Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 190 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Arazide hafif enduro sürüş eğitimi

Merhaba arkadaşlar,
    "Toprak ve Arazide Büyük Enduro Kullanımı" konusunda biraz bahsetmiştim bu eğitim meselesinden.

Endurocuyuz garajından Yunus Muşmul ile belirli aralıklarla Çekmeköy dolaylarında (Sinan, Burak ve ben) araziye çıkıyoruz, kendimi ve sürüşümü hafif spesyal endurolarla geliştiriyorum. Ardından fark ettim ki Enduro Spesyaller ile yaptığım sürüşlerden bana kalan tecrübeler kendi motosikletimle araziye girdiğimde de büyük katkılar sağlıyor.

Gördüğüm kadarı ile çoğunuz benim gibi motosikleti dağa taşa vurarım diye enduro tipinde alıyor ama doğru bilgi ve tecrübeye sahip olmadığı için, sözün özü yemiyooor. Şimdi bu fobiyi atmanın güzel yolu hem eğitilmek hem de uygulamak. Bu bağlamda Yunus ile görüştüm. Kendisi zaten eğitim verdiği için bizi de ağırlamaktan zevk duyacağını söyledi. Yanlış anlaşılma olmasın Yunusdan düz duvara çıkış eğitimi değil alacağımız. Bize gereken arazi sürüşü eğitimini alacağız. ""Cross ile Enduro farklı motosikletler ve sürüşlerdir, lütfen karıştırmayın. En kısasından Cross özel parkurda atlamalı yapılan ve motosiklet amortisörleri buna benzeyen motosikletler ile yapılır. Motosikletler sanki benziyor olsa da enduro motosikleti ve sürüşü farklıdır.""

Fiyat: 300₺ İçerik: Eğitim + Motosiklet (KTM ya da Beta Enduro spesyal) + Benzin + Ekipman (Forma, Body Armor, Dizlik, Eldiven, Enduro Botu, Kask), öğlen yemeği(ekmek arası bir şeyler, çay.
    Eğitim büyük olasılıkla hafta sonu bir Cumartesi günü olacak.

Evet beyler gelenleri bir görelim, kişi sayısına göre Yunus'a dönüş yapacağım.

Düzeltme:
    Arkadaşlar arazide kullanılan kaskın yapısı gereği benim gibi gözlüklü arkadaşların tek yolu lensle gelmek. Gözlükle birlikte olmuyor maalesef.
    Hava durumunu hiç endişe etmeyin. Ben kışın ayazında çıktım ve üşümedim. Ayrıca zeminin kaygan olması eğitiminiz açısından daha iyi oluyor lütfen hiç buna takılmayın. (hatta daha da eğleniliyor)
    Giysi olarak sizin termal içlik (decathlonda uygun rakama güzel seçenekler var), ayağınıza da yün uzun (dize kadar) çorap ve kask içine (ister balaklava ister de buff benzeri) bir şey giymeniz kafi.
    Konu HakanVelioglu tarafından (26-12-2016 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (26-12-2016),Cem oruç (29-12-2016),engintuna (27-12-2016),Ersan ÖZYURT (26-12-2016),Sefa Doğan (06-01-2017),yılmaz yılmaz (26-12-2016)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

İmkanlar olsa ölümüne gelirim. Ama derin bir ah çekiyorum

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    "Toprak ve Arazide Büyük Enduro Kullanımı" konusunda biraz bahsetmiştim bu eğitim meselesinden.

Endurocuyuz garajından Yunus Muşmul ile belirli aralıklarla Çekmeköy dolaylarında (Sinan, Burak ve ben) araziye çıkıyoruz, kendimi ve sürüşümü hafif spesyal endurolarla geliştiriyorum. Ardından fark ettim ki Enduro Spesyaller ile yaptığım sürüşlerden bana kalan tecrübeler kendi motosikletimle araziye girdiğimde de büyük katkılar sağlıyor.

Gördüğüm kadarı ile çoğunuz benim gibi motosikleti dağa taşa vurarım diye enduro tipinde alıyor ama doğru bilgi ve tecrübeye sahip olmadığı için, sözün özü yemiyooor. Şimdi bu fobiyi atmanın güzel yolu hem eğitilmek hem de uygulamak. Bu bağlamda Yunus ile görüştüm. Kendisi zaten eğitim verdiği için bizi de ağırlamaktan zevk duyacağını söyledi. Yanlış anlaşılma olmasın Yunusdan düz duvara çıkış eğitimi değil alacağımız. Bize gereken arazi sürüşü eğitimini alacağız. ""Cross ile Enduro farklı motosikletler ve sürüşlerdir, lütfen karıştırmayın. En kısasından Cross özel parkurda atlamalı yapılan ve motosiklet amortisörleri buna benzeyen motosikletler ile yapılır. Motosikletler sanki benziyor olsa da enduro motosikleti ve sürüşü farklıdır.""

Fiyat: 300₺ İçerik: Eğitim + Motosiklet (KTM ya da Beta Enduro spesyal) + Benzin + Ekipman (Forma, Body Armor, Dizlik, Eldiven, Enduro Botu, Kask), öğlen yemeği(ekmek arası bir şeyler, çay.
    Eğitim büyük olasılıkla hafta sonu bir Cumartesi günü olacak.

Evet beyler gelenleri bir görelim, kişi sayısına göre Yunus'a dönüş yapacağım.

Düzeltme:
    Arkadaşlar arazide kullanılan kaskın yapısı gereği benim gibi gözlüklü arkadaşların tek yolu lensle gelmek. Gözlükle birlikte olmuyor maalesef.
    Hava durumunu hiç endişe etmeyin. Ben kışın ayazında çıktım ve üşümedim. Ayrıca zeminin kaygan olması eğitiminiz açısından daha iyi oluyor lütfen hiç buna takılmayın. (hatta daha da eğleniliyor)
    Giysi olarak sizin termal içlik (decathlonda uygun rakama güzel seçenekler var), ayağınıza da yün uzun (dize kadar) çorap ve kask içine (ister balaklava ister de buff benzeri) bir şey giymeniz kafi.
    Vayyyy... Güzel program olmuş. Hiç niyetim yok arazoye girmeye ama eğitim deyince heyecanlandım. 😅😅😅
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

5. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (27-12-2016)

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Ben gelirim Hakan, yaz beni yaz beni Bu arada hazır böyle imkan varken herkese tavsiye ederim. Ben şahsen Ersel ve Erdi nin yaptığı grup aktivitelerinde çok eğleniyorum. Benim de amacım cross cu olmak değil ama sadece video izleyerek de olmuyor. Fiyat konusunu da şöyle değerlendirmek lazım; Çoğu kişide büyük enduro var yani tırnağına taş değse servisinde yaptırmaya zaten 300tl verirsiniz diğer eğitim veren yerlerde de zaten ileri olmayan seviyeler için iki günlük programlar aşağı yukarı bu seviyelerde. İşin eğlencesi de paha biçilemez
    Konu mustafa gologlu tarafından (26-12-2016 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.

7. mustafa gologlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

HakanVelioglu (27-12-2016),yılmaz yılmaz (26-12-2016)

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Bizim eğitimden video da ekliyeyim. https://youtu.be/8JRmChHOA1U

9. sinansari, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye Alp Teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alp Teker
    Motosiklet
    XT660Z Tenere
    Marka
    Yamaha

Tam da bu aralar cross motor arayışındaydim. Çok iyi denk geldi. Takvim uyması halinde katılırım.
    34FFS13 - 532.375.82.01

A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.

11. Alp Teker, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Yaz Hakanım Benide + 1
    Good Things Come To Those Who Wait

13. Bora Karayel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (27-12-2016),HakanVelioglu (27-12-2016)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Güzel yorumlar için teşekkürler.

Şu an için katılmak isteyenler listesi şu şekilde.
    1. Mustafa Göloğlu
    2. Alp Teker
    3. Bora Karayel

Yok mu arttıran. Eğitim diyorum, eğlence diyorum. Enduro spesyal diyorum. Hani benim CRF 250 "L" motosikletim var diyenlere bir de gel şu KTM'yi bir sür diyorum

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Yılmaz yılmaz
    Motosiklet
    Vespa
    Marka
    Vespa

ben de katılırım
    Boş teneke çok ses çıkartır.

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Hakan çok istedin Benin'de yaz deneyim bakayım

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Sayfa 1 Toplam 19 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu