Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 15´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bütün mevzunun temeli aslında. Sonucta o motorun üzerinde nasıl durdugumuzu hepimiz onemsiyoruz. Kendimize gerçekten barisamiyoruz. Bir sürü 1000 km yapmadan satılan muhteşem motor var. Soruyorlar sonra neden diye. " İstediğim gibi olmadı motor " diyorlar. 80bine motor alıp touratec de 30 daha harcayıp olmadı diyorlar. Zannediyorlar ki, fotoğraflardaki gibi motor yapınca motor sirtlayip götürecek.

Hala şaşırıyorum. Overland magazin de bir makale okuyordum. İki kişi kuzey africa dan çıkıyor yola ve tenere çölünü geçiyor. Kullandiklari motor hatırladığım kadarıyla xl650r. Yani Karbüratörlü ve hava soğutmalı. Bizde bir çok kişi hava soğutmalı 100km de şişer der. Ama çölü de onlar geçiyor işte

LG-H818 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    şuna geliyor altındaki motosikletten ziyarde üzerindeki insana bağlı herşey,

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Serdar güzel bir konuya değinmişsin ama fazla mantıklı olmuş... mantık bugün için yapılan işlerde aranacak son şey belki de ...

Tüketim bir alışkanlık ve ihtiyaç değil bir dayatmadır. Korkunç bir çağda ve gösteri kültüründe yaşıyoruz. Yaşadığımız hayatta her şey görmek ve göstermek üzerine kurulmuş. Artık çevremizle de sınırlı değiliz; facebook ta instagram da dünyanın her yerini izleyip her yerinden bizi izleyen hayranlar edinme lüksümüz var. bu gösteri çağında 4 yaşındaki yeğenim adidas ayakkabı alınmadığı için (çünkü diğer iki arkadaşına adidas alınmış) 2 gündür kreşe gitmiyor.

Biz büyüklerin de çocuklardan farkı yok... Motosiklet kültürü diye bir şey yok... Motosiklet üreticileri ve pazarlamacıları tarafından oluşturulan hayali bir dünya var. O dünyaya dahil olmak için can atan milyonlar var. Özgürlük, cesaret şövalyelik, sıradışılık.... çok yüksek bedeller ödemeden bu dünyaya makul şekilde girebilir ve artık moda olan Deli !! ya da çılgın !! lardan biri olabilirsiniz. Üstelik insanlar bu gösteriye çok sadece para harcayarak dahil olmuyor. Cok ciddi riskler de alıyorlar. Hayatları, bedenleri ve sağlıkları açısından ...

1 yaşımdan beri motosiklet üzerindeyim. 15 yaşından beri kendi motosikletim var. son altı yıldır da 600 cc ve üstü motosiklet kullanıyorum. Ama gerçekten ben de artık babam gibi ve dedem gibi motosiklet kullanmak istiyorum başkalarının pazarlama projelerinde bir istatistik ya da şövalye olarak değil...Bu iş için örnek alacağımız bir sürü insan da var bu ülkede...Dünyanın bilmem neresine gitmeye gerek yok ..... Hasan abimiz edirne den çıkıp dünya da hiçbir motosikletçinin giremediği Afganistan' a XT 650 si gitti ....Öğretmen Ersin Kılınç ; Crf si ile nepal kadar gitti ... Daha iki yıl önce Tenere forumda Kütahya kampına yol mıcır mı ben gelebilir miyim diyen Şule ablamız Hindistan a kadar gitti. Fatih Altunkaynak kız arkadaşı ile YBR 125 ile dünya turu yapıyorlar şu anda. .. Serkan Söğüt ve eşi hakeza 250 cc ile şu an güney amerikadalar... Bu insanlar bize farklı ve güzel bir dünyanın kapılarını açıyorlar ... pazarlamacıların ve şirketlerin dünyası değil insana dokuna ve çok daha güzel bir dünya....
    Konu omercem tarafından (18-11-2016 Saat 11:14 ) değiştirilmiştir.

3. omercem güzel mesajın için 11 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (18-11-2016),Bora Karayel (19-11-2016),Cem oruç (19-11-2016),cemkucuk (18-11-2016),Enver kutlu (05-09-2017),Ersan ÖZYURT (18-11-2016),HakanVelioglu (21-11-2016),mustafa gologlu (18-11-2016),Recep Alışkan (18-11-2016),Sabahattin KOÇAK (19-11-2016),Serdar Özmetin (18-11-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Süper tenere de bir şeyler olduğunu hissediyordum ama anlamlandıramıyordum.
    Demek ki bu meşhur X faktörüymüş.

5. ahmet f senel güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (18-11-2016),Cem oruç (19-11-2016),omercem (21-11-2016)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

👍

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar güzel bir konuya değinmişsin ama fazla mantıklı olmuş... mantık bugün için yapılan işlerde aranacak son şey belki de ...

Tüketim bir alışkanlık ve ihtiyaç değil bir dayatmadır. Korkunç bir çağda ve gösteri kültüründe yaşıyoruz. Yaşadığımız hayatta her şey görmek ve göstermek üzerine kurulmuş. Artık çevremizle de sınırlı değiliz; facebook ta instagram da dünyanın her yerini izleyip her yerinden bizi izleyen hayranlar edinme lüksümüz var. bu gösteri çağında 4 yaşındaki yeğenim adidas ayakkabı alınmadığı için (çünkü diğer iki arkadaşına adidas alınmış) 2 gündür kreşe gitmiyor.

Biz büyüklerin de çocuklardan farkı yok... Motosiklet kültürü diye bir şey yok... Motosiklet üreticileri ve pazarlamacıları tarafından oluşturulan hayali bir dünya var. O dünyaya dahil olmak için can atan milyonlar var. Özgürlük, cesaret şövalyelik, sıradışılık.... çok yüksek bedeller ödemeden bu dünyaya makul şekilde girebilir ve artık moda olan Deli !! ya da çılgın !! lardan biri olabilirsiniz. Üstelik insanlar bu gösteriye çok sadece para harcayarak dahil olmuyor. Cok ciddi riskler de alıyorlar. Hayatları, bedenleri ve sağlıkları açısından ...

1 yaşımdan beri motosiklet üzerindeyim. 15 yaşından beri kendi motosikletim var. son altı yıldır da 600 cc ve üstü motosiklet kullanıyorum. Ama gerçekten ben de artık babam gibi ve dedem gibi motosiklet kullanmak istiyorum başkalarının pazarlama projelerinde bir istatistik ya da şövalye olarak değil...Bu iş için örnek alacağımız bir sürü insan da var bu ülkede...Dünyanın bilmem neresine gitmeye gerek yok ..... Hasan abimiz edirne den çıkıp dünya da hiçbir motosikletçinin giremediği Afganistan' a XT 650 si gitti ....Öğretmen Ersin Kılınç ; Crf si ile nepal kadar gitti ... Daha iki yıl önce Tenere forumda Kütahya kampına yol mıcır mı ben gelebilir miyim diyen Şule ablamız Hindistan a kadar gitti. Fatih Altunkaynak kız arkadaşı ile YBR 125 ile dünya turu yapıyorlar şu anda. .. Serkan Söğüt ve eşi hakeza 250 cc ile şu an güney amerikadalar... Bu insanlar bize farklı ve güzel bir dünyanın kapılarını açıyorlar ... pazarlamacıların ve şirketlerin dünyası değil insana dokuna ve çok daha güzel bir dünya....
    Müsaadenizle alkışlıyor ve vespası ile 19 defa Londra'ya giden hemşeherim Osman GÜRSOY'u da listeye ekliyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (18-11-2016),Cem oruç (19-11-2016),omercem (21-11-2016)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12