Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Açılan bu konunun çok hatalı olduğunu düşünüyorum.

Dolu olduğum bir konu bu...

Hiç bir motorcunun hiç bir kavgaya, atışmaya karışmamasının gerektiğini ve bunu mümkün kılabileceğini düşünüyorum. İki teker üzerindeyiz, herhangi bir tartışmaya girdiğimizde, en ufak bir el hareketinde bile sürücünün aracıyla yaptığı ters bir harekette ölümle burun buruna gelebiliriz. Bunun yanında sürüşümüzde bütün dikkatimizi sürüşe ve yola vermemiz gerekirken karşı taraftaki sürücüye vermeye başlıyoruz. Adarat Erken Hoca'nın güzel bir anlatımı var bu konu ile ilgili," sürüş bir bütün olarak yapılır; kafanız(aklınız, düşünceniz,beyniniz) ve bedeniniz aynı yerde olmak zorundadır, bir sürücü ile atıştığınızda kafanız orada kalır ve bütünlük bozulur". Ben bu mantıkla artık hiç kavga etmiyorum.

Fark edilmiyoruz, fark edilmeyeceğiz. Motor kullanmaz iken ben de motorları fark etmiyordum.

Türkiye'de ve bu şartlara göre motosiklet kullanmak zorundayız. Farkedilmemeyi, üzerimize kırılmayı, öngörümüz ile yok edeceğiz.

Bu kameralı sürücüler çoğaldıkça böyle videolar çoğaldı, kendini tehlikeye atarak karşı taraf ile sürtüşme, laf kavgaları... Bu sürücününde sol tarafa geçip yol verebileceği bir sürü fırsat mevcutken inatla soldan gitmeyi sürdürmüş. Dayak konusunu savunmadığımı söylememe gerek yok, herkes tanıyor beni. Ama bu duruma düşmekten kendini çok rahat kurtarabilirdi.

OMM'nin sitesi yapım aşamasında, Hayalet sürücü olmak ile ilgili güzel bir yazı vardı paylaşamıyorum. Ana fikir görünmez olma ile ilgili. Trafikte görünmez olmalıyız, öngörünüz ve akıcılığınızı geliştirip bu tür olaylardan uzak durabiliriz.

Konunun yanlış olduğunu düşünmemin sebebi herkesin burada kavgalarını ve yaşadığı atışmaları paylaşacak olmasıdır.

Bugün veya yarın motor kullanırken önünüze kıran sürücünün yanına yanaşın ve kibarca camını açmasını isteyin. "Sen beni gördün veya görmedin, üzerime kırdın. Sen bana çarparsan ben ölebilirdim.Biraz daha dikkat lütfen edin" aynı sürücü ile kavga edip 1 adet daha motorcu düşmanı kazandırmak yerine belki 1 adet motosiklet farkındalığına sahip insan kazandırmış olacaksınız. Ve inanın bunu dediğiniz herkes özür dileyecek, ben böyle yapıyorum. He yapamadığıma veya yaptığımda anlamayacağını düşündüğüm karakterdekilerine yol veriyorum gidiyorlar.

2. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 12 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-12-2016),berkcigdem (15-12-2016),Bora Karayel (14-12-2016),Çağın Sarılar (15-12-2016),Cem oruç (14-12-2016),Erdi Şenkaya (16-12-2016),Ersan ÖZYURT (15-12-2016),halil yılmaz (21-12-2016),Murat TAŞ (14-12-2016),omercem (14-12-2016),SONAY YÜKSEL (15-12-2016),Uğur Mertol (14-12-2016)