Cümleten selamlar, bende F650 GG Twin vardı normalde yaklaşık bir buçuk ay önce ufak ama etkisi büyük bi kaza yaşadım. Motoru perte ayırdılar yerine F800 bakarken benimde anlamadığım bi sebeple kendimi KTM 1190 ADV üzerinde buldum
kısa kısa kaza olayını anlatayım sizlere. Yaklaşık 20-30 km/s hızla giderken kontrolsüz bir şekilde sol çaprazımdaki araç önüme ani manevrayla kırdı ve bende ön tamponuna vurmuş bulundum. Burda bana kaçma manevrası yapacak zaman bırakmadı arkadaşım sağolsun. Hızımın düşük ve ekipmanların da olması sebebiyle ufak sıyrıklarla atlattık kazayı Allaha şükür. Bu arada kaskın önemini burda çok iyi anladım ;)

Tabi yaralamalı kaza olduğundan polis ambulans geldiler. Zate tutanakta karşı taraf kusurlu bulundu.
Bundan sonra motoru borusana gönderttim olay yerinden. Onlarda nasıl yaptılar bilmiyorum ama 27 bin tl lik motora 54 bin tl masraf çıkardılar. Ayrıntılı listede sadece motor bloğunun 28 bin tl olduğunu gördüm neyse sigorta 30 bine kadar ödeme yaptığı için motoru aldığım parayı 27 bini alabildim, ancak üzerindeki aksesuar ve benim giyisi kask masraflarımı (yaklaşık 4500 tl)vuran arkadaşla halletmem gerekti. ( şuan avukatta)

İşte bu olaylar sürerken bende motor bakmaya başladım. Niyetim f800 dü kesinlikle ancak bir haftada nieyse bende analamadım ktm 1190 cezbetti :| 2014 model 29 bin km de bu makineyi almak nasip oldu. Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin ne diyelim.

Bu arada lastikler bitikti, yeni lastik için TKC 80, karoo 3, scout 60 üçlüsünden karoo3 ü seçtim.

Daha ne makineyi ne lastikleri düzgün deneme fırsatım oldu ancak kadıköyden kurtköye sağanak altında getirdim motoru ve cidden hayran kaldım diyebilirim

D6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi