Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Volkan Zafer Çoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Zafer Çoban
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Standart Eğitim için kurum tavsiyesi

Yaklaşık 7-8 sene önce vitesli bir motor kullandım ve uzun süredir maxi-scooter tarzı motorlar kullandım. Geçen hafta uzun araştırmalarım sonucunda Triumph Tiger 800 de karar kıldım. Motoru teslim aldıktan sonra yaklaşık yarım saat kullandım ve beklediğimden çok zorlanmadım. Ama bu bana güvenli gelmiyor. Mart ayı itibariyle güvenilir bir kurumdan sürüş eğitimi almak istiyorum. Sizden ricam bana uygun, ilgili ve güvenilir bir kurum tavsiye eder misiniz? Bu kurumların sayısı çok artmış ve fiyatları çok değişken. Çok fazla çok değişik isimlerde eğitimler satıyorlar. İyice kafam karıştı. Fikir beyan ederseniz çok sevinirim.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

valla öncelikle Adarat var, mottoakademi (eski gis akademi) var, roadcraft academy (Erdim sana topu atıyorum) , tabi honda ve yamaha nın sürücü okullarıda var. birde omm var

KILIBIKRAYDIR

3. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Hakan Teber (30-05-2017)

Enduroist Kadim Üye ERDIM ELITEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ERDIM ELITEZ
    Motosiklet
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Marka
    Honda

Seçenek cok verilen eğitimler temelde aynı;

Rahmi Barutcu- Lamatech ADAC-IAM eğitimi
    Adarat Rospa Eğitimi
    OMM- IAM eğitimi
    Motto akademi IVV eğitimi

seklinde sıralanabilir.
    Ayrıca kurum olarak Honda ve Yamahanın da eğitim programları mevcut.

Yukardakilerin hepsi ücretli olup sıralama tahminimce ucrete gore yapılmıştır. Bunun dışında ücretsiz olarak MEG de aynı (yada benzer) eğitimi vermektedir. Tek sart uye olmanız ve egıtımlere katılmanızdır.

Temelde verilen bilgiler aynı ve ücretler aynı gıbı burda bence araştırmanız gereken sey hoca. Zira kımya tutmadımı isterse bedava versin o iş olmaz.
    Konu ERDIM ELITEZ tarafından (14-02-2017 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

5. ERDIM ELITEZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (15-02-2017),Volkan Zafer Çoban (15-02-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Volkan Zafer Çoban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 7-8 sene önce vitesli bir motor kullandım ve uzun süredir maxi-scooter tarzı motorlar kullandım. Geçen hafta uzun araştırmalarım sonucunda Triumph Tiger 800 de karar kıldım. Motoru teslim aldıktan sonra yaklaşık yarım saat kullandım ve beklediğimden çok zorlanmadım. Ama bu bana güvenli gelmiyor. Mart ayı itibariyle güvenilir bir kurumdan sürüş eğitimi almak istiyorum. Sizden ricam bana uygun, ilgili ve güvenilir bir kurum tavsiye eder misiniz? Bu kurumların sayısı çok artmış ve fiyatları çok değişken. Çok fazla çok değişik isimlerde eğitimler satıyorlar. İyice kafam karıştı. Fikir beyan ederseniz çok sevinirim.
    O kadar zor bir soru sordun ki, bilemezsin. Eski "eğitim koordinatörü" sıfatıyla ben biraz aydınlatıcı olmaya çalışayım.

Son beş yıl içinde, eğitim veren kurum ve kişilerin sayısı çok arttı. Bu artışı takip edecek şekilde, farklı isimlerde eğitimler gelişti. İhtiyaçların farklı olmasının en doğal sonucu buydu zaten. Kişinin ihtiyaçları anlaşılmalı ve buna göre biryönlendirmede bulunulmalıdır.

Sertifikasyonu olmayan ve uluslararası kabul görmeyen eğitim müfredatları kullananları bir kenara bırakacak olursak, aslında hepsinin iki temeli vardır. Roadcraft Sistemi (Motosiklet Yol Sanatı) ve kapalı alanda hakimiyet geliştirmeyi amaçlayan DVR (ADAC diye de duyabilirsiniz) tüm eğitimlerin temel çatısıdır. Çeşitli isimler altındaki eğitimler, bu iki ana gövde üzerinden kimi zaman gerçek ihtiyaçlar ile türetilmiş kimi zamanda (maalesef) pazarlama stratejisi ile geliştirilmiş yan dallardır. Bunu nasıl ayıracağınız ise en zor soru, biliyorum.

Hangi kişi ve kurum olursa olsun, güvenilirliğini kanıtlamış, uluslararası sertifikasyona sahip kurumları seçmeyi mutlaka temel ilke edininiz.

Forum kuralları gereği kişi ve kuruluş ismi saymıyorum.

Daha özel bilgiye ihtiyaç duyarsanız, ersan.ozyurt@gmail adresine mail atarsanız, hem ilgili kurumların isimleri hem de ulaşabileceğiniz irtibat bilgilerini verebilirim.

Eğitim olmak için gösterdiğiniz bilinçli yaklaşımı tebrik ediyorum.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (05-05-2017),Ali KORKMAZ (14-02-2017),Çağın Sarılar (14-02-2017),MelihUlubilgen (02-06-2017),Sabahattin KOÇAK (15-02-2017),Volkan Zafer Çoban (15-02-2017)

Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Bende honda dan eğitim almıştım çok memnun kaldım. Tavsiye ederim. Fakat benim de oğluma eğitim aldırmam gerekiyor ve 17 yaş altına eğitim vermiyorlar, oysaki 125cc için 16 yaş ehliyet alabiliyor. Anadolu yakasında ikamet ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Saygı ve sevgilerimle...

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Coşkun SARP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende honda dan eğitim almıştım çok memnun kaldım. Tavsiye ederim. Fakat benim de oğluma eğitim aldırmam gerekiyor ve 17 yaş altına eğitim vermiyorlar, oysaki 125cc için 16 yaş ehliyet alabiliyor. Anadolu yakasında ikamet ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Saygı ve sevgilerimle...
    Abi selam , ehliyet de alacak ise eğer Gelişim sürücü kursunu önerebilirim.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Katılımcı Üye Volkan Zafer Çoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Zafer Çoban
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Öncelikle en kısa sürede verilen cevaplar için teşekkür ederim. Yaptığım araştırmalarla birlikte şöyle bir plan çizdim kendime. Yorumlarınız benim için değerli.
    Mart ayında öncelikle M.E.G 'in tanışmasına gidip kapalı alan ve yol sürüşlerini gerçekleştireceğim. Bu noktada sanırım doğru insanlarla tanışıp seviyemi ve eksiklerimi belirleyeceğim. Açıkçası bu işi maddi beklenti için yapmadıkları ve başkan Kerim Adnan Deniz Bey'in sıcak yaklaşımı yüzünden burada başlamanın daha sağlıklı olacağını düşündüm. Bu işin açıkçası maddi bir yanı da var. M.E.G bu açıdan da bana yön gösterecektir sanırım. Daha sonra Rahmi Barutçu Akademi ile devam edebilirim diye düşünüyorum.

11. Volkan Zafer Çoban, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Kerim Adnan DENİZ (05-05-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

ART motoakademiyi de ben tavsiye edeyim.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Öncelikle en kısa sürede verilen cevaplar için teşekkür ederim. Yaptığım araştırmalarla birlikte şöyle bir plan çizdim kendime. Yorumlarınız benim için değerli.
    Mart ayında öncelikle M.E.G 'in tanışmasına gidip kapalı alan ve yol sürüşlerini gerçekleştireceğim. Bu noktada sanırım doğru insanlarla tanışıp seviyemi ve eksiklerimi belirleyeceğim. Açıkçası bu işi maddi beklenti için yapmadıkları ve başkan Kerim Adnan Deniz Bey'in sıcak yaklaşımı yüzünden burada başlamanın daha sağlıklı olacağını düşündüm. Bu işin açıkçası maddi bir yanı da var. M.E.G bu açıdan da bana yön gösterecektir sanırım. Daha sonra Rahmi Barutçu Akademi ile devam edebilirim diye düşünüyorum.
    Güzel seçimler. Diğerlerinin teori eğitimine de gidersin. Tanışarak karar vermek iyi olabilir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Cehaletime ver M.E.G. nedir?

KILIBIKRAYDIR

Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu