Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kameralara yansıyan sürücü kavgaları, hataları ve deşifre edilmesi istenenler..

Pek iyi bir konu açmadım ama umarım lazım olmaz.
    Maksadımız çarpıp kaçan ve sıkıştırıp kazaya sebebiyet veren hatalı sürücüleri, yol magandalarını deşifre etmek veya bulmak amaçlı açtım.
    İhtiyaç olmaması dileği ile..
    https://youtu.be/1WbAQXBuJKM
    Videonun gerisinde ne yaşandığını bilmiyorum ama hatalı motosiklet sürücüsü olsa bile bu şekilde birine saldırıp keyfi darp etmek suçtur (nefsi müdafaa hariç) Silah görmedim ama ölümle tehdit var o da suçtur. Allah böyleleriyle kimseyi karşılaştırmasın.
    Geçen sene kastro kampından Mersin'e döndükten sonra araba ile otopark yüzünden 2 kişiyle kavga ettim ve mahkemelik oldum. Mesele de küfürlü konuşup racon kesmelerine dayanamadığımdan dolayı sataşma başladı ve saldırdıkları anda nefsi müdafaa ederek darp ettim. Yılbaşı gecesi karakolda geçti. Bu videodakinin tam tersi oldu. İyi ki yanımda birşeyler yoktu durum bambaşka olurdu. Son mahkemede şikayetten vazgeçildi, özür dilenip mevzu kapandı. İnsanın gözü bazen dönüveriyor. Benim Anam ağlayacağına onun anası ağlasın denilip zararlı çıkılacak kararlar verilebiliyor. Hani bazen şakasına derler ya "bir anlık cinnete bakar" diye. Ben ucuz yırttım ama sonu ölümle biten maalesef çok olaylar oluyor. Geçen yıl emniyet müdür yardımcısının tabancayla motosikletliyi öldürmesi gibi.
    Allah uzak etsin bu ve benzer durumlardan.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Erdi Şenkaya (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Ne ettin Ali kardeş,videoya yapılan yorumlara baktımda,ülkemden hiç umut kalmadığıyla tekrar yüzleştim gecenin birvakti.

4. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-12-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Araba veya motordan iniyorsan kavga etmeyi goze aliyorsun demek bence. Bulasmak istemiyorsan gaza basip devam ediyorsun. Bu ulkede kimin nesi belli olmadigi icin (ve duruma gore) ben ikinci seceneyi tercih ediyorum. Kesinlikle olanlari onaylamiyorum, ama genc arkadas gece karanlik saatinde arabanin icinde kac kisi olup olmadigi belli olmiyan bir tacizci araba icin durmasi buyuk hata. Benzinci gibi kalabalik bi yerde kendini guvendemi hisseti bilmiyorum. Umarim ciddi bisey olmadi?

6. Deniz Kupeli, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-12-2016)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Allah kötüden ve beladan uzak tutsun hepimizi.
    Cezaevleri bu gibi anlarda vuran kıran ile dolu.
    Gerek yok.
    Bulaşma ve çek git.
    Bir an cinnet getirip sonrası için bir ömür heba olması gereksiz.
    Ahlaksızlar için yapacak bir şey yok.
    Tedavi edilmeleri lazım.

8. ahmet f senel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-12-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

en doğrusunu Deniz söylemiş bırak gitsin savuştur. Eyvallah de milletin ne kadar manyak olduğunu bilemiyorsun ki.
    geçen gün ben böyle bir manyak ile karşılaştım. sıkışık trafikte yolun en geniş yeri orta şerit geçmeye çalışıyorum. sıkıştırdı. bende inatla geçtim. bana arkadan el kol hareketi yapıyor. ne var lan dedim. indi arabadan 60 yas üstü iki ihtiyar, dövsen bela dövmesen bela hatta biri manyadı beni motosikletin üzerinde itip kalkıyor dedim ihtiyar bi git kafamın tasını attırma sonra minibüsten adamlar indi bu ihtiyarları aldılar başımdan.
    başım belaya girmeden kurtuldum. bundan sonrada bu tarz olaylara kimseye laf söz etmemeye ve bulaşmamaya karar verdim.
    inip bu iki ihtiyarlardan birine dokunsam düşse bişey olsa al başına bela adamı öldürdün. katil diye çıkacak ismim ne gerek var

KILIBIKRAYDIR

10. cemkucuk güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-12-2016),Atilla Düzel (13-12-2016),Erdi Şenkaya (16-12-2016)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

2 gündür sosyal medyada sıkça gördüğüm bir video,bence sabırla davranıp en güzeli hiç bulaşmamak,arabadan inen kişi yada kişilerin normal konuşarak anlaşabileceğin birileri çıkma ihtimali çok olmayabilir,
    ne içtiklerini ne çektiklerini bilmiyorsun,herkesi kendimiz gibi sanmamalı,video da bmw ben iki kere gördüm selektör yapıyor motorcu arkadaş da sol şeritte gitmeye devam ediyor ,benzinliğe girişte arabada 3 kişi
    olmasına rağmen gel gel diyor ,ben olsam gazlar giderdim olmadı yavaşlar onun gitmesini beklerdim ... diye düşünüyorum bilgisayar başında : )

12. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-12-2016),Bora Karayel (13-12-2016)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Videodan gördüğüm selektör yapınca inatla yol vermiyor,sonrada gel gel diyor 3 kişi gelince de abi abi.Burası maalesef Türkiye iti kopuğu çok ve kimin de ne olduğu beli değil kim vurduya gitmemek için sakin olacan yada gel gel dedin herşeyi göze alıp dalacan.Çok zorda kalmadıkça efendilik ömür uzatır bırakın delikanlılık onlarda kalsın....

14. alper ozbas güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-12-2016),Erdi Şenkaya (16-12-2016),Oktay Oksak (14-12-2016)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Kendimden korkuyorum,böyle dengesizlerden değil..

16. Sabahattin KOÇAK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-12-2016)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Millet olarak sabır ve terbiyeden ciddi şekilde mahrumuz. İnsanımızın kendisine saygısı yok. Kendisine saygısı olmayan bir insan birey değil sürünün bir parçasıdır. ve her türlü davranış beklenir. Her sabah yaşıyorum. Sahil yolunda adam 10 metrelik otobüs durağı cebini gördüğünde bile iki arabayı geçmek için sağdan oraya dalıyor.

Adaletin terazisi kayık ne yazık ki. Polis adliyeler ve ceza mevzuatı bu konuda adeta mağduru cezalandırıyor. Adam her türlü ahlaksızlığı yapıp hatta fiziksel olarak darb edip arabasına binip hayatına devam ediyor. Sen polis, karakol, savcılık, hastane, koşturuyorsun. Şansın varsa soruşturma açılıyor ve 6 ay sürüp davaya dönüyor iki sene sonunda mahkeme 4 ay cezaya karar verip onu da ya erteliyor ya da paraya çeviriyor. Bu tip insanlar polisin mahkemenin nasıl çalıştığını bildiği için inanılmaz rahatlıkla her tür adice davranışı gerçekleştiriyor. Her gün adliyelerde onlarca örneğini görüyorum.

Bu yüzden ÇÖP KAMYONU teorisini tüm arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Hele de motosiklet üzerinde iken 2 kat fazla sakin olmak gerek.

"Bir gün bir taksiye atladım ve havaalanından hareket ettik. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önümüze çıktı. Taksi şoförü sert bir şekilde frene bastı, kaydı ve diğer arabaya çarpmaktan milim farkıyla kurtuldu. Diğer arabanın sürücüsü camdan başını çıkartıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.

Taksi şoförü ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Ve gerçekten çok arkadaşçaydı. Sordum: “Neden bunu yaptığınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastaneye gönderecekti.”

Taksi şoförü bana, şimdi “Çöp Kamyonu Kanunu” dediğim şeyi öğretti. Şoför pek çok insanin çöp kamyonu gibi olduğunu açıkladı. Her tarafta çöp dolu olarak dolaşıyorlar; kızgınlık, öfke ve hayal kırıklığı dolular. Çöpleri biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve bazen sizin üzerinize bırakabilirler. Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın. İşin ana fikri şu ki, başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler.
    "

18. omercem güzel mesajın için 19 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (13-12-2016),Atilla Düzel (13-12-2016),Bora Karayel (13-12-2016),Cem oruç (13-12-2016),cemkucuk (13-12-2016),Coşkun SARP (13-12-2016),Ediz Gürkan (13-12-2016),Emir ÇELTEK (14-12-2016),Ercan Çelen (17-12-2016),Erdi Şenkaya (16-12-2016),ERDOĞAN ŞENSOY (14-12-2016),Ersan ÖZYURT (13-12-2016),ersel şenkaya (13-12-2016),halil yılmaz (21-12-2016),Haluk Çakır (14-12-2016),İsmail Çiçek (13-12-2016),Serdar ZIMBA (13-12-2016),Uğur Mertol (13-12-2016),yılmaz yılmaz (14-12-2016)

Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Taksi soföru mu Voltaire mi ?
    Vallahi bravo adama....

20. Yalım Erkmen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (13-12-2016)

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu