Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler,

Her ne kadar MEG ekibine ciddi saygı duyuyor olsam da, akredite olmuş bir kurumdan eğitim almanızı tavsiye ediyorum.
    Elbetteki tercih sizlerindir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    birde sizin kurumdan alalım abi aralarındaki farkları öğrenmek adına sonuçta aynı kitabı yorumluyorsunuz. indirimi yapılmış bir kapalı alan alalım

KILIBIKRAYDIR

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı cemkucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde sizin kurumdan alalım abi aralarındaki farkları öğrenmek adına sonuçta aynı kitabı yorumluyorsunuz. indirimi yapılmış bir kapalı alan alalım
    Aynı kitabı anlattığımız doğrudur. Kitabı kendimizde okuyabiliriz hatta, bu da doğrudur.
    Akredite olmanın farkını uzun uzun anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Lakin, yurtdışından gelen eğitmenlerimiz, yine buzzat yurtdışında gelenler ile tabi tutulduğumuz yazılı, sözlü ve pratik sınavlar, akademilerin tabi tutulduğu prosedürler var. Bunların öğrenmeye bir faydası olmadığını kimse de iddia edemez.

Dileyenler ile irtibata geçebiliriz. Hatta isteyenler bu akşam teori eğitimi için akademiye gelebilirler. Web sitesinde adres var.

Bana mail ile ulaşmak isteyenler için mail adresimi de yazayım.
    ersano@roadcraft.com.tr

Buradan ulaşmak her zaman serbest tabi. 😊😊😊

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

3. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-06-2017),cemkucuk (02-06-2017)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Ersan Abi,

Sonuçta kitabı sende okursun bende okurum sorun o değil. yorum önemlidir.
    ben önce okuğumda bişey anlamadım. anlatılınca daha iyi anladım. Uyguma ile anlatılınca daha da iyi anladım . Tekrar okuduğum da neyi eksik anladığımı anladım.

KILIBIKRAYDIR

5. cemkucuk güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-06-2017),Arif Oral Unal (04-06-2017),Ersan ÖZYURT (05-06-2017),GürbüzOKATAN (03-06-2017),Kerim Adnan DENİZ (17-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Benim de tekrar yapasım var...

1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

MEG deki arkadaşlarımızı tanımıyorum, yaptıkları çok değerli ve ülkemiz gibi motosiklet kültürünün/ güvenli sürüş kültürünün sıfır olduğu bir ülkede (harem sirkeci feribotunda her gün kasktan başka bir şey kullanmayan motosikletçilere korumanın önemini anlatmaktan gına geldi çünkü. Gözleri büyüterek dinliyorlar yapma abi yaa ile bitiriyorlar . Çoğunun bir kaza sonrası neler yaşayabileceği hakkında en ufak bir fikri yok) çok önemli bir görevi, zamanlarını ayırarak gönüllü ve ücretsiz yapmaları gerçekten büyük fedakarlık.

Ancak bu eğitim işlerinde ben de Ersan Hocama katılıyor ve bir silsileye/geleneğe ve belgelendirmeye dayalı, uzun yılların tecrübesini barındıran ve yurtdışı disiplininde bir eğitimin mutlaka MEG eğitimi üzerine eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Birşeyleri çok iyi bilmek onu mükemmelen öğretebileceğimiz anlamına gelmiyor. Beni mesela dünya ve brezilya şampiyonlukları olan kickboks çu arkadaşım sakat bıraktı. İki yıldır bel fıtığı ile uğraşıyorum. Kötü niyetli miydi ? Kesinlikle hayır. Ama kendisinin mükemmel bildiği bir şeyi nasıl, ne kadar, ne zaman öğretileceğini bilmiyordu.

MEG eğitimi ile bir başlangıç yapılabilir. Ancak üzerine mutlaka sertifikalı bir eğitim eklenmeli düşüncesindeyim.

8. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (06-06-2017),Berkay İnal (05-06-2017),Ersan ÖZYURT (05-06-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MEG deki arkadaşlarımızı tanımıyorum, yaptıkları çok değerli ve ülkemiz gibi motosiklet kültürünün/ güvenli sürüş kültürünün sıfır olduğu bir ülkede (harem sirkeci feribotunda her gün kasktan başka bir şey kullanmayan motosikletçilere korumanın önemini anlatmaktan gına geldi çünkü. Gözleri büyüterek dinliyorlar yapma abi yaa ile bitiriyorlar . Çoğunun bir kaza sonrası neler yaşayabileceği hakkında en ufak bir fikri yok) çok önemli bir görevi, zamanlarını ayırarak gönüllü ve ücretsiz yapmaları gerçekten büyük fedakarlık.

Ancak bu eğitim işlerinde ben de Ersan Hocama katılıyor ve bir silsileye/geleneğe ve belgelendirmeye dayalı, uzun yılların tecrübesini barındıran ve yurtdışı disiplininde bir eğitimin mutlaka MEG eğitimi üzerine eklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Birşeyleri çok iyi bilmek onu mükemmelen öğretebileceğimiz anlamına gelmiyor. Beni mesela dünya ve brezilya şampiyonlukları olan kickboks çu arkadaşım sakat bıraktı. İki yıldır bel fıtığı ile uğraşıyorum. Kötü niyetli miydi ? Kesinlikle hayır. Ama kendisinin mükemmel bildiği bir şeyi nasıl, ne kadar, ne zaman öğretileceğini bilmiyordu.

MEG eğitimi ile bir başlangıç yapılabilir. Ancak üzerine mutlaka sertifikalı bir eğitim eklenmeli düşüncesindeyim.
    Şimdi aklıma takılan bir kaç soru bulunuyor.
    MEG dernekten eğitim alırken (örneğin paket dediğimiz kapalı alan ve yol) bir ücret ödüyor muyuz? Buna üye olmak için verilen aidat da dahil. Hiç verilmiyorsa para verip eğitim alan kişileri o zaman buraya yönlendirmek gerekiyor.
    Diğer bir sorum da bu işi ücretiyle yapan kişiler MEG derneğe karşı herhangi bir olumsuz düşünceleri veya ticari kaygıları oluyor mudur? Ya da ticari olarak etik olmayan bir durum söz konusu oluyor mu?
    Ya ben soruları çok mu açık sordum bilmem ama aklıma bu sorular geliyor ve çok ikilemde kalıyorum. Yani biri ücretsiz diğer ücretli olması kafa karıştırıyor. Ersan Hocam geçenlerde açıklamıştı akredite olmadıklarını ama benim sorularım daha farklı. Aydınlatırsanız sevinirim.
    Bu arada MEG dernek ve Sabri hocayı Faceden ekledim ve herşeyi takip ediyorum. Çok da güzel şeyler yapıyor, emeklerine sağlık diyorum. Ancak sorularımın da cevaplanmasını rica ediyorum.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

10. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (06-06-2017),Hakan Teber (05-06-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bagis uzerine calisiyorlar. Kapali alan, surus bilgi paylasimi ve teste girdim. Uye degilim. Test haric gonlunuzden ne koparsa mantigiyla is yapmaya calisiyorlar. Evet diger kurumlar kadar bir kurumsallik yok ama kasinti tipler de yok

Ben motosiklet egitimleri icin istenen paralarin astronomik oldugunu dusunuyorum. Tabiki piyasa kosullari geregi sertifikalarin havada ucustugu niş kurumlar olacak ama bunlarin yaninda profesyoneligin on planda oldugu ciddi kurumlar ve Meg gibi hobi motosikletcilerden ziyade daha cok kullaniciya ulasmayi planlayan derneklerinde cogalmasi ve kurumsallasmasi gerekiyor. Bence meg de yakin zamanda kendini gelistirip akredite olacaktir. Valla ben de cok istiyorum katki saglamayi ama bu aralar motosiklet surebilsem sansli hissedicem

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (05-06-2017),Çağın Sarılar (06-06-2017),Kerim Adnan DENİZ (16-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Maliyetler konusunda Ahmet'e katılıyorum. bence de fiyatlar yüksek. herkesin imkanı bir değil, motosiklet ucuz bir hobi değil. ben şahsen yeterli bütçe ayırıp istediğim eğitimleri alamıyorum. bu durumda MEG gibi alternatifler gerçekten faydalı olacak. elbette akredite olmaları önemli ama o da eğer işlerini iyi yapıyorlarsa zamanla olacaktır. öte yandan, yüksek fiyatlarla eğitim verenler de müşterileri olduğu sürece buna devam edebilirler, ben bunda bir gariplik görmüyorum. asıl gariplik, ücretsiz yada pahalı verenlerde değil, gönüllülük esastır diyerek, diğerleriyle aynı parayı isteyenlerde gibi geliyor. ayrıca sanki o hocadan eğitim almak için 1200GS mecburiymiş yada motor sürmeyi öğrendiysen mutlaka GS kullanırsın havalarındaki eğitim ortamlarını, hoca allame-i cihan olsa toptan reddediyorum. büyük konuşmayayım, kimsenin de kalbini kırmak istemem ama, sırf bu tipler yüzünden kamyonlar dolusu param olsa, ne 1200GS ne de herhangi bir Ducati'yi almam, eğitimlerini de kendi tarikatlarına saklayabilirler.

yani demek istediğim, eğitimin içeriği ve akreditasyonu kadar tavırlar ve insanın o eğitim sırasındaki rahatlığı-hissiyatı da çok önemli. bu girişimin değeri konusunda hemfikiriz. faydasını da inşallah hep birlikte görürüz.
    Vasıfsız Endurocu

14. Serdar Özmetin güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (06-06-2017),Ali KORKMAZ (05-06-2017),Çağın Sarılar (06-06-2017),Kerim Adnan DENİZ (17-06-2017),ozgurkismir (05-06-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Beyler,
    MEG i kuran da yürüten de değer verdiğim abilerimdir. Bunu daha önce de belirtmiştim. Kendilerinin yaptıklarına ben de saygı duyuyorum. Lakin gerçekten eğitimci ilmak başka bir şey. Yıllarca "hoca" hitabını kullanmadığımı bilirsiniz. Hiç değilse verilen emeğe, haracanan paraya ve zamana saygı duymak gerektiği kanaatindeyim.
    Ücretlere gelirsek, ben de sizin gibi düşünüyordum. Şu anda içinde olan birisi olarak söylüyorum ki, gerçekten değil. Akreditasyon bedelleri, eğitmen olmak için harcanan para ve zaman, kurum payları, vergiler. Bunları düşünürseniz gerçekten fazla olmadığını göreceksiniz. (Vergisini vermeyen, belgesini akredite etmeyenleri bilemem. Bunu yapan var ise hesabını kendi verir. )
    Bir defa denemenizi tavsiye ediyorum. Verdiğiniz paraya değecegini düşünüyorum.
    Not: Benim de içinde olduğum ekibin sınavı dört gun sürdü. Sınav hazırlıkları ise dört hafta sonu ve dört gün teori eğitimiydi. Kendi başımıza çalıştığımız günler buna dahil değil. Inanın ki, bu günlerin bir anı bile sürüş ile ilgili değildi. Tamamı karşınızdakini tanımak, anlamak, eksiklerini görmek ve geliştirme planı yapmak üzerineydi. Sanıldığı kadar kolay değil arkadaşlar, gerçekten değil.

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

16. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 8 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (06-06-2017),Ali KORKMAZ (06-06-2017),Arif Oral Unal (06-06-2017),Çağın Sarılar (06-06-2017),cemkucuk (06-06-2017),Ediz Gürkan (06-06-2017),Serdar ZIMBA (06-06-2017),Zafer Çepni (25-10-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler,
    MEG i kuran da yürüten de değer verdiğim abilerimdir. Bunu daha önce de belirtmiştim. Kendilerinin yaptıklarına ben de saygı duyuyorum. Lakin gerçekten eğitimci ilmak başka bir şey. Yıllarca "hoca" hitabını kullanmadığımı bilirsiniz. Hiç değilse verilen emeğe, haracanan paraya ve zamana saygı duymak gerektiği kanaatindeyim.
    Ücretlere gelirsek, ben de sizin gibi düşünüyordum. Şu anda içinde olan birisi olarak söylüyorum ki, gerçekten değil. Akreditasyon bedelleri, eğitmen olmak için harcanan para ve zaman, kurum payları, vergiler. Bunları düşünürseniz gerçekten fazla olmadığını göreceksiniz. (Vergisini vermeyen, belgesini akredite etmeyenleri bilemem. Bunu yapan var ise hesabını kendi verir. )
    Bir defa denemenizi tavsiye ediyorum. Verdiğiniz paraya değecegini düşünüyorum.
    Not: Benim de içinde olduğum ekibin sınavı dört gun sürdü. Sınav hazırlıkları ise dört hafta sonu ve dört gün teori eğitimiydi. Kendi başımıza çalıştığımız günler buna dahil değil. Inanın ki, bu günlerin bir anı bile sürüş ile ilgili değildi. Tamamı karşınızdakini tanımak, anlamak, eksiklerini görmek ve geliştirme planı yapmak üzerineydi. Sanıldığı kadar kolay değil arkadaşlar, gerçekten değil.

yanlış anlaşılma olmasın. benim sözüm tüm eğitim kurumlarına değil. aralarından bazılarındaki tavır sorunları ve söylemlerinde çelişkiler olanlara... yoksa dikkat ederseniz her türlü eğitimin ucuz yada pahalı bir müşteri kitlesi vardır, ucuz eğitim gerçekten ucuz olmayabilir, aynı pahalı diye iyi olmadığı gibi. zaten ben ortalama üzeri iki eğitimin içeriğini karşılaştırabilecek seviyede olduğumu düşünmüyorum. o yüzden yazdıklarım tavırlarla ilgiliydi. yalnız maliyetler açısından şöyle bir detay var. dediğiniz gibi bir eğitimin bedeli X lira olarak hak ve ancak kurtarıyor da olsa, verecek bütçe yoksa yoktur. en iyi eğitimi çeyrek fiyatına da verseniz bu gerçek değişmez. onun için en başta dedim zaten motosiklet ucuz bir hobi değil diye. yoksa ben de akredite olmayı isterim elbette.
    Vasıfsız Endurocu

Sayfa 4 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 ... SonuncuSonuncu