Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Konu elleri dert görmesine doğru gidiyor dur bakalım

2. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Cem oruç (15-12-2016),Ersan ÖZYURT (15-12-2016),Sabahattin KOÇAK (16-12-2016)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Emir ÇELTEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açılan bu konunun çok hatalı olduğunu düşünüyorum.

Dolu olduğum bir konu bu...

Hiç bir motorcunun hiç bir kavgaya, atışmaya karışmamasının gerektiğini ve bunu mümkün kılabileceğini düşünüyorum. İki teker üzerindeyiz, herhangi bir tartışmaya girdiğimizde, en ufak bir el hareketinde bile sürücünün aracıyla yaptığı ters bir harekette ölümle burun buruna gelebiliriz. Bunun yanında sürüşümüzde bütün dikkatimizi sürüşe ve yola vermemiz gerekirken karşı taraftaki sürücüye vermeye başlıyoruz. Adarat Erken Hoca'nın güzel bir anlatımı var bu konu ile ilgili," sürüş bir bütün olarak yapılır; kafanız(aklınız, düşünceniz,beyniniz) ve bedeniniz aynı yerde olmak zorundadır, bir sürücü ile atıştığınızda kafanız orada kalır ve bütünlük bozulur". Ben bu mantıkla artık hiç kavga etmiyorum.

Fark edilmiyoruz, fark edilmeyeceğiz. Motor kullanmaz iken ben de motorları fark etmiyordum.

Türkiye'de ve bu şartlara göre motosiklet kullanmak zorundayız. Farkedilmemeyi, üzerimize kırılmayı, öngörümüz ile yok edeceğiz.

Bu kameralı sürücüler çoğaldıkça böyle videolar çoğaldı, kendini tehlikeye atarak karşı taraf ile sürtüşme, laf kavgaları... Bu sürücününde sol tarafa geçip yol verebileceği bir sürü fırsat mevcutken inatla soldan gitmeyi sürdürmüş. Dayak konusunu savunmadığımı söylememe gerek yok, herkes tanıyor beni. Ama bu duruma düşmekten kendini çok rahat kurtarabilirdi.

OMM'nin sitesi yapım aşamasında, Hayalet sürücü olmak ile ilgili güzel bir yazı vardı paylaşamıyorum. Ana fikir görünmez olma ile ilgili. Trafikte görünmez olmalıyız, öngörünüz ve akıcılığınızı geliştirip bu tür olaylardan uzak durabiliriz.

Konunun yanlış olduğunu düşünmemin sebebi herkesin burada kavgalarını ve yaşadığı atışmaları paylaşacak olmasıdır.

Bugün veya yarın motor kullanırken önünüze kıran sürücünün yanına yanaşın ve kibarca camını açmasını isteyin. "Sen beni gördün veya görmedin, üzerime kırdın. Sen bana çarparsan ben ölebilirdim.Biraz daha dikkat lütfen edin" aynı sürücü ile kavga edip 1 adet daha motorcu düşmanı kazandırmak yerine belki 1 adet motosiklet farkındalığına sahip insan kazandırmış olacaksınız. Ve inanın bunu dediğiniz herkes özür dileyecek, ben böyle yapıyorum. He yapamadığıma veya yaptığımda anlamayacağını düşündüğüm karakterdekilerine yol veriyorum gidiyorlar.
    :alkis :alkis
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Gürol Kıvırcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip videolar Sosyal Medya dedikleri illetlerde önüme her geldikçe izlerim,
    bu kamera işine ben biraz farklı bakıyorum zira bu tip videolarda dikkatimi çeken %85 Motorcu olayın olması için durumu kıvama getiriyor yoğuruyor, bununda sebebi sırf yayınlanacak bir videom olsun düşüncesi diyorum ve bu videoda da bence bu var,
    ben kullanmıyorum bugüne kadar keşke kaskım da bir kamera olsaydı dediğim olmadı ama kaskında kamera taşıma sebebinin bir sürücüye daldığımda sebebim de haklı olduğumu kanıtlamak için kamera taşıyorum demiş olan birçok motorcu arkadaşımda var.
    Birileri ile dalaşmak yada dalaşmamak hakkında benim pek bir şey demeye hakkım olmadığını düşünüyorum zira bende sinirli delinin tekiyim,şimdilerde daha boşverici oldum gibi,umarım dahada bananeci olabilirim.
    Emir'inde dediği gibi yanaşıp biraz daha dikkat istediğim tüm sürücülerden bugüne kadar özür aldım,bakmayın hala biraz insan tarafımız var.
    Bak doğru bir tespit. Kamera çekimi risk almayı artırmıştır. Bunu sürüşte bile görüyoruz.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Emir'in yorumundan sonra videoyu daha dikkatli izledim valla açıkcası ben şu kanıya vardım. Ayrıca atv haberde çocuğun haberini dinledim , haberde motorcu hız kurallarına göre gidiyordum diyor. Gittiği yoldaki hız limiti 30 dur bu arada ki videoda 30 ile gidilmediği çok net belli...

videonun başından beri adam sellektör yapıyor ve motorcunun sağ tarafa geçip yol verebileceği bir sürü fırsat mevcutken inatla soldan gitmeyi sürdürmüş. Eee sonra evet şehir magandasıda gelmiş dövmüş .Yani aslında adamı zaten sen tahrik etmeye başlamışsın , etmee işte... O adamların ne olduğunu ettiğini bilmezsin adama yol vermemekle inatlaşırsan videoda duyduğunuz gibide Vurma abi vurma abi diye yalvarırsın , hadi arabadakiler öküz tamam ama sen onlardanda öküzsün çünkü adamların öküzlüğünü dışarı çıkartmak için bir ton sebep veriyorsun adama...

Dayak olayını savunduğum yok yanlış anlamayın , adamı bu noktaya getirene lafım , kafasındaki kameraya güvenip bir tarafları çok oynayanlar oldu ve olmaya devam ediyor siz böyle devam edin daha çok dayak yersiniz. Dikkat edin bu olaylarda nedense hep yok blogger yok vlogger denilen ne olduğu belirsiz 2 gündür motor süren ama 20 yıldır süren denyoların başına geliyor.

Arabadakiler haklı durumdayken dayak yüzünden haksız duruma düşmüşler.

Eğer bu video dayak ile sonuçlanmasaydı olacak şey şuydu ; iki gün sonra youtube veya bu tarz video sitelerinde motorcuyu taciz eden sıkıştıran bmw diye görecektik ve ne hikmetse bizim memlekette motorcuların hepsi motorcu haklıdır edasıyla yaklaştığı için arabalıya bir ton söveceklerdi... Halbuki motor haksız ve suçlu... Ayrıca çoğu motor kazasında motorcularda hata oluyor... Ne hikmetse bizim memlekette ben motor sürüyorsam trafikte dokunulmazım , yol benim hakkım , ben yol vermem sen bana vereceksin , geçiş üstünlüğü hep bende, sen beni göreceksin ben seni deği gibi bir kural var maalesef...

6. berkcigdem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (15-12-2016),Emir ÇELTEK (15-12-2016)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

O Beyaz BMW emin olun tem de sol şeritten 1200 GS iniz ile 200 ile de gitsemiz 1 km geriden selektör yaparak gelir ve ardınıza dayanır.

Motosikletli acemi midir ? telefonla mı konuşuyor ? sola mı dönecek ? ışıklarda yeni mi kalktı ? yada kasten mi yapıyor emin değilim bilmiyorum. Bu nedenlerden hiçbirisi bir insanı tartaklayan, döven, motorunu tekme ile deviren 3 tane şehir magandası için AMA lı cümleler kurmamızı gerektirmiyor. AMA ; dedikten sonra yapılan açıklamalar çok tehlikeli bir mantığın bizi de esir aldığını gösteriyor. Evet robot değiliz bu toplumun içinde doğduk ve yetiştik . Gel gör ki Bu AMA lar uzayarak devam ettikçe biz daha çok "ama o da yol verseymiş","ama o saatte kız başına ne işi varmış", "ama evin erkeği tabi canım" gibi gerekçelerle trafikte şiddet kadına şiddet, çoçuğa şiddet konuşur dururuz...

8. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (15-12-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

şunu da belirteyim hep böyle insanlar var diye konuşuyoruz. tam tersi insanlarda var hemde çok fazla. trafikte e-5 de giderken aracın sağından geçerken bu tarz insanlar sola yanaşıyor seni insan yerinemi koyuyor yada aman çarpıp düşmesinmi diyor. sonuçta seni görüyor. bu tarz insanlara elim ile mutlaka selam vermeye çalışıyorum.

KILIBIKRAYDIR

10. cemkucuk güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (15-12-2016),Coşkun SARP (16-12-2016),Emir ÇELTEK (15-12-2016),ersel şenkaya (16-12-2016),Gürol Kıvırcık (15-12-2016)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Sol şeritte kim kaçla giderse gitsin hiç bir aracın solu kapatma hakkı yoktur,yada ben böyle biliyorum,
    Dolayısı ile yol isteyene yol verilir yine bildiğim bu olduğundan ben veriyorum,birşeyleri düzeltmekse uygarlığın gereği önce kendimizi düzeltmekle başlamalıyız derim
    Bu olaydada Motorcu yolu vermesi gerektiğinden vermiş olsa diğerinin öküzlüğü kendisine kalacaktır,böyle olaylarada gerek kalmayacaktır der konu hakkında diyeceklerimin bittiğini arzederim

12. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (15-12-2016),Coşkun SARP (16-12-2016),ersel şenkaya (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şunu da belirteyim hep böyle insanlar var diye konuşuyoruz. tam tersi insanlarda var hemde çok fazla. trafikte e-5 de giderken aracın sağından geçerken bu tarz insanlar sola yanaşıyor seni insan yerinemi koyuyor yada aman çarpıp düşmesinmi diyor. sonuçta seni görüyor. bu tarz insanlara elim ile mutlaka selam vermeye çalışıyorum.
    bilin ki o yol veren adamlar da motosiklet kullanıyor
    Oğuz TUNA

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Sabahattin KOÇ
    Motosiklet
    2016 İnzuma -F
    Marka
    Suzuki

Olaya değişik açılardan bakarak birçok varyasyonlar geliştirilebilir.Neden yol vermedi?Neden 3 kişi (geride silah desteğiyle) 1 kişiye daldı?Neden dayak yerken abi abi dedi?Niye kask ile kafayı gömmedi? 3 Motorcu olsaydı böyle mi olurdu?Trafikte agresif,ya da "pasif" olmak.Vs,vs.Herşeyin ortaya koyduğu birşey var.O da Millet olma vasfını yitirmemiz.Ordan,burdan doluşan unsurlarla harsımızın,kültürümüzün tarumar olması.Bir yandan da insanımızda "Kanun" korkusunun olmaması.(Çünkü korkulacak bi kanun yok.)Milletler,Devletler insanların inancına,ahlakına,vicdanına değil hukuka emanet edilir.İyi insanlar yasaların kendini koruduğundan emin olmalı en azından umutlu olmalı.Ancak yazık ki umudumuz günden güne azalıyor.İnşallah ummadığımız yerden güneşler doğar.

15. Sabahattin KOÇAK güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

ahmet şen (19-12-2016),Ali KORKMAZ (15-12-2016),cemkucuk (15-12-2016),Gürol Kıvırcık (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

O yüzden ben bireysel silahlanmaya karsı degılım.. Herkesin ustunde silahı olursa bu kadar cok ERKEK de çıkmaz ortaya.. Çıkanda mutlaka haklı bir sebebe dayanır. Yukarıda yazdığım gıbı kımse kımseyı bos yere dovmıyecegı gıbı.. Bos yere de oldurmez..

Siz zannediyormusunuz o 3 maganda motorlu gencın ustunde silahı olduğunu kendını korumak ıcın ateslıyebılecegını bılseydı ınermıydı sızce o arabadan?? yada ıkı taraf silahlıyken yol alma verme mevzuundan bırbırlerını vuracaklarını??
    Konu ERDIM ELITEZ tarafından (15-12-2016 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu