Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 61 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii kanunlar konusunda sana katılıyorum Ahmetim. Gerçi bizim memlekette herkes kanundan üstün. Misal Rüzgar Çetin adam arabayla resmen polis öldürdü. Su an dışarda.. Yapsın bakalım ABD veya İngiltere de ne oluyor ona orda.. Mevzuu kanun yapmak değil olan kanunu uygulayabilmekte.. Video dan örnek biçecek olursak o yolda hız sınırı 30km. İkisi de 30 la gitse yol isteme mevzuu bile olmayacak.. Ama yok kanunla olmuyor bazı şeyler bence hala.. Çünkü geç tecelli eden adalet adalet değildir. Anında tecelli edeceğini bildimiydi alayı süt dökmüş kediye döner..
    Abi işin özetini yapmışsın.
    Bu son mesajın bütün istenmeyen olayların çıkış sebebidir.Dediğin gibi anında uygula cezasını.Bizim toplumda araç çok kıymetlidir bilirsin.Dedigin gibi herkes 30 la gitse mevzu bile çıkmayacak.Ha 30 u geçenin , makas atanın altından al motorunu ya da arabasını,bağla bir hafta valla trafikte kavgayı bırak kaza bile olmaz.
    Ama mühim olan herkese eşit uygulamakta.O na uygula buna uygulama oldu mu o iş olmaz.
    Ondan sonra iş kendi kendini korumaya, bireysel silahlanmaya geliyor haklı olarak.Kanun seni korumuyorsa kendi kendini koruyacaksın.E bu durumda da sana katılmamak mümkün değil.
    Konu AHMET GÖKER tarafından (16-12-2016 Saat 08:29 ) değiştirilmiştir.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu video tam komedi Cem abi , kadın ne zaman sağlama dedi ben kapattım videoyu. bu avukat önce kuralları öğrensin sonra savunsun arkadaşı. trafik kurallarından bahseden bir insan sağından geç makas at demez.

30 ile gidiyorum deniyor videoyu tekrar izlesinler bakalım 30 la gidiliyor mu gerçekten... eğer 30 ile gidiyorsa sağdaki arabalar 20 ile mi gidiyor , gerçekten bazı şeyleri söylerken düşünerek söylesinler , düşünerek yalan atsınlar. sağ şeride geçme imkanı var iken neden inatla soldan gidiyor kimse bunu söylemiyor ama...

ayrıca bu videoların altınadaki yorumları okuyunca gerçekten memleketin haline yazık dedim. neler var abi neler...

sonrasında olay dayak kısmına geliyor ki ordada bana sorarsanız aşırı bi taraf tutma olayı var , yok bellerinde silah falan videoda ne silah gözüküyor nede silah ile alakalı bir unsur , adam seni mermi manyağı yaparım diyor ki böyle bir durumda seni vururum , öldürürüm , oğlum gırtlağını keserim vs vs gibi tehditleri eder insanoğlu bence normaldir çünkü gözü dönmeye başlamıştır ve ağzından çıkanı kulak duymuyordur. olayın videolarından parça parça kesitler sundukları için çok net taraf tutma olayı oluyor. Bellerinde silah gösteriyorlar dediği anda birisi cebine telefonunu yada anahtar vs koyuyor diğeri ise arabadan indiği için belini düzeltiyor fakat taraf tutma olayını biz abarttığımız için belini düzeltmeyi bile silah olarak değerlendirebiliyoruz veya bak bak diye gösterebiliyoruz. ayrıca tam bu sahnede görüntü dondurdukları içinde sanki elini beline atmışta oradan silah çıkartıcakmış gibi görüntü oluşturulmaya çalışılıyor.

Bende karşı tarafın avukatı gibi oldum ama bazı şeylerinde cılkını çıkartmamak gerekiyor , göz göre göre bu kadar taraf tutmaya vs gerek yok. eyvallah motorcuyuz bizde ama motorcu suçluysa suçludur benim gözümde motorcu diye onu savunmam. benim gözümde araç sahibi haklı iken dayak mevzusundan dolayı tamamen haksız duruma düşmüştür. fakat manevi olarakta bu adamın öküzlüğünü , hayvanlığını ortaya çıkartan motorcu arkadaşımız benim gözümde daha suçludur , sanane bırak yol ver gitsin adam sanada bulaşmazdı bunlarda olmazdı işte...

Not : bu yorumlarımın hiç birinde dayak olayını savunduğum söylenemez lütfen yanlış anlamayın...
    Doğru diyorsun Berk kardeşim.Ne yapacaksın Allah ın manyakları ile zıtlaşıyorsun.Anında ver yolu gitsin.Şimdi sanki daha iyi mi oldu? Eline ne geçmiş.30sn sonra unutacağı yol verme işi büyüdü de büyüdü.Bide dayak yedi.Onların yanına dövdükleri de kâr kalcak.
    İnsan biraz nerde hangi toplumda yaşadığını bilecek.
    Aynen dediğim gibi motosiklet kullananların içinde de pek sağlam pabuç olmayanlar da var.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

3. AHMET GÖKER, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

berkcigdem (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı ERDIM ELITEZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yüzden ben bireysel silahlanmaya karsı degılım.. Herkesin ustunde silahı olursa bu kadar cok ERKEK de çıkmaz ortaya.. Çıkanda mutlaka haklı bir sebebe dayanır. Yukarıda yazdığım gıbı kımse kımseyı bos yere dovmıyecegı gıbı.. Bos yere de oldurmez..

Siz zannediyormusunuz o 3 maganda motorlu gencın ustunde silahı olduğunu kendını korumak ıcın ateslıyebılecegını bılseydı ınermıydı sızce o arabadan?? yada ıkı taraf silahlıyken yol alma verme mevzuundan bırbırlerını vuracaklarını??
    Erdim bey,
    Hiç bir neden yokken deriz ya "sadece kırmızı lşıkta beklerken gelip önünde duran başka bi araçla münakaşa edip, her iki tarafında silahlarını ateşleyip 1-2 kişinin öldüğünü okumuştum" geçmişte gazetede. Yakın zamanda Rüzgar Çetinin olayı sadece zengin olduğu için neredeyse (basın sağolsun kapatmadı konuyu) kapandı, garibanın biri yapsaydı sizde nasıl sonuçlanırdı. Kısacası kanunlarda sıkıntı var, cezalar yetersiz. Hırsızlar, gaspçılar, serseriler v.b. Şereften yoksun kişilerin böyle rahat ve pervasızca hareket etmelerinin sebebi adelet sistemimiz değil mi?. Çocuk tecavüzcüleri, diğer sapıklara verilen cezalar... Neyse çok dertliyim. Allah sonumuzu hayr eylesin. Son günlerde çok gündeme gelen bi söz var beni biraz o rahatlatıyor "yaşasın zalimler için cehennem" kalın sağlıcakla...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

5. Coşkun SARP, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Sabahattin KOÇAK (16-12-2016)

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu video tam komedi Cem abi , kadın ne zaman sağlama dedi ben kapattım videoyu. bu avukat önce kuralları öğrensin sonra savunsun arkadaşı. trafik kurallarından bahseden bir insan sağından geç makas at demez.

30 ile gidiyorum deniyor videoyu tekrar izlesinler bakalım 30 la gidiliyor mu gerçekten... eğer 30 ile gidiyorsa sağdaki arabalar 20 ile mi gidiyor , gerçekten bazı şeyleri söylerken düşünerek söylesinler , düşünerek yalan atsınlar. sağ şeride geçme imkanı var iken neden inatla soldan gidiyor kimse bunu söylemiyor ama...

ayrıca bu videoların altınadaki yorumları okuyunca gerçekten memleketin haline yazık dedim. neler var abi neler...

sonrasında olay dayak kısmına geliyor ki ordada bana sorarsanız aşırı bi taraf tutma olayı var , yok bellerinde silah falan videoda ne silah gözüküyor nede silah ile alakalı bir unsur , adam seni mermi manyağı yaparım diyor ki böyle bir durumda seni vururum , öldürürüm , oğlum gırtlağını keserim vs vs gibi tehditleri eder insanoğlu bence normaldir çünkü gözü dönmeye başlamıştır ve ağzından çıkanı kulak duymuyordur. olayın videolarından parça parça kesitler sundukları için çok net taraf tutma olayı oluyor. Bellerinde silah gösteriyorlar dediği anda birisi cebine telefonunu yada anahtar vs koyuyor diğeri ise arabadan indiği için belini düzeltiyor fakat taraf tutma olayını biz abarttığımız için belini düzeltmeyi bile silah olarak değerlendirebiliyoruz veya bak bak diye gösterebiliyoruz. ayrıca tam bu sahnede görüntü dondurdukları içinde sanki elini beline atmışta oradan silah çıkartıcakmış gibi görüntü oluşturulmaya çalışılıyor.

Bende karşı tarafın avukatı gibi oldum ama bazı şeylerinde cılkını çıkartmamak gerekiyor , göz göre göre bu kadar taraf tutmaya vs gerek yok. eyvallah motorcuyuz bizde ama motorcu suçluysa suçludur benim gözümde motorcu diye onu savunmam. benim gözümde araç sahibi haklı iken dayak mevzusundan dolayı tamamen haksız duruma düşmüştür. fakat manevi olarakta bu adamın öküzlüğünü , hayvanlığını ortaya çıkartan motorcu arkadaşımız benim gözümde daha suçludur , sanane bırak yol ver gitsin adam sanada bulaşmazdı bunlarda olmazdı işte...

Not : bu yorumlarımın hiç birinde dayak olayını savunduğum söylenemez lütfen yanlış anlamayın...
    Tamamen katılıyorum. Amacımda buydu. Adaleti savunan bir leyla, bunun altına yorum yazanlar ayrı bir vak'a. Malesef bu durum bu ülkenin gün geçtikçe yozlaşmasının, çürümesinin, kokuşmasının resmi. bunun bir suçlusu da aklı selimlerin, aklı selim davranmanın beladan uzak durmak, kulağının üstüne yatmak olduğunu sanmaları. artık birşeyler yapmak lazım. silah taşımakla, belaya bulaşmamakla,haberlerde videolar yayınlamakla olacak iş değil. Top yekün bir eğitim ve ahlak resetleme seferberliği teşkiledilmeli.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

7. Cem oruç güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (16-12-2016),berkcigdem (16-12-2016)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdim bey,
    Hiç bir neden yokken deriz ya "sadece kırmızı lşıkta beklerken gelip önünde duran başka bi araçla münakaşa edip, her iki tarafında silahlarını ateşleyip 1-2 kişinin öldüğünü okumuştum" geçmişte gazetede. Yakın zamanda Rüzgar Çetinin olayı sadece zengin olduğu için neredeyse (basın sağolsun kapatmadı konuyu) kapandı, garibanın biri yapsaydı sizde nasıl sonuçlanırdı. Kısacası kanunlarda sıkıntı var, cezalar yetersiz. Hırsızlar, gaspçılar, serseriler v.b. Şereften yoksun kişilerin böyle rahat ve pervasızca hareket etmelerinin sebebi adelet sistemimiz değil mi?. Çocuk tecavüzcüleri, diğer sapıklara verilen cezalar... Neyse çok dertliyim. Allah sonumuzu hayr eylesin. Son günlerde çok gündeme gelen bi söz var beni biraz o rahatlatıyor "yaşasın zalimler için cehennem" kalın sağlıcakla...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Hocam benim demeye calistigimda bu zaten her iki tarafta birbirinin silahindan habersizdi ve olay oldu. Eger her ikiside birbirinde silah oldugunu bilseydi karsi tarafa artislik yapmadan evvel kesin dusuneceklerdi. Beline silahi alan erkek oluyor bu memlekette. Niye cunku karsi tarafta yok var sayiyor. Oldugunu bildigi an roller degisir. Kirmizi isikta olan olayda girdi onune diye kavga cikip silahlar ateslenmis. Hala savundugum gibi birak kavga etmeyi hani trafikte hop diye en one gecip kaynak yapiyoruz ya( kendimi tenzih etmeden) orda silahli bir manyagin oldugunu bilsek hangimizin buzugu yer kaynak yapmaya?? Yapamayinca kavgada yok sikintida yok. Kisacasi one gecicem biriyle kavga edicem cekicez silahlari vurucaz ya ben ya o olucek. Bunu dusunmicek insanin alnini karislatim Bilmem anlatabildim mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu ERDIM ELITEZ tarafından (16-12-2016 Saat 12:11 ) değiştirilmiştir.

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Ayrica sadece trafik degil toplumun genel hayatindaki her konuda duzelme saglayacagi konusunda iddaliyim. Ticaretteki borc alacak iliskisinden tut da evlilik icindeki siddete kadar. Dusunsenize evde karisini doven bi adam o kadinin belinde silah varken o kadar erkek olabilirmi sizce? Yada borcunu odemeyen bi tacir esnaf vs odemeyi geciktirebilirmi? Diyeceksiniz ki daha kotu dovmeyecek cekip vuracak karisini.. eh o is o kadar kolay olsaydi 7 milyar nufusa ulasmazdi bu dunya..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu ERDIM ELITEZ tarafından (16-12-2016 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Erdim bey tezinizde ki mantığa katılıyorum. o halde şunu yapmak daha mantıklı olmalı. bireysel silahlanmanın önü açılmalı ve o silahı belinden çıkarmanın bedeli de kanunen ağır olmalı. silahı çıkarmadan önce değil 2, 100 kere düşünmeli insan. aksi halde düellolar, mahalle savaşları da kaçınılmaz olur. ha birde işin dolaylılar zinciri var. biri birinin evladını vurdu öbürü evladım yoksa ben neyleyeyim bu hayatı dedi öbürünü vurdu. uzar gider. kafalar değişmedikten sonra nereye kadar gider bu işin sonu. bak Suriyeye. herkesin elinde silah var geri duruyorlar mı birbirlerine kıymaktan
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bireysel silahlanmanın önü açılmalı ve o silahı belinden çıkarmanın bedeli de kanunen ağır olmalı. silahı çıkarmadan önce değil 2, 100 kere düşünmeli insan. aksi halde düellolar, mahalle savaşları da kaçınılmaz olur.

Evet kesinlikle katılıyorum hocam. İndirimsiz yaralama 25 cinayet 50 seneden başlasın bak bakayım o silah kınından çıkıyormu? Olanda evde bırakmazsa ben bişi bilmiyorum..

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Her şey bir kenara konu başlığı neydi konu ne oldu yahu

Özetle: Hem kendiniz hem de çevreniz namına güvenle eve varabilmek anlamında defansif yaklaşım gösterin. Yol verin, selam verin, siktir edin eve tek parça gidin. Bu düşüncede olmak zorunda değilsiniz ama buradan birilerini kamera ile maganda avına yönlendirmek bize gitmez be dostlar.
    Diğer yandan toplumsal yozlaşmamız ve çözümleri konusunda kaydık. Bu noktada ben dahil herkesin birbirine benzer ya da farklı çözüm ve önerileri vardır ama hepsi Ütopya olur. Bu da başlığa gitmez. Zorlamayalım derim ne derisniz?

13. HakanVelioglu güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (16-12-2016),Berkay İnal (17-12-2016),berkcigdem (17-12-2016),Bora Karayel (16-12-2016),Cem oruç (17-12-2016),cemkucuk (16-12-2016),Coşkun SARP (16-12-2016),Emir ÇELTEK (16-12-2016),sinansari (16-12-2016)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

öpüjem seni yanacıklarından be ya Hakan kardeşim

KILIBIKRAYDIR

15. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (16-12-2016)

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu