Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Ahmet Şengün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Diğer araçlardan saygı görmek istiyorsak biz de saygı göstereceğiz, bunun başkaca bir yolu yok.
    Kesinlikle katılıyorum. Ama ülkemizin/toplumumuzun eğitim seviyesinde bunun karşılığını alabileceğimize hiç inanasım gelmiyor...

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Standart Diğer sürücüler ile sinir savaşı

Bu gün kırmızı bir mercedes sürücüsü şile yolunda kendince ders verdi..!
    3 şeritli yolda sol şeritte sağ tekerlek hizasında sağ viraja girmiştim. Doğal olarak da sağa bakıyordum. Yol boştu ve 140 civarında bir hızla gidiyordum. Bir anda sol tarafımda benimle demir korkuluklar arasından bir mercedes geçti ve ben arabanın burnu beni geçtikten sonra farkettim. (Önceden aynada görmemem benim hatam). Önüme geçip sağ sinyalini yakarak sağdan gitmem gerektiğini söyledi bana.
    3 şeritli yolda bizden başkası yoktu ve o virajda birkaç cm uzağımdan geçerek bana ders veren o sürücü yüzünden o hızda virajda düşmem, o dersi gereksiz kılabilirdi. Ve otoban gibi 3 şeritli yolda bizden başkası olmadığı için o sürücünün yaptığından kimsenin haberi olmayacaktı ve basıp gidecekti. Gerçi yakalansa bile bir ceza almayacaktı, ne de olsa kaza.
    140 la giderken arkadan dokundurup kenara çekil demediğine şükrediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu Atilla Düzel tarafından (18-03-2017 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

3. Atilla Düzel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (19-03-2017),Sabahattin KOÇAK (19-03-2017)

Enduroist Üye Ahmet Şengün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 şeritli yolda sol şeritte sağ tekerlek hizasında sağ viraja girmiştim. Doğal olarak da sağa bakıyordum. Yol boştu ve 140 civarında bir hızla gidiyordum. Bir anda sol tarafımda benimle demir korkuluklar arasından bir mercedes geçti ve ben arabanın burnu beni geçtikten sonra farkettim. (Önceden aynada görmemem benim hatam). Önüme geçip sağ sinyalini yakarak sağdan gitmem gerektiğini söyledi bana.
    3 şeritli yolda bizden başkası yoktu ve o virajda birkaç cm uzağımdan geçerek bana ders veren o sürücü yüzünden o hızda virajda düşmem, o dersi gereksiz kılabilirdi. Ve otoban gibi 3 şeritli yolda bizden başkası olmadığı için o sürücünün yaptığından kimsenin haberi olmayacaktı ve basıp gidecekti. Gerçi yakalansa bile bir ceza almayacaktı, ne de olsa kaza.

i

Geçmiş olsun

Enduroist Kadim Üye halil yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Halil Yılmaz
    Motosiklet
    R1200GSA
    Marka
    Bmw

Çok Geçmiş olsun.
    Allah göstermesin iş işten geçtikten sonra ceza alsa ne olacak...
    Kulağımıza küpe olsun...
    Yaşamak içîn çalışıyorsan, neden kendini çalışarak öldürüyorsun...

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Haklı olmaktansa sağlam olmayı yeğlerim.
    Haklı olmaktansa elimin ayağımın sağlam olmasını yeğlerim.
    Haklı olmaktansa hastaneye gitmemeyi yeğlerim.
    Haklı olmaktansa mahkemeye çıkmamayı yeğlerim.
    Haklı olmaktansa .......
    Diye devam eder.
    Gerek yok gerilime.
    Hep defansta kal ve uzun yıllar sür.

7. ahmet f senel güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (18-03-2017),Coşkun SARP (18-03-2017),Ersan ÖZYURT (19-03-2017),Rasim Değirmenci (19-03-2017),Yalım Erkmen (20-03-2017)

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklı olmaktansa sağlam olmayı yeğlerim.
    Haklı olmaktansa elimin ayağımın sağlam olmasını yeğlerim.
    Haklı olmaktansa hastaneye gitmemeyi yeğlerim.
    Haklı olmaktansa mahkemeye çıkmamayı yeğlerim.
    Haklı olmaktansa .......
    Diye devam eder.
    Gerek yok gerilime.
    Hep defansta kal ve uzun yıllar sür.
    +1. Evlerden ırak olsun, mezar taşında "haklıydı ama O da yanımızda olmayı isterdi" yazdırmamak için olmalı tüm gayretimiz. Memleket o hale geldi ki 4 tekerken bile pür dikkat kesilmek, yeri geldiğinde peygamber sabrı göstermek lazım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

9. Güven Çifçi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (19-03-2017)

Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Atilla Abi, öncelikle geçmiş olsun. Canını hiçe sayan bir züppeye denk gelmişsin, kızmakta haklısın aslında; ancak yolla ilgili sağ tekerlek izinde olmanı gerektirecek bir bilgi yoksa; sağa virajda sağ tekerlek izinde kalmak hata olmuş. Hem görüş açını daraltmış hem de seni tehlikeye attığının bilincinde olmayan, belki de bilinçli olarak bunu yapan mercedese fırsat yaratmışsın...

Hatırlayalım; motosiklet sürerken yukarıdan kafamıza taş düşse tek sorumlu olan sürücüdür...

O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

11. Güven Çifçi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (19-03-2017)

Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Guven, ben kendi hatalarimin farkindayim, ama burada kasti bir hareket var. O anda, bu kadar yakinimdan gecen bir arabayi farkettigim anda yapabilecegim herhangi bir kacma hareketi, beni arabanin uzerine dusururdu. Bilirsin, motor kazalarina sebep olan en onemli hata, tehlikeden uzaklasmak icin yapilan kacma hareketidir ki bu da acemi insanlarda gidonu tehlikenin uzagina dogru kirarak yapilir. En azindan boyle bir hata yapmadim, tehlike uzaklasana kadar pozisyonumu korudum.
    Onun disinda o an icin kendimde buldugum birden cok hata var. Hava soguk ve ruzgarli oldugundan gogsum usudu ve one dogru egildigim icin aynanin gorus acisi degisti, yol bom bos oldugu icin rehavete kapildim ve aynanin pozisyonunu cok onemsemexim ve arkamdan gelen arabayi farketmedim, tedbir almadim. Ve yukaridan tas dustu kafama...
    Ama kasti faul bu yaa...

13. Atilla Düzel güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Coşkun SARP (19-03-2017),Sabahattin KOÇAK (19-03-2017)

Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Guven, ben kendi hatalarimin farkindayim, ama burada kasti bir hareket var. O anda, bu kadar yakinimdan gecen bir arabayi farkettigim anda yapabilecegim herhangi bir kacma hareketi, beni arabanin uzerine dusururdu. Bilirsin, motor kazalarina sebep olan en onemli hata, tehlikeden uzaklasmak icin yapilan kacma hareketidir ki bu da acemi insanlarda gidonu tehlikenin uzagina dogru kirarak yapilir. En azindan boyle bir hata yapmadim, tehlike uzaklasana kadar pozisyonumu korudum.
    Onun disinda o an icin kendimde buldugum birden cok hata var. Hava soguk ve ruzgarli oldugundan gogsum usudu ve one dogru egildigim icin aynanin gorus acisi degisti, yol bom bos oldugu icin rehavete kapildim ve aynanin pozisyonunu cok onemsemexim ve arkamdan gelen arabayi farketmedim, tedbir almadim. Ve yukaridan tas dustu kafama...
    Ama kasti faul bu yaa...
    Atilla Abi, beni yanlış anlamadığını umuyorum sonuna kadar haklısın. Kim ne yaparsa yapsın ölmeyi hakketmez tabii ki. Zaman zaman ben de boş bulunuyorum, o kadar profesyonel sürücü değilim malesef. Niyetim ahkam kesmek de değil. Zira motosikletle olan tanışıklık sürelerimiz de aynı seninle. Yoksa tabii ki o zibidi bana denk gelse aynı hareketi yapsa; "durdurayım şunu da ağzını burnunu kırayım, dövemezsem de dayak yer rahatlarım diye düşünürüm " ancak günümüzde trafik cinayetleri de böyle zamanlarda işleniyor diye frenlemeye çalışırım kendimi.

Benim demeye çalıştığım ben de, sen de, bizim gibiler de tedbiri biran bile elden bırakmamalıyız. Biliyoruz ki; başımıza gelecek birşey varsa işte tam da o tedbirsiz anımızda oluyor. Daha geçen haftalarda aramızdan eğitmen düzeyinde bir arkadaşımızın ayrıldığını düşünürsek; %99 tedbir ve dikkatin bile yeterli olmadığı her an %100 tedbirli, dikkatli ve sakin olmamız gerekliliği çıkıyor ortaya. Yoksa bilinçli sürücülerin yaptığı tek hata da tedbirsizlik, dikkatsizlik ve sakin kalamama oluyor.

O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Yanlış anlama ne demek, tabii ki eleştirmek gerekiyor. Zaten bu ortamda yaşadıklarımı duyurmamın sebebi bu, başkalarının başına gelmemesi için duyuruyoruz olanları. Yoksa başıma bunlar geldi deyip ah vah yapmak için değil. O nedenle en ağır eleştiriler bile yapıcı olmak kaydıyla yapılabilir ve yapılmalı da.

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu