Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Buyuk bir keyifle okudum oncelikle emeginize saglik az biraz daginik olmus ama bilgileri almak cokta zor degil lakin biraz da temel bilgi gerekli gibi..

Eklemek istedigim sudur ki, ayakta kullanirken ayaklari katlamadan gitmek tabi ki daha az yorucudur lakin vibrasyonu cok olan veya sizi sarsacak yollar da darbenin zaten ust govdenin pozisyonundan dolayi butun darbeyi omurilige verir ve bu ciddi sakatlanmalara veya bel agrilarina neden olur bozuk yollar da veya kayalik larda kisacasi darbe alacaginiz yollarda pagelere basarken bilegin ve dizlerin amartusor olarak kullanmak ve darbeleri berteraf etmek icin az katlamak gerekir evet bu daha yorucudur ama motor hakimiyeti ve saglik icin daha iyi oldugu kanisindayim cok bozuk olmayan kumsal veya temiz patikalar da dizler duz tutulabilir ozellikle tepe ziplamalarinda dizler duzse vay halinize motor yere dustugunde helede biraz sert inip yukun tamamini arka amertusor ile karsilayip amortusoru dibe vurdurursaniz gecmis olsun bel kemihinizin ensenizden ciktigini hissedersiniz en iyi ihtimalle motordan atlarsiniz zaten...

Malesef en uygun vucut pozisyonu az teorik ama bol pratik ile elde ediliyor bu konu da herkezi akg adi altinda yaptigimiz gezilerimize katilmaya davet ediyorum bu geziler de edindigimiz tecrubeler inanin istanbul gibi belediyelerin yollari enduro parka cevirdikleri yollar da cok isimize yariyip motor hakimiyetimizi artırır kim bilir bir gun hayatimizi bile kurtara bilir...

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler
aynı şeyleri yazmışız
üst bedeni rahat bırakmayı da tekrar hatırlatalım , çünkü kaslar gergin olduğunda yük iletkeni olup gidon üzerinden ön tekere ağırlık transferi yapıyor beraberinde ağırlık merkezi yükseliyor
akg gezi hakkında bilgim yok , link varsa bakayım
bir de 2013 ten beri haftasonları spesial motorla enduro yapıyorum biraz da mx . plakalı motorum yok gezi arazideyse olabilir