Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Bu sabah araba ile işe giderken araç içinde sinirlenince bu başlık geldi aklıma. Sinir diyince yanlış anlamayın el kol olayı değil. Ben kendi içinde sinirlenip öyle kalanlardanım. Sadece konu başlığında yapılan hareketi kendinize algılamayın diye bilirkişi bir abimizin cümlesi vardı ya. Burdan geldi aklıma bu yazıyı da yazmak.

Mevzu KORNA. Türkiye de eli kornalı şoför hatta adım gibi eminim bu forumda bile olna bunun doğal olduığunu sanan arkadaşlar vardır. Ben uyuz oluyorum KORNAya çünkü bilirkişi abimizin dediği gibi direk şahsıma çalınan bir şey bu. Bunu nasıl BANA yapılmamış sayayım ki

Konu şu. Yan yoldan gelen trafikte boşluk yakalayıp karşı şeritten ana yola katılacağım. Rahmetli babamın bir lafı vardı. Trafikte diğer araba sürücüsüne fren yaptırmayacaksın. Bundan kelli öyle atlayayım önüne o bassın frene ben geçeyim kafası gerekmedikçe yok bende. Böyle 15sn bekledikten sonra şeritlerde gereken boşluğu gördüm ve hazırım tam çıkacağım arkamdan daat. İşte bu kornayı duyuncaymış benim en çok sinirlendiğim an. Tepkimde genelde şu oluyor. Hızlı bir şekilde ben ve arkamdakinin güvenle çıkacağı boşluğu vererek çıkacağım yerine tam tersi ağır ağıııır hareket ediyorum. Kırmızı ışıkta da yeşili hissedip kornaya bastıklarında da aynı şekilde hızlı çıkacağıma dahaaaa da ağırdan alıyorum. Benim bu kornacılara uyguladığım bir nevi iş yavaşlatma eylemini herkes yapsa toplum bilinci olsa bak bakalım kalıyor mu onlardan.

Neyse sorum şu ki bu KORNA'yı nasıl KENDİMİZE yapılmış saymayalım.

NOT: O emniyette eli kornali giden motosikletli kardeşlerim. Yanlış yapıyorsunuz. Görünürlülük ve fark edilmek demek milleti rahatsız etmek demek değil. Arabasında trafikte çocuğu uyuyan araçlarda var. Sizlerin dit diti yüzünden uyuyamayan sıkışık trafikte ebeveynine felç geçirten. Çalmayın şu kornayı. Çünkü cidden çalmanız gerektiğinde de sallamıyor kimse o zaman!

2. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (16-02-2017),murat_şahin (19-03-2017)