Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Kerim Adnan DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kerim Adnan Deniz
    Motosiklet
    2004 Multistrada 1000 DS
    Marka
    Ducati

Sevgili Ömer Tosun,
    Eğitimler, gerekli eğitimleri (Androgoji, İletişim Teknikleri, Sunum Teknikleri, Süreç Yönetimi, Yönetim ve Liderlik vb. ) almış derneğimiz eğitmenleri tarafından veriliyor. Türkiye' deki sertifika veren tüm diğer kurumlar gibi derneğimiz de sertifika vermekte. Ancak Türkiye' de bu sertifikaların hiçbirinin bir yasal geçerliliği yok. Zikrettiğiniz sertifikalar ehliyet yerine geçen belgeler değil. Anlaşmalı bazı kurumlarda indirimler sağlayan belgeler sadece. Tüm diğer (akredite?!) kurumların eğitmenlerinin de ülkemizde bu akreditasyon sebebiyle resmi otorite tarafınca kabul edilmesi söz konusu değildir. Burada önemli olan (resmi otorite tarafından kabul edilmemiş) akreditasyona sahip olmak ya da olmamak değil, bir kaç farklı amaçlı (performansa dayalı sportif) eğitim veren kurumlar hariç diğerlerinin tamamının aynı eğitimi veriyor olması...
    Bu eğitimlerin de bildiğiniz gibi iki temel uygulaması var. Birincisi Teori ve Yol Sürüşü Bilgi Paylaşımı (İngiliz Roadraft - Yol Sanatı Sistemi), diğeri de Alman ADAC Kapalı Alan Hakimiyet Sistemi. Verilen eğitimler de Rossi, Sofuoğlu, Hayden yetiştirmek için değil, Güvenli Sürüş' ü etkili ve sürekli kılmaya yöneliktir.
    Biz dernek olarak her hangi bir yabancı kurum ya da kuruluşun temsilcisi olarak değil, kendi ülkemiz şartlarına uygun olarak eğitim verilmesi esasını kabul ediyoruz. Ve hiç bir kurum ya da kişi ile rekabet halinde değiliz.
    Derneğimiz her hangi bir ticari eylem içerisinde olmayıp, dernek üyelerinin aidat ve bağışları ile dernek dışı bağış ve sponsorluklar ile faaliyetlerini sürdürmektedir.
    Eğitim sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kurumların büyük bir bölümünün kaynağı ve temeli, bu sistemi ülkemize getiren aynı kurumdur. Uygulamaları da üç aşağı-beş yukarı aynıdır. Bu eğitimlerden her hangi birine katılmamış motosiklet sürücüsü neredeyse yok gibidir. Elbette kişilerin tercih hakkı özel olup, isteyen, istediği kişi ve kurumdan eğitim alabilir.
    Sanırım açıklamalarım merakınızı gidermiştir.
    Selam ve sevgilerimle,
    Konu Kerim Adnan DENİZ tarafından (17-06-2017 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.
    İyi sürücü olmak için, önce iyi insan olmalısın.
    If you want to be a Good Rider, you must be the Good Human first!

Safety second !

2. Kerim Adnan DENİZ güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (18-06-2017),cemkucuk (16-06-2017),Ersan ÖZYURT (17-06-2017),GürbüzOKATAN (16-06-2017),Hakan Teber (16-06-2017),sinansari (16-06-2017)