Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 SonuncuSonuncu
51 den 60´e kadar. Toplam 96 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma bir şey daha geldi.
    Sadece İngiliz misafirimizin eğitimi dört gün sürdü. Dört gün boyunca boş konuştuklarını düşünmezsek, neler anlatmışlardır sizce? Acaba bunlar öğretmenin-eğitmenin olmazsa olmazları olabilir mi? Daha öncesinde günler süren akademi Hocalarının anlattıkları ve verdikleri sayfalarca not, gereksiz önemsiz olabilir mi?

Yol eğitimi için şimdiden sekiz kişi olmuşsunuz. 350-TL/sürücü + KDV ödeyeceğiz ve üç eğitmen sizinle olacak.
    Bir kez daha düşünmenizi rica ediyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dediklerinize prensipte katiliyorum. Daha once de belirtmistim zaten. Ancak kimse adina konusmadan kendi durumumu lzah edeyim. Baya bir zamandir motorumu sadece kisa menzilli omerli sile civarinda suruyorum. O da ayda bir iki. Bu hafta sonu bir arkadas canakkaleye gidecekti. Pesine takilayim, hem biraz surmus olurum, kurtlarimi dokerim demistim. Yaklasik 700-800 km icin benzin parasi olarak yaklasik 200 lira ayiramadigim icin gidemedim. Zaten su an tam da bu sebepten motorum mecburen satilik. Cunku bir keyif kaynagi olacagina, stres kaynagi oluyor bana.

Simdi siz diyorsunuz ki, ucretsiz egitim yerine adam basi 400 lira verin 8 kisi, etsin 3.200. Ama diyemiyorsunuz ki, paylasin 1500 lirayi, nasil olsa egitim kac kisi olursa olsun 3 egitmen gelecek, bu da boyle olsun. Tamam, ticari durumdur, haktir. Bunu soyleyememenizi yadirgamiyorum. Ama bizden bu fedakarligi bekliyorsunuz. Benim acimdan bu egitimi ucretsiz almanin alternatifi, hic egitim almamak. Ben bu durumda ucretsizi sececegim.

Ayrica egitimin iceriginden emin olmaya gelince, bakin ben honda GS1 aldim, OMM den de teori. Ikisinde de beni rahatsiz eden birseyler oldu ve devamini getirmedim. Ustelik, honda egitiminde hic, omm egitiminde 1000km tecrubem vardi. Yine de o egitimin bana kazandiracaklarindan emin olamadigim icin biraktim. Demek istedigim, egitimden sonra dogrusunu bilmesem bile, bir kisim yanlisi tanirim saniyorum.

Yazdiklariniz konusunda samimiyetinizden endisem yok. Dogru soylediginizi de kabul ediyorum. Ama maalesef sartlar boyle.
    Vasıfsız Endurocu

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize prensipte katiliyorum. Daha once de belirtmistim zaten. Ancak kimse adina konusmadan kendi durumumu lzah edeyim. Baya bir zamandir motorumu sadece kisa menzilli omerli sile civarinda suruyorum. O da ayda bir iki. Bu hafta sonu bir arkadas canakkaleye gidecekti. Pesine takilayim, hem biraz surmus olurum, kurtlarimi dokerim demistim. Yaklasik 700-800 km icin benzin parasi olarak yaklasik 200 lira ayiramadigim icin gidemedim. Zaten su an tam da bu sebepten motorum mecburen satilik. Cunku bir keyif kaynagi olacagina, stres kaynagi oluyor bana.

Simdi siz diyorsunuz ki, ucretsiz egitim yerine adam basi 400 lira verin 8 kisi, etsin 3.200. Ama diyemiyorsunuz ki, paylasin 1500 lirayi, nasil olsa egitim kac kisi olursa olsun 3 egitmen gelecek, bu da boyle olsun. Tamam, ticari durumdur, haktir. Bunu soyleyememenizi yadirgamiyorum. Ama bizden bu fedakarligi bekliyorsunuz. Benim acimdan bu egitimi ucretsiz almanin alternatifi, hic egitim almamak. Ben bu durumda ucretsizi sececegim.

Ayrica egitimin iceriginden emin olmaya gelince, bakin ben honda GS1 aldim, OMM den de teori. Ikisinde de beni rahatsiz eden birseyler oldu ve devamini getirmedim. Ustelik, honda egitiminde hic, omm egitiminde 1000km tecrubem vardi. Yine de o egitimin bana kazandiracaklarindan emin olamadigim icin biraktim. Demek istedigim, egitimden sonra dogrusunu bilmesem bile, bir kisim yanlisi tanirim saniyorum.

Yazdiklariniz konusunda samimiyetinizden endisem yok. Dogru soylediginizi de kabul ediyorum. Ama maalesef sartlar boyle.
    Ufak bir düzeltme yapayım. Kac kişi olursanız olun üç eğitmen gelecek diye bir şey yazmadım. Bunun bir standartı var. Görülen o ki, bu standart dahi bozulmuş ve bunu hepimiz kanıksamışız.
    Özel şartlarınızın var olması elbette ki sizin bileceğiniz ve değerlendireceğiz bir durum. Buna hiç kimse bir şey söyleyemez, söylemez. Aynı bunun gibi doğru bildiklerimi yazmakta benim vazifem. Özellikle bu site içinde ilk günden beri yapmaya çalıştığımız da budur. Bilgileri aldıktan sonra kararları tabi ki sizler vereceksiniz.

Yıllar önce eğitimin ustalarından John TAYLOR'un bize yaptığı bir açıklamayı yazayım.
    "__ Sistemi tam olarak uygulamak güvenlidir, ancak sadece bir kısmını uygulayarak alacağınız risk çok fazladır. Sistemi icin konumlanmayacaksanız ve o konumdan faydalanmayacaksanız, en güvenlisi her zaman yolun ortasından gitmenizdir. Hiç olmazsa iki kenardan gelen tehlikelere uzak olursunuz."

Elimden gelen doğru bildiklerimi söylemekten ibarettir. Karar elbette sizindir.

Not: Teori eğitimleri ücretsizdir. Dilerseniz sizin için hatta geçmişte yaptığımız gibi Enduroist için özel bir teori eğitimi düzenleriz. Hem de uzun uzun konuşuruz.

Keyifli sürüşler dilerim.

Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

3. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (12-06-2017),Ali KORKMAZ (17-06-2017),KemalTurgut (12-06-2017),Serdar ZIMBA (12-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut
    8- Metin Ak
    9-Ercan Çelen

Egitim tarihini bilmiyorum, Temmuz 08/20 arasi buralarda olamayacam.

Alıntı Metin Ak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut
    8- Metin Ak

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Ersan hocam yanlis anlasilmamasi icin mutlaka egitimlerinize katilacagimi onceden soyliyim de okuyanlar farkli anlamlar cikarmasin.

Akredite olan kurumlar surucu kursu olarak mi geciyor? Egitmenlerin gecerli bir direksiyon usta ogreticisi sertifikasi var mi? Vergi mevzusu gectigi icin sormak istedim. Neye gore vergilendiriliyorlar merak ettim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Bünyesinde olduğum academy içinde MTSK sertifikalı eğitmenler de var. Ancak bahsettigimiz ileri sürüş eğitimi MTSK programların içinde yer almıyor.
    Bu konuda dünya çapında kabul gören bir tek sistem var. Bahsettiğimiz akreditasyonlar da bu sistem üzerinden veriliyor. Eğitmenlerin RoSPA tarafından verilen sertifikaları var.
    Academy eğitimlerden oluşan gelir vergilerini ödeyip kalan miktarı eğitmenlerine veriyor. Olması gereken de bu zaten.

Sıradaki soruyu alayım. 😊

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

7. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (12-06-2017),ahmet gül (12-06-2017),cemkucuk (12-06-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Rospa tek mi?
    IAM in olayi nedir o zaman?
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Üye Cem Tanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem Tanik
    Motosiklet
    Versys X-300
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Ercan Çelen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut
    8- Metin Ak
    9-Ercan Çelen

Egitim tarihini bilmiyorum, Temmuz 08/20 arasi buralarda olamayacam.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pazar günü Güven Çiftçi ile Şile yolunda sürerken MEG Dernek grubuna rastladık. Sabri Hoca ile eğitim konusunu konuştuk, Temmuz ayında eğitim olmadığını, en az 10 kişi olursa gruba özel kapalı alan eğitimi yapılabileceğini söyledi. Eğer kapalı grup için yeterli sayı sağlanamazsa tarihleri dernek Facebook sayfasında ilan edilecek eğitimlere katılabileğinizi söyledi. Bence konuyu soğutmadan kesin katılım sağlayabilecek 10-15 kişi yi belirleyelim ve Ağustos ayı için tarihi Sabri Hoca ile konuşup kesinleştirelim. Ben arada iletişimi sağlamaya hazırım.

10. Cem Tanik, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (14-06-2017)

Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rospa tek mi?
    IAM in olayi nedir o zaman?
    RoSPA tek değil. Sistem tek. IAM ve Diomond adlı iki kurum daha var.

Honda VFR800XA
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

12. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (13-06-2017)

Enduroist Üye SERKAN ERTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    SERKAN ERTAN
    Motosiklet
    TRANSALP 700
    Marka
    Honda

Alıntı Cem Tanik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü Güven Çiftçi ile Şile yolunda sürerken MEG Dernek grubuna rastladık. Sabri Hoca ile eğitim konusunu konuştuk, Temmuz ayında eğitim olmadığını, en az 10 kişi olursa gruba özel kapalı alan eğitimi yapılabileceğini söyledi. Eğer kapalı grup için yeterli sayı sağlanamazsa tarihleri dernek Facebook sayfasında ilan edilecek eğitimlere katılabileğinizi söyledi. Bence konuyu soğutmadan kesin katılım sağlayabilecek 10-15 kişi yi belirleyelim ve Ağustos ayı için tarihi Sabri Hoca ile konuşup kesinleştirelim. Ben arada iletişimi sağlamaya hazırım.
    1- Volkan Keskin
    2- Serdar Özmetin
    3- Sinan Sarı
    4- Ahmet Gül
    5- Coşkun Sarp
    6- Güven Çifçi
    7- Kemal Turgut
    8- Metin Ak
    9-Ercan Çelen
    10-Serkan ERtan

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Cem Tanik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10+ tamam, sıcağı sıcağına irtibat sağlayalım bencede.

Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 2345678910 SonuncuSonuncu