Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Ben trafikte herhangi bir hak tecavüzünden sonra sadece yaşadığıma şükreder, yoluma devam ederim.Laftan anlayacak insan zaten kabahatini bilir senin uyarından önce senden özür diler.Yani akli dengesi yerinde olan zaten kabahatini bilir.Bilmeyen ya çekmiştir ya da eşkiya.Cezasızlıktan çok şımarmış tiplerle dalaşmanın sonu az önce sağ kurtulduğun aynı arabanın senin üstüne öldürmek amaçlı tekrar sürülmesi olabilir.Haa şuda bir gerçek motor kullanan çok eşkıyayı tipler de var.

İşin özü korkarsan, her akşam Allahın izniyle eve tek parça halinde sağ salim varır hanımı, çocuğunu görürsün.
    Kanunların verdiği yetersiz cezaların adam edemediğini, sen, ben kavga ederek adam edemeyiz

Son söz;Korkup itle, köpekle dalaşmazsan çok yaşarsın.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

2. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

alper ozbas (16-12-2016)

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yüzden ben bireysel silahlanmaya karsı degılım.. Herkesin ustunde silahı olursa bu kadar cok ERKEK de çıkmaz ortaya.. Çıkanda mutlaka haklı bir sebebe dayanır. Yukarıda yazdığım gıbı kımse kımseyı bos yere dovmıyecegı gıbı.. Bos yere de oldurmez..

Siz zannediyormusunuz o 3 maganda motorlu gencın ustunde silahı olduğunu kendını korumak ıcın ateslıyebılecegını bılseydı ınermıydı sızce o arabadan?? yada ıkı taraf silahlıyken yol alma verme mevzuundan bırbırlerını vuracaklarını??
    Erdim abi ben şu konuda sana katılmıyorum. Kimse kimseyi boşuna boşuna ne dövmez ne de öldürmez diyorsun.
    Abi sen nasıl bir toplumda yaşadığını bilmiyorsun yahu
    Ya da sen çok şanslısın it kopuğa denk gelmiyorsun.Zaten Allah da uzak etsin.
    Abi ben sana kendimden bir örnek vereyim,abimle trafikteyiz dur kalk.Hırbonun biri bizim arabaya bi dokundurdu arkadan.Abim neyse dedi olur böyle şeyler dedi arabaya bile bakmadı ileri aldı.Ulen aynen bir daha çaktı.Erdim abi sonra cama dayanıp hayırdır diye artist artist geldi.Sözde arabasına biz çarpıyormuşuz.Adam belli.Aklı başinda birinin yapacağı iş değil.bu psikopat bizi bıçaklasa ya da öldürse sebep nerde......Tabiki sebepsiz.
    Hamile kadının sırf parkta yürüdüğü için ya da senin saçın neden uzun gibi sırf kavga etmek için bekleyen serseri mayın gibi dolaşan ceplerde bıcak , it kopuğun dolu olduğu bir toplum da yaşayoruz.
    Aynen abi bu olayı kastetmiyorum ama ölmeli , dövmeli mağdurların çoğu haklı olan olan taraf oluyor.Yani boku bokuna ölüyor.
    Ha buarada abi it gibi sürtünüp belasını arayanları kastetmiyorum.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (15-12-2016 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Ayni sey gecerli o kadinda silah olsaydi o zihniyet yanina yaklasicak cesareti bulurmuydu sence?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Ayni sey gecerli o kadinda silah olsaydi o zihniyet yanina yaklasicak cesareti bulurmuydu sence?

silah taşımak bambaşka birşey bence bunu biz kaldıramayız katliam olur bizde gibi geliyor.

KILIBIKRAYDIR

6. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (16-12-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Erdim abi aklı başında olan insan sence yaparmıydı.Adamlar akıl yoksun tabi ki aynısını yapar.Adamların sonunu düşündüğü yok ki.Abi bir nevi haklısın ama senin dediğin usulde kanun olmayacak o zaman.Vuranın yanına kar kalacak.Hızlı olan öldürecek.Haklı haksız diye birşey olmayacak.Hızlı olan hayatta kalacak diyorsun yani abi haklı olan değil?
    Bu durumda haklı olup sen de ne yazık ki aynı duruma düşebilirsin be abi aman aman Allah hepimizini kötü insanlardan uzak etsin.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (15-12-2016 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Iddia ediyorum vahsi bati diye konustugumuz herkesin beli silahli oldugu ortamda bile bizde oldugundan ( olum-taciz-yaralama-tecavuz vs gibi olaylarin) daha az olduguna inaniyorum hala.
    Ote yandan yukaridaki yorumlarda herkesin ortak fikri ya karsidaki dolu olursa evde bekleyenler var yada basima bela gelmesin seklinde farkindaysaniz. Benim dedigim acaba karsidaki kim ustunde ne var? Bisi olurmuyu sadece akli selim insanlar degil videoda oldugu gibi beline silahi takip adam oldum sananlarda dusunur. Unutulmamasi gerrken kimse kimseyi durduk yere oldurmez tezim hala gecerlidir. Mutlaka arkasinda bir sebep vardir. Bu kin olabilir, husumet olabilir, intikam olabilir, soygun olabilir vb ama mutlaka sebep vardir.
    Kisa bir ornek vermek gerekirse bildigi gibi kuyumcularda silah bulunur. Sizce senede kac kuyumcu soygunu oluyor( gunduz gozu) ? Bir elin parmsklarini gecmez. Sebeb ne olabilecegini bildiklerinden bulasmazlar. Ki bunu yapacak adam zaten sucludur. Kimse tertemiz akpak iken kuyumcu soygunu planlayip yapmaz. Yani silah her zaman caydiricidir. Yeterki karsindakinde oldugunu garanti bil.

Konu ERDIM ELITEZ tarafından (15-12-2016 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.

Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Iddia ediyorum vahsi bati diye konustugumuz herkesin beli silahli oldugu ortamda bile bizde oldugundan daha az olum-taciz-yaralama-tecavuz vs gibi olaylarin daha az olduguna inaniyorum hala.
    Ote yandan yukaridaki yorumlarda herkesin ortak fikri ya karsidaki dolu olursa evde bekleyenler var yada basima bela gelmesin seklinde farkindaysaniz. Benim dedigim acaba karsidaki kim ustunde ne var? Bisi olurmuyu sadece akli selim insanlar degil videoda oldugu gibi beline silahi takip adam oldum sananlarda dusunur. Unutulmamasi gerrken kimse kimseyi durduk yere oldurmez tezim hala gecerlidir. Mutlaka arkasinda bir sebep vardir. Bu kin olabilir, husumet olabilir, intikam olabilir, soygun olabilir vb ama mutlaka sebep vardir.
    Kisa bir ornek vermek gerekirse bildigi gibi kuyumcularda silah bulunur. Sizce senede kac kuyumcu soygunu oluyor( gunduz gozu) ? Bir elin parmsklarini gecmez. Sebeb ne olabilecegini bildiklerinden bulasmazlar. Ki bunu yapacak adam zaten sucludur. Kimse tertemiz akpak iken kuyumcu soygunu planlayip yapmaz. Yani silah her zaman caydiricidir. Yeterki karsindakinde oldugunu garanti bil.

Erdim abi.
    O zaman kaşının üstünde ak vardı gıcık oldum da bir sebep .Bunlar sebep değil.Sağlıksız ruhsal yapıya sahip psikopatların it gibi sürtünmesi durumu.
    Abi silahtan ziyade 1 den fazla adamla bir kişiyi dövmeyi çeteye sok bir de paraya dönüşmeyen 30 sene hapis cezası var korkusunu verdin mi bak bakayım bir daha oluyor mu? Taksici gasplarını bilirsin abi ne zaman bunun cezasını yanlış hatırlamıyorsam 30 yıla çıkardılar gasp şak diye kesildi. Bak abi ortada ne silah var ne birşey.Kanun korkuyu verdimiydi nizam gelir.Ama öyle adamı linç et silahla tehdit et bir saati bulmadan serbest kal elini kolunu salla işi olursa, senin dediğin gibi kendini koruyacaksın.Bıreysel silahlanma konusun da %100 sana katılıyorum.Neden?Eğer kanun onları korkutmuyorsa silah belki korkutur.
    Sokakta ciddi bir can güvenliği sorunu var ama bu işler silahsız bir şekilde çözülür.Yeter ki vatandaşın can güvenliği korunmak istensin .
    Saygılarımla
    Konu AHMET GÖKER tarafından (16-12-2016 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Tabii kanunlar konusunda sana katılıyorum Ahmetim. Gerçi bizim memlekette herkes kanundan üstün. Misal Rüzgar Çetin adam arabayla resmen polis öldürdü. Su an dışarda.. Yapsın bakalım ABD veya İngiltere de ne oluyor ona orda.. Mevzuu kanun yapmak değil olan kanunu uygulayabilmekte.. Video dan örnek biçecek olursak o yolda hız sınırı 30km. İkisi de 30 la gitse yol isteme mevzuu bile olmayacak.. Ama yok kanunla olmuyor bazı şeyler bence hala.. Çünkü geç tecelli eden adalet adalet değildir. Anında tecelli edeceğini bildimiydi alayı süt dökmüş kediye döner..

12. ERDIM ELITEZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berk Çiğdem
    Motosiklet
    1190adv - bmwr80rt
    Marka
    Ktm

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu video tam komedi Cem abi , kadın ne zaman sağlama dedi ben kapattım videoyu. bu avukat önce kuralları öğrensin sonra savunsun arkadaşı. trafik kurallarından bahseden bir insan sağından geç makas at demez.

30 ile gidiyorum deniyor videoyu tekrar izlesinler bakalım 30 la gidiliyor mu gerçekten... eğer 30 ile gidiyorsa sağdaki arabalar 20 ile mi gidiyor , gerçekten bazı şeyleri söylerken düşünerek söylesinler , düşünerek yalan atsınlar. sağ şeride geçme imkanı var iken neden inatla soldan gidiyor kimse bunu söylemiyor ama...

ayrıca bu videoların altınadaki yorumları okuyunca gerçekten memleketin haline yazık dedim. neler var abi neler...

sonrasında olay dayak kısmına geliyor ki ordada bana sorarsanız aşırı bi taraf tutma olayı var , yok bellerinde silah falan videoda ne silah gözüküyor nede silah ile alakalı bir unsur , adam seni mermi manyağı yaparım diyor ki böyle bir durumda seni vururum , öldürürüm , oğlum gırtlağını keserim vs vs gibi tehditleri eder insanoğlu bence normaldir çünkü gözü dönmeye başlamıştır ve ağzından çıkanı kulak duymuyordur. olayın videolarından parça parça kesitler sundukları için çok net taraf tutma olayı oluyor. Bellerinde silah gösteriyorlar dediği anda birisi cebine telefonunu yada anahtar vs koyuyor diğeri ise arabadan indiği için belini düzeltiyor fakat taraf tutma olayını biz abarttığımız için belini düzeltmeyi bile silah olarak değerlendirebiliyoruz veya bak bak diye gösterebiliyoruz. ayrıca tam bu sahnede görüntü dondurdukları içinde sanki elini beline atmışta oradan silah çıkartıcakmış gibi görüntü oluşturulmaya çalışılıyor.

Bende karşı tarafın avukatı gibi oldum ama bazı şeylerinde cılkını çıkartmamak gerekiyor , göz göre göre bu kadar taraf tutmaya vs gerek yok. eyvallah motorcuyuz bizde ama motorcu suçluysa suçludur benim gözümde motorcu diye onu savunmam. benim gözümde araç sahibi haklı iken dayak mevzusundan dolayı tamamen haksız duruma düşmüştür. fakat manevi olarakta bu adamın öküzlüğünü , hayvanlığını ortaya çıkartan motorcu arkadaşımız benim gözümde daha suçludur , sanane bırak yol ver gitsin adam sanada bulaşmazdı bunlarda olmazdı işte...

Not : bu yorumlarımın hiç birinde dayak olayını savunduğum söylenemez lütfen yanlış anlamayın...

14. berkcigdem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (16-12-2016),Cem oruç (16-12-2016)

Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu