Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu

Threaded View

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Tunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanıtınız için teşekkürler,

Honda Güvenli Sürüş Eğitimi Seviye 1'e gittim motoru alınca ve biraz deneyimle beraber seviye 2 ve 3'ü de almak istiyorum. Eğitim şart Öğrenmek istediğim 2016'da süspansiyon ve viteslerdeki değişim cidden çok önemli mi? Konfor ve güvenliği ne oranda etkiledi? Bu iki versiyonu da kullanmış tecrübeli arkadaşlar vardır diye düşünüyorum, bi konuya el atsalar süper olacak
    Şef,

Bahsettiğin konularda bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Motosikleti alırken sınırlara kadar zorlamamak lazım. Sonra gezecek para kalmıyor. Tavsiyem, kesene uygun olanı almandır. NC serisi 700X ler de dahil olmak üzere kesinlikle başarılı ve seni mutlu edecek makinelerdir. İlk gelen NC 700X serisini üç sene ve 65.000-km kullandım. gayet keyifliydi. 1200GS'den sonra bile bana keyif vermekte cimri davranmadı.

Eğitim içinde sadece Honda eğitimleri yetmeyecektir. Honda, kapalı alan hakimiyeti için, özellikle motosiklet, olmayanlar için çok iyi bir müfredata sahip. Ancak, yolda olmak ile ilgili bir kapsamı yok. Bunu ancak roadcraft eğitimleri ile alabilirsin. Hele motosikleti al, gerisi kolay. Önceden de teori eğitimine gidebilirsin.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (21-02-2017)