Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Ben kimseyle takışmıyorum ne 🏍 da ne 🚗 ta
    İçimden dua okuyup sinirimin geçmesini bekliyorum
    Yani çöpleri alıp çöp boşaltma yerine götürüyorum

Uğur Mertol
    Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

2. Uğur Mertol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (13-12-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Bugün bu video haberlere de çıktı.
    Bu forumdaki bir çoğumuz beladan uzak durma çabasındayız. Çünkü bir çoğumuzun akışında giden işi gücü evde bekleyen sevdiği ailesi var. Hemen hemen bir çoğumuzun akademik eğitimi var. En azından cahil değiliz.
    An oluyor ki belanın ta içine düşüyorsunuz. Ortada hiçbirşey yokken üstelik. Allahım bizi bunlardan uzak etsin.
    Ben de şiddetten beladan hep uzak durma taraftarıyım ama maalesef küfür veya hakaret işin içine girince geri vitesim olmuyor. Bu huyumu pek beğenmiyorum. Belki bekar olmamın verdiği sorumsuzluk hissi olabilir, evli olsam ve yanımda eşim olsa kedi gibi miyavlarım, tek ki eşime çocuğuma birşey olmasın diye ama şimdilik böyle atara atar gidiyoruz bakalım.
    Gürol abinin de dediği gibi herkes bir umutsuzluk içine düşmüş, artık bir çoğumuz Yen'i nesilden umudu kesmişiz ve birimizin ak dediğine diğerimiz bok diyor. Birimizin kucakladığına öteki tekme atıyor, maalesef düşman sevindiriyoruz. Sonumuz hayır olsun bakalım.

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

4. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (13-12-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Bundan 4 sene önce trafikte 1 kere kavga ettim. Ağır küfür vardı dayanamadım ve elmacık kemiğine sadece 1 yumruk attım. Sonuç elmacık kemiği kırıldı... Polis geldi , darp vardı mahkemelik olduk vs. Mahkeme ağır küfürden dolayı " ağır tahrik var diye " beni suçsuz buldu. Normalde bu olmasaydı ben eldiven ile vurduğum için baya baya suçlu sayılcaktım çünkü eldiven , kask vs baya yaralayıcı alet sınıfında muamele görüyorlar. Örneğin muşta gibi. Sonuç özür diledik birbirimizden kapandı gitti. O gün bugündür küfürde etseler , kornayada bassalar inanın ya gazı açıp hadi bana eyvallah diyorum yada sağa çekiliyorum buyur sen geç git bendende uzak ol diyorum. Burası Türkiye kimin nasıl bir manyak olacağı yada gerçekten ne şehittir ne gazi pok yoluna gitti niyazi olunmayacağını bilmiyoruz... En güzeli ya hızlan git uzaklaş yada geç sağa o gitsin.

şunuda çok isterdim. o vurma abi diyen arkadaş yerine gerçekten şöyle dövüş sanatlarından birini bilen o 3 kişiyide orada patates çuvalı gibi yere sermesini. ama ya bellerinde silah yada kesici delici vs alet varsa... işte asıl olayda bu

6. berkcigdem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (14-12-2016)

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Açılan bu konunun çok hatalı olduğunu düşünüyorum.

Dolu olduğum bir konu bu...

Hiç bir motorcunun hiç bir kavgaya, atışmaya karışmamasının gerektiğini ve bunu mümkün kılabileceğini düşünüyorum. İki teker üzerindeyiz, herhangi bir tartışmaya girdiğimizde, en ufak bir el hareketinde bile sürücünün aracıyla yaptığı ters bir harekette ölümle burun buruna gelebiliriz. Bunun yanında sürüşümüzde bütün dikkatimizi sürüşe ve yola vermemiz gerekirken karşı taraftaki sürücüye vermeye başlıyoruz. Adarat Erken Hoca'nın güzel bir anlatımı var bu konu ile ilgili," sürüş bir bütün olarak yapılır; kafanız(aklınız, düşünceniz,beyniniz) ve bedeniniz aynı yerde olmak zorundadır, bir sürücü ile atıştığınızda kafanız orada kalır ve bütünlük bozulur". Ben bu mantıkla artık hiç kavga etmiyorum.

Fark edilmiyoruz, fark edilmeyeceğiz. Motor kullanmaz iken ben de motorları fark etmiyordum.

Türkiye'de ve bu şartlara göre motosiklet kullanmak zorundayız. Farkedilmemeyi, üzerimize kırılmayı, öngörümüz ile yok edeceğiz.

Bu kameralı sürücüler çoğaldıkça böyle videolar çoğaldı, kendini tehlikeye atarak karşı taraf ile sürtüşme, laf kavgaları... Bu sürücününde sol tarafa geçip yol verebileceği bir sürü fırsat mevcutken inatla soldan gitmeyi sürdürmüş. Dayak konusunu savunmadığımı söylememe gerek yok, herkes tanıyor beni. Ama bu duruma düşmekten kendini çok rahat kurtarabilirdi.

OMM'nin sitesi yapım aşamasında, Hayalet sürücü olmak ile ilgili güzel bir yazı vardı paylaşamıyorum. Ana fikir görünmez olma ile ilgili. Trafikte görünmez olmalıyız, öngörünüz ve akıcılığınızı geliştirip bu tür olaylardan uzak durabiliriz.

Konunun yanlış olduğunu düşünmemin sebebi herkesin burada kavgalarını ve yaşadığı atışmaları paylaşacak olmasıdır.

Bugün veya yarın motor kullanırken önünüze kıran sürücünün yanına yanaşın ve kibarca camını açmasını isteyin. "Sen beni gördün veya görmedin, üzerime kırdın. Sen bana çarparsan ben ölebilirdim.Biraz daha dikkat lütfen edin" aynı sürücü ile kavga edip 1 adet daha motorcu düşmanı kazandırmak yerine belki 1 adet motosiklet farkındalığına sahip insan kazandırmış olacaksınız. Ve inanın bunu dediğiniz herkes özür dileyecek, ben böyle yapıyorum. He yapamadığıma veya yaptığımda anlamayacağını düşündüğüm karakterdekilerine yol veriyorum gidiyorlar.

8. Emir ÇELTEK güzel mesajın için 12 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-12-2016),berkcigdem (15-12-2016),Bora Karayel (14-12-2016),Çağın Sarılar (15-12-2016),Cem oruç (14-12-2016),Erdi Şenkaya (16-12-2016),Ersan ÖZYURT (15-12-2016),halil yılmaz (21-12-2016),Murat TAŞ (14-12-2016),omercem (14-12-2016),SONAY YÜKSEL (15-12-2016),Uğur Mertol (14-12-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün veya yarın motor kullanırken önünüze kıran sürücünün yanına yanaşın ve kibarca camını açmasını isteyin. "Sen beni gördün veya görmedin, üzerime kırdın. Sen bana çarparsan ben ölebilirdim.Biraz daha dikkat lütfen edin" aynı sürücü ile kavga edip 1 adet daha motorcu düşmanı kazandırmak yerine belki 1 adet motosiklet farkındalığına sahip insan kazandırmış olacaksınız. Ve inanın bunu dediğiniz herkes özür dileyecek, ben böyle yapıyorum. He yapamadığıma veya yaptığımda anlamayacağını düşündüğüm karakterdekilerine yol veriyorum gidiyorlar.
    Çok güzel demişsin Emirciğim. Ama bunu demek bile senin ile kavga etmelerine sebep bilesin.

KILIBIKRAYDIR

10. cemkucuk güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet gül (14-12-2016),Ali KORKMAZ (15-12-2016),Cem oruç (14-12-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Bu tip videolar Sosyal Medya dedikleri illetlerde önüme her geldikçe izlerim,
    bu kamera işine ben biraz farklı bakıyorum zira bu tip videolarda dikkatimi çeken %85 Motorcu olayın olması için durumu kıvama getiriyor yoğuruyor, bununda sebebi sırf yayınlanacak bir videom olsun düşüncesi diyorum ve bu videoda da bence bu var,
    ben kullanmıyorum bugüne kadar keşke kaskım da bir kamera olsaydı dediğim olmadı ama kaskında kamera taşıma sebebinin bir sürücüye daldığımda sebebim de haklı olduğumu kanıtlamak için kamera taşıyorum demiş olan birçok motorcu arkadaşımda var.
    Birileri ile dalaşmak yada dalaşmamak hakkında benim pek bir şey demeye hakkım olmadığını düşünüyorum zira bende sinirli delinin tekiyim,şimdilerde daha boşverici oldum gibi,umarım dahada bananeci olabilirim.
    Emir'inde dediği gibi yanaşıp biraz daha dikkat istediğim tüm sürücülerden bugüne kadar özür aldım,bakmayın hala biraz insan tarafımız var.
    Konu Gürol Kıvırcık tarafından (14-12-2016 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.

12. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (14-12-2016),Sabahattin KOÇAK (15-12-2016)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Sirf bu isler icin kamera onerisi isteyen bir cok konusahibi genc goruyorum. Kamera gozle gorulur bir cesaret veriyor arkadaslara. Unlu olma arzusu sanirim.

Tehlikenin farkinda degiller

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (15-12-2016)

Enduroist Katılımcı Üye GÖKÇEN KÖSEOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökçen KÖSEOĞLU
    Motosiklet
    NC 750 XA'14
    Marka
    Honda

Videonun öncesini göremiyoruz...ne oldu bitti onuda bilemiyoruz...Ancak bakıyorum motorlu arkadaş sol şeride oturmuş gidiyor...arkadan gelen araç yol istediğinde vermezsen ve devam edersen adamı durup dururken kızdırırsın agresifleştirirsin...Ayrıca sol şerit sadece sollama durumunda kullanılması gereken bir şerittir...uzun süreli oturup gidemezsiniz...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. GÖKÇEN KÖSEOĞLU, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (15-12-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Bir tek şey biliyorum kimse kimseyi sebepsiz yere dövmez...

https://www.youtube.com/watch?v=L9XyZO0be-c

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Kameralara yansıyan sürücü kavgaları, hataları ve deşifre edilmesi istenenler..

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açılan bu konunun çok hatalı olduğunu düşünüyorum.

Dolu olduğum bir konu bu...

Hiç bir motorcunun hiç bir kavgaya, atışmaya karışmamasının gerektiğini ve bunu mümkün kılabileceğini düşünüyorum. İki teker üzerindeyiz, herhangi bir tartışmaya girdiğimizde, en ufak bir el hareketinde bile sürücünün aracıyla yaptığı ters bir harekette ölümle burun buruna gelebiliriz. Bunun yanında sürüşümüzde bütün dikkatimizi sürüşe ve yola vermemiz gerekirken karşı taraftaki sürücüye vermeye başlıyoruz. Adarat Erken Hoca'nın güzel bir anlatımı var bu konu ile ilgili," sürüş bir bütün olarak yapılır; kafanız(aklınız, düşünceniz,beyniniz) ve bedeniniz aynı yerde olmak zorundadır, bir sürücü ile atıştığınızda kafanız orada kalır ve bütünlük bozulur". Ben bu mantıkla artık hiç kavga etmiyorum.

Fark edilmiyoruz, fark edilmeyeceğiz. Motor kullanmaz iken ben de motorları fark etmiyordum.

Türkiye'de ve bu şartlara göre motosiklet kullanmak zorundayız. Farkedilmemeyi, üzerimize kırılmayı, öngörümüz ile yok edeceğiz.

Bu kameralı sürücüler çoğaldıkça böyle videolar çoğaldı, kendini tehlikeye atarak karşı taraf ile sürtüşme, laf kavgaları... Bu sürücününde sol tarafa geçip yol verebileceği bir sürü fırsat mevcutken inatla soldan gitmeyi sürdürmüş. Dayak konusunu savunmadığımı söylememe gerek yok, herkes tanıyor beni. Ama bu duruma düşmekten kendini çok rahat kurtarabilirdi.

OMM'nin sitesi yapım aşamasında, Hayalet sürücü olmak ile ilgili güzel bir yazı vardı paylaşamıyorum. Ana fikir görünmez olma ile ilgili. Trafikte görünmez olmalıyız, öngörünüz ve akıcılığınızı geliştirip bu tür olaylardan uzak durabiliriz.

Konunun yanlış olduğunu düşünmemin sebebi herkesin burada kavgalarını ve yaşadığı atışmaları paylaşacak olmasıdır.

Emir kardeşim bu konuya herkes çok dolu, hemen hemen herkes bir sıkıntı yaşamış çünkü. Seni anlıyorum.

Başta da dedim, buradaki hiçbirimiz böyle şeylerle uğraşma taraftarı değiliz, ama bazen birden içine çekilebiliyoruz. Allah bizi o durumdan uzak etsin diyoruz. Ama bu konuyu açmamdaki amaç kavga paylaşmak veya sırf anım olsun diye kavga edip kameraya çekeyim sonra da enduroistte paylaşırım değil elbet. Buradaki kimsenin böyle bir niyeti de yoktur. Böyle düşünmene iten şey nedir seni anlam veremedim. Benim amacım şudur; olur da sürüş esnasında birisi sıkıştırır, hata yaparsa burda paylaşılır ve deşifre edilir. Ben demiyorum ki gidip birine racon keselim, sonra sebepsiz bir kavga çıkaralım da kafa göz yararken videoya çekeriz.

Bu konuyu açarken de yazımda belirttim, okumadıysan okumanı tavsiye ederim, konuyu açma taraftarı değilim çünkü böyle şeylerin yaşanmış olmasını asla istemiyorum. Buraya yüklenecek video varsa sonu kötü bitmiş birşey vardır. Bunu ben dahil kimse istemez.
    Eğer silinmesini çoğunluk isterse başkandan gereğini isteriz. Ben de çok istekli değilim burada üzücü video izlemeye.

Emir kardeşim senin de duygularını anlıyorum. Kaygını hissettim ancak buna iten şeyi bilemiyorum, konu açmamdaki amacımı da belirttim, hassasiyetin için teşekkürler. Umarım yanlış da anlaşılmıyorumdur.

Konu Ali KORKMAZ tarafından (15-12-2016 Saat 01:17 ) değiştirilmiştir.

19. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Emir ÇELTEK (15-12-2016)

Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu