Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Ersan Hocam (abi vallahi hoca demek iyi oluyor ya)
    Sakın yanlış anlaşılma olmasın. Verilen emeğe nokta sözümüz olamaz. Yapılan masrafları da tecrübe ile en iyi siz bilirsiniz.
    Lakin bende eğitim için ödenen ücretlerin çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

2. volkan keskin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (11-06-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ersan hocamıza, hoca kelimesi akredite olmadan önce de yakışıyordu cidden .

Ben de alaylının biri olarak bir iki kelam edeyim istedim. Şimdi 2 tip eğitim var bence. Biri ülkemiz kanunları çerçevesinde trafikte motosikletimizi sürebilmek için almak zorunda olduğumuz eğitim ve bu eğitim sonrasında vermek zorunda olduğumuz sınav. Bunun ücretli olması ve zorunlu olmasını anlıyorum. Bunu almadan sınavı vermeden motosklet trafikte sürülmemeli.

Burada konuşulanların yukarıda bahsettiğim eğitim olmadığını bende biliyorum. Burada konuştuğumuz ikinici tipteki yani kişinin kendisini geliştirmek için kendi isteği ile alacağı eğitimler. Bu eğitimler kişinin isteğine bağlı olduğu için çok para da olur az para da hatta bedava da. Ben hiç birini yadırgamıyorum sonuçta verimi ve kalitesi parasıyla orantılı değildir. Ama şunu yadırgıyorum. "Mutlaka" bu eğitimleri almalısınız, "mutlaka" akredite olmuş Amerikan, Japon ya da İngiliz standartlarında eğitim almalısınız. Yani o mutlaka kelimesi beni ve önceki yazılardan gördüğüm bazılarınızı rahatsız ediyor.

Mutlaka yerine şunu demek ve çekilmek daha güzel bence. Trafik kuralları için olan eğitimden sonra motosikleti güvenli sürmek anlamında bir eğitim alınması faydalı olur. Nereden alırsanız da alın.

Şimdi buradaki "Nereden alırsanız alın" kelimesi işte çoğunuzu rahatsız edecektir. Bence rahat olun. bizim gibi forumlar sayesinde varsa kötüler elemine olacaktır. Her öğrenciye her eğitmen verimli olmaz. İnsanlar kendilerine uygun olanı arayıp bulacaktır. Zaten bu başlığı açan abimiz de aslında bu sorusuna cevap için açtı. Burada bence olay eğitim kurumunda, akredite olmada, ya da fiyatta falan değil; eğitmende. Her eğitmen herkese uymaz. Burası da forum olduğuna göre varsa bir bilgi iyi veya kötü paylaşılmalı. Eğitim alan arkadaşlar eğitmenleri hakkında (kişileri rencide etmeden) görüşlerini paylaşmalı. Paylaşmalı ki yeni eğitim almak isteyen birilerine yol gösterilmiş olsun.

4. HakanVelioglu güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (06-06-2017),Ersan ÖZYURT (11-06-2017),GürbüzOKATAN (06-06-2017),MelihUlubilgen (12-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Kendi adıma bir iki lakırtıda ben etmek isterim,
    Hocanın Akridite olmuş olması güzel elbette,ama benim akridite olmam yada olmamam bana göre önemli değil,önemli olan iyi bir eğitim almak burada hemfikirim,
    Fiyatların yükselmesine sebebiyet veren Vergi ve Kurum komisyonları konusunda biraz derdim var,
    Motosikletin tamamen keyif aracı olarak algılandığı ülkemde binek arabalar ne vergi veriyorsa bende aynı oranda veriyorum,benzinim aynı,yol ücretim aynı,yani ülkeye yeterinden çok daha fazla vergimi zaten veriyorum ve buna karşılık 3/1 bile alamıyorum
    özel şeridim yok mesela,benzinimin ucuz olmadığı gibi yol geçiş ücretlerimde eh işte denilebilecek kadar aşağıdaki trafik sorununa çozüm olması açısından bence destek amaçlı bedava olmalı ama bu ve bunun gibi şeyler başka bir başlık konusu,
    Vergi ve kurum komisyonları diyorum pay değil, bunlara gelirsek aslında belli az ve herkese aynı ücret karşılığı bu eğitimler devlet tarafından denetlenip mecbur kılınmalı ama bizim ülkemizde buda ütopik bir düşünce bile olamayacağı için (ama du kurum ve hocalar birleşerek bu yönde birşeyler yaptırabilirler dolayısı ile Hoca da Kurum da Devlet ve kullanıcı da mutlu olabilir)
    ben iyi eğitimin alınmasından ama Fatura edilmemesinden yana oy kullanıyorum dolayısı ile kurumlar da ki eğitimi veren hoca dışında ne yaptıklarını bilmiyorum fiyatı arttırma yönünde aradan çıkartılır,fatura yoksa komisyonda yok.
    Ben yine söylüyorum kullandığım araca göre zaten boru gibi vergiler veriyorum bu sadece motoru alıp benzin koyup yollardan ücretli geçerken de değil,kask alırken bile devletin eli sadece cebime dalma işini yürütmekte,yaşadığım yılların hepsinde devlete bunu verdiğimden dolayı artık ne vermesem kardır diye düşünüyorum.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Ersan hocam akreditasyonla ilgili en ufak bi olumsuz dusuncem yok. Burada kimsenin buna karsi oldugunu da dusunmuyorum. Lakin akredite olmak egitimin ulasilabilirligine negatif etki yapiyorsa onemini yitiriyor benim gozumde.

Vakit/nakit ayirabildigim an gitmek istedigim yol, akreditasyonu olan bir kurumla tescillenmek o ayri. Sadece beni rahatsiz eden uc kurusu biriktirip heyecanlarina yenik dusen, motorla hiz yapmak isteyen 17 18 yasindaki delikanlilara ulasamiyoruz. O yasta cocuklari kotu tecrubelerle kaybedince belki on sene belki daha fazla o kapinin onunden tekrar gecmiyorlar.

Dernek ya da surucu kursu fark etmiyor. AEA nin otorite sayildigi bir ulkede yillarca faaliyet gosteren bir dernek ulasilamaz fiyatlarla kisitli bi kitleye baharda ayda bi kere egitim veriyorsa biz daha sansli olanlar motosiklet endustrisini degistirmek icin bi seyler yapmaliyiz diye dusunuyorum. Meg in yaptigini bu anlamda bir adim gibi goruyorum.

Su an disardan salliyor da olabiliriz Isin icine girince belki dusuncelerimiz degisecek ama guvenli surusu genele yayma konusundaki dusuncelerim ayni kalacaktir umarim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (06-06-2017),Kerim Adnan DENİZ (17-06-2017),Serdar Özmetin (06-06-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mutlaka yerine şunu demek ve çekilmek daha güzel bence. Trafik kuralları için olan eğitimden sonra motosikleti güvenli sürmek anlamında bir eğitim alınması faydalı olur. Nereden alırsanız da alın.

.
    Hakan söylediklerini kabul etmek ne yazık ki benim açımdan mümkün değil. Böyle cümleleri okuyunca hakikaten şaşırıyorum.
    Ehliyet sınavının uyduruk prosedürlerinden sonra eğitim almak faydalı olmaktan öte hayat kurtarır. Evin ana da gördüm geçen sene 70 yaşında ingiliz gelmiş belki kırkıncı tazeleme eğitimini alıyor . Nereden alırsanız alın diye de bir şey olmaz. Avukat arkadaşım saçma sapan bir dalış klubü yüzünden eğitim sırasında ölümden döndü, beni dünya şampiyonu sporcu yanlış antrenmanla sakatladı.

Eğitim gibi bir konunun bedava/paralı/pahalı/burnu kalkık bmw ciler vs tartışmasına dönüşmesi çok anlamsız. Ona kalırsa ben de gördüğüm her motosikletçi arkadaşı bir şekilde eğitiyorum. Ancak bunun ileri bak, yolu tara, sağa viraja soldan gir vs. nin ötesinde tarafları var.

MEG, OMM si ADARAT RoadCraft'ı Enduroist vs. ile gönüllü/uzman tüm arkadaşlarımız büyüyen camianın önemli ayakları. Hepsinin de yaşaması ve yaşatılması lazım.

Mutlaka/akredite kelimelerinden rahatsız olacak bir şey de görmüyorum. Bana tavsiye edilen bir kişi için abi süper hoca/sürücü vallahi denilmesindense ROSPA Gold Silver Vs. denmesi daha anlamlıdır.

9. omercem, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler,
    MEG i kuran da yürüten de değer verdiğim abilerimdir. Bunu daha önce de belirtmiştim. Kendilerinin yaptıklarına ben de saygı duyuyorum. Lakin gerçekten eğitimci ilmak başka bir şey. Yıllarca "hoca" hitabını kullanmadığımı bilirsiniz. Hiç değilse verilen emeğe, haracanan paraya ve zamana saygı duymak gerektiği kanaatindeyim.
    Ücretlere gelirsek, ben de sizin gibi düşünüyordum. Şu anda içinde olan birisi olarak söylüyorum ki, gerçekten değil. Akreditasyon bedelleri, eğitmen olmak için harcanan para ve zaman, kurum payları, vergiler. Bunları düşünürseniz gerçekten fazla olmadığını göreceksiniz. (Vergisini vermeyen, belgesini akredite etmeyenleri bilemem. Bunu yapan var ise hesabını kendi verir. )
    Bir defa denemenizi tavsiye ediyorum. Verdiğiniz paraya değecegini düşünüyorum.
    Not: Benim de içinde olduğum ekibin sınavı dört gun sürdü. Sınav hazırlıkları ise dört hafta sonu ve dört gün teori eğitimiydi. Kendi başımıza çalıştığımız günler buna dahil değil. Inanın ki, bu günlerin bir anı bile sürüş ile ilgili değildi. Tamamı karşınızdakini tanımak, anlamak, eksiklerini görmek ve geliştirme planı yapmak üzerineydi. Sanıldığı kadar kolay değil arkadaşlar, gerçekten değil.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Arkadaşlar,
    Ersan Hocanın not da yazdıklarını tekrar okuyun. Farkı daha iyi anlayacaksınız.

11. Atilla Düzel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Enduroist Üye KemalTurgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kemal TURGUT
    Motosiklet
    CRF250L & Versys 650
    Marka
    Kawasaki

1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut

7 yıldır motosiklet kullanıyorum ama görerek, yaşayarak, okuyarak bir yerlere varmaya çalışıyorum. 30bin km oldu toplam 3 Motosiklet.

Eğitim şart. Bende varım...

Enduroist Üye Metin Ak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Metin Ak
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut
    8- Metin Ak

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Beyler Bayanlar,

Ben şimdi bu konuda ısrar etsem, yanlış anlaşılacak. Bir kuruma bağlı olmadığım günler olsa tek tek itirazlarımı yazardım. Şimdi tarafsız olma şansım elimden alındığına göre daha fazla ısrar etmem hoş olmaz.
    Bir sorum var.
    Öğretilenlerin doğru olduğuna nasıl ikna olacaksınız? Akredite olmus5 kurumların bile kendince kurallar koyma eğiliminde olduğu bir durumda, standartların kontrolünün tek yolu olan akreditasyonu nasıl kenara atacaksınız. Anlatılanların gerçek olduğuna nasıl ikna olacaksınız.
    Her çalışmanın iyi niyetli olduğuna şüphem yok. Lakin, eğitmenlik süreci vana gösterdi ki, doğru bilinen pek çok yanlış var.
    Hayatımızı doğrudan etkileyen bu konuda seçici olmanızı öneririm.

Vergiler ile ilgili "olmasa da olur" yaklaşımı kabul edilemez olmalı. Verginin çok olduğnu düşünebilirsiniz ama vergilendirilmeyen bir kazancı savunamazsınız.

Not : Hoca ünvanı için güzel sözlerinize sonsuz teşekkürler.

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

15. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (17-06-2017),Serdar ZIMBA (12-06-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Aklıma bir şey daha geldi.
    Sadece İngiliz misafirimizin eğitimi dört gün sürdü. Dört gün boyunca boş konuştuklarını düşünmezsek, neler anlatmışlardır sizce? Acaba bunlar öğretmenin-eğitmenin olmazsa olmazları olabilir mi? Daha öncesinde günler süren akademi Hocalarının anlattıkları ve verdikleri sayfalarca not, gereksiz önemsiz olabilir mi?

Yol eğitimi için şimdiden sekiz kişi olmuşsunuz. 350-TL/sürücü + KDV ödeyeceğiz ve üç eğitmen sizinle olacak.
    Bir kez daha düşünmenizi rica ediyorum.

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Sayfa 5 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456789 ... SonuncuSonuncu