Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 39 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Şimdi bu foto için Sinan teşekkür ederim, deşifre ettin bizi

Geçtiğimiz yıldan beri sanırım bu bizim 3. ya da 4. sefer Enduro Spesyal motosikletler ile Yunus Muşmul eşliğinde Endurocuyuz garajından yola çıkışımız. Sizlerle paylaşmak istediğim bir kaç bilgi var. Öncelikle kendi adıma biraz durum değerlendirmesi yapacağım ki sizlerde kendinize payeler çıkarasınız.

Motosikletimi (Africamı) aldığımda hayallerim hep toprağa çıkmaktı. Videolar izlemiştim ve gönlüm bende onlar gibi araziye çıkmalıyım diyordu. Peki motoru alınca ne oldu. Olan şu, işler göründüğü gibi değil koca alet, göt yemiyor toprağa. Bir keresinde RT grubunun LAMHO etkinliğine katıldım ve çamurlu patika geçişinde 10m yolda 5 kere yan yattım. Çok moral bozucuydu. Tabii yılmak yok. Canım arazi istiyor nedir bunun yolu diyerek Sinan Burak Ben endurocuyuz garajıyla karşılaştık. Onlar da bizim gibi yeni yetme arıyorlarmış meğersem Tanıtım videomuzu bile çektiler. http://www.endurocuyuz.tv/enduro-egi...turlari_7.html (Videodaki kırmızı formalı tepesinde kameralı benim ve bu bizim ilk seferimiz).

Enduro Spesyal üstünde aldığım temel eğitimle birlikte o motosikletlerin verdiği güvene dayanarak belirli hareketleri denedim ve vucudum o hareketlere motosikletin ne tepki vereceğini öğrenmeye başladı. Ardından refleks olarak aynı hareketleri Africamda da yapabildiğimi fark ettim. Bu kısım dolaylı oldu aslında. Şimdi Africam ile araziye dalarken açıkçası çok da çekinmiyorum. CRF'leri elimden geldiği kadar kovalarım Şimdi ise internetten izlediğim teorilerik hareketleri pratiğe döküyorum. Son gidişimde yanlayarak viraj almayı (en büyük hayalimdi bu , tek teker yapmayı) pratik etmeye başladım.

Şimdi gelelim esas konuya. Yunus ile fikrimi paylaştım. Kendisi arazi eğitimi veriyor ama bizim arayışımız malum düz duvara tırmanmak değil, diyerek konuyu açtım o da beni anladı. Diyorum ki eğer isteyenler varsa Yunus ile gerekli kontağı ben kurayım ve sizlere de aynı garajdan temel eğitimi (ve durumunuza bağlı tur) ayarlayayım. Bu başlıkdan devam etmeyeceğim öncelikle isteyen olur mu onu bir görmek adına buradan bir iki yorum alayım.
    NOT: Fiyat bize özel olacak, fiyata motosiklet, motosikletin benzini falanı, ekipman dahil olacak. Motosikletler Enduro Spesyal (KTM, Beta).

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-12-2016),Cem oruç (22-12-2016),EmreOzer (25-12-2016),Erdi Şenkaya (22-12-2016),ersel şenkaya (22-12-2016),halil yılmaz (23-12-2016),Selçuk Keleş (28-12-2016),Serdar ZIMBA (22-12-2016),yılmaz yılmaz (26-12-2016)