Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 190 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Standart Arazide hafif enduro sürüş eğitimi

Merhaba arkadaşlar,
    "Toprak ve Arazide Büyük Enduro Kullanımı" konusunda biraz bahsetmiştim bu eğitim meselesinden.

Endurocuyuz garajından Yunus Muşmul ile belirli aralıklarla Çekmeköy dolaylarında (Sinan, Burak ve ben) araziye çıkıyoruz, kendimi ve sürüşümü hafif spesyal endurolarla geliştiriyorum. Ardından fark ettim ki Enduro Spesyaller ile yaptığım sürüşlerden bana kalan tecrübeler kendi motosikletimle araziye girdiğimde de büyük katkılar sağlıyor.

Gördüğüm kadarı ile çoğunuz benim gibi motosikleti dağa taşa vurarım diye enduro tipinde alıyor ama doğru bilgi ve tecrübeye sahip olmadığı için, sözün özü yemiyooor. Şimdi bu fobiyi atmanın güzel yolu hem eğitilmek hem de uygulamak. Bu bağlamda Yunus ile görüştüm. Kendisi zaten eğitim verdiği için bizi de ağırlamaktan zevk duyacağını söyledi. Yanlış anlaşılma olmasın Yunusdan düz duvara çıkış eğitimi değil alacağımız. Bize gereken arazi sürüşü eğitimini alacağız. ""Cross ile Enduro farklı motosikletler ve sürüşlerdir, lütfen karıştırmayın. En kısasından Cross özel parkurda atlamalı yapılan ve motosiklet amortisörleri buna benzeyen motosikletler ile yapılır. Motosikletler sanki benziyor olsa da enduro motosikleti ve sürüşü farklıdır.""

Fiyat: 300₺ İçerik: Eğitim + Motosiklet (KTM ya da Beta Enduro spesyal) + Benzin + Ekipman (Forma, Body Armor, Dizlik, Eldiven, Enduro Botu, Kask), öğlen yemeği(ekmek arası bir şeyler, çay.
    Eğitim büyük olasılıkla hafta sonu bir Cumartesi günü olacak.

Evet beyler gelenleri bir görelim, kişi sayısına göre Yunus'a dönüş yapacağım.

Düzeltme:
    Arkadaşlar arazide kullanılan kaskın yapısı gereği benim gibi gözlüklü arkadaşların tek yolu lensle gelmek. Gözlükle birlikte olmuyor maalesef.
    Hava durumunu hiç endişe etmeyin. Ben kışın ayazında çıktım ve üşümedim. Ayrıca zeminin kaygan olması eğitiminiz açısından daha iyi oluyor lütfen hiç buna takılmayın. (hatta daha da eğleniliyor)
    Giysi olarak sizin termal içlik (decathlonda uygun rakama güzel seçenekler var), ayağınıza da yün uzun (dize kadar) çorap ve kask içine (ister balaklava ister de buff benzeri) bir şey giymeniz kafi.
    Konu HakanVelioglu tarafından (26-12-2016 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (26-12-2016),Cem oruç (29-12-2016),engintuna (27-12-2016),Ersan ÖZYURT (26-12-2016),Sefa Doğan (06-01-2017),yılmaz yılmaz (26-12-2016)