konuyu bitirmiş,bana kalırsada NC serisinden biri alınmalı
    1-Titreşim kıpraşım meseleleri anında bertaraf edilir. Tek silindir feriştah olsa bu cc lerde TİTTİİRETTTT TİRİİİİİİRR.
    2-Bol yedekparça bol aksesuar.
    3-Diğer seçeneklere göre bol konfor.
    4-Kolay elden çıkarılabilirlik.
    5-Depo bagajı ile günlük ihtiyaçların motordan inmeye bile gerek kalmadan halledilebilmesi.
    6-Honda servis ağı rahatlığı. (daha uzar ama asıl mesele altta)

7-Zurnanın zırt dediği yer YAKIT miktarı ortalama 3-3,5 arası

bunu ayrı ele almakta fayda var o yüzden ayırdım,yukarıda bahsedilen motorların fiyatları birbirlerine yakın içlerinde en pahalı olanda yine NC olmakla beraber bu fark okadarda abartılacak bir fark değil ve yıllık 10-15 bin km arası yol yapılacağını düşündüğümüzde bu aradaki farkta bulunabilecek NC ye göre bir yada iki yılda yakıttan çıkartılabilecek bir fark (100 km de min.2 litre)
    bu gözönünde bulundurularak bence bütçe biraz sıkıştırılabilir,aralarındaki model yılı farkının getirilerinide ayrıca değerlendirmekte fayda var.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (17-03-2017 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

6. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (19-03-2017),Ersan ÖZYURT (17-03-2017),murat_şahin (19-03-2017),SONAY YÜKSEL (17-03-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında ilk sayfada ilk cevapta Erdim sorunun cevabını verip konuyu bitirmiş,bana kalırsada NC serisinden biri alınmalı
    1-Titreşim kıpraşım meseleleri anında bertaraf edilir. Tek silindir feriştah olsa bu cc lerde TİTTİİRETTTT TİRİİİİİİRR.
    2-Bol yedekparça bol aksesuar.
    3-Diğer seçeneklere göre bol konfor.
    4-Kolay elden çıkarılabilirlik.
    5-Depo bagajı ile günlük ihtiyaçların motordan inmeye bile gerek kalmadan halledilebilmesi.
    6-Honda servis ağı rahatlığı. (daha uzar ama asıl mesele altta)

7-Zurnanın zırt dediği yer YAKIT miktarı ortalama 3-3,5 arası

bunu ayrı ele almakta fayda var o yüzden ayırdım,yukarıda bahsedilen motorların fiyatları birbirlerine yakın içlerinde en pahalı olanda yine NC olmakla beraber bu fark okadarda abartılacak bir fark değil ve yıllık 10-15 bin km arası yol yapılacağını düşündüğümüzde bu aradaki farkta bulunabilecek NC ye göre bir yada iki yılda yakıttan çıkartılabilecek bir fark (100 km de min.2 litre)
    bu gözönünde bulundurularak bence bütçe biraz sıkıştırılabilir,aralarındaki model yılı farkının getirilerinide ayrıca değerlendirmekte fayda var.
    Temiz ve açık özet olmuş Şefim. Budur.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Gürol Kıvırcık (17-03-2017),murat_şahin (19-03-2017)

Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 678910