Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 28 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Tunca Ak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

Standart 2015 NC 750x DCT- 2016 NC 750x DCT Farkı?

Merhabalar,

Konu başlığında belirttiğim gibi 2015 NC 750x DCT- 2016 NC 750x DCT modellari arasında ne gibi değişiklikler olduğunu merak ediyorum. 2. elleri arasında ciddi fiyat oynuyor km farkı olmasa bile. Benim bildiklerim S moduna 3 sürüş seçeneği eklemişler, karenaj değişmiş, gösterge paneli renklenmiş, egzoz değişmiş.. Bunların dışında değişen birşey var mı (sele yükseklği, şanzıman, güvenlik, performans vb.)
    Önemli bir değişiklik yoksa aradaki fiyat farkıyla donanımı fulleyebilirim Gerçi hafta sonu fuara gidiyorum her an 2017 mavi rengine kayabilir aklım
    Normal koşullarda CRF 250 Rally düşünüyordum hatta kaporayı yatıracaktım 18500 tl iken. 21 ocak indirimli fiyatlar için son tarih demişti İzmir yetkili bayii, 16 ocakta aradım ve dolar-euro kur yükselmesinden ön satışı durdurduklarını söylediler. Muhtemelen 19500-20000 tl arası bir fiyat göreceğiz Rally için. Ben de buna 20 bin vereceğime 25-26 bin arası 2015 NC 750x DCT'leri bi yoklayayım dedim.

İlginiz için şimdiden teşekkürler
    Tunca AK
    Su Ürünleri Mühendisi-Yüksekte Çalışma Eğitmeni
    İzmir\Karabağlar-Zonguldak

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Tunca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Konu başlığında belirttiğim gibi 2015 NC 750x DCT- 2016 NC 750x DCT modellari arasında ne gibi değişiklikler olduğunu merak ediyorum. 2. elleri arasında ciddi fiyat oynuyor km farkı olmasa bile. Benim bildiklerim S moduna 3 sürüş seçeneği eklemişler, karenaj değişmiş, gösterge paneli renklenmiş, egzoz değişmiş.. Bunların dışında değişen birşey var mı (sele yükseklği, şanzıman, güvenlik, performans vb.)
    ...
    Yazdığınız farklara ilaveten çok önemli değil ama led stop lamba,7 cm daha büyük ön cam (bir öncekin de iki kademe oynuyordu diye biliyorum o özellik iptal) ve bagaj hacmi 1 lt daha artırılarak 22 lt olmuştu.Frenler biraz daha iyileştirilmiş deniyor ama kullanan arkadaşlar daha net bilgi verecektir. Şehir içi kullanacaksanız aynı zaman da uzun yolda düşünüyorsanız ,özellikle artçılı dolayısı ile 250 rally nin NC karşısında hiç şansı yok bence. Ama başlangıç olarak düşük cc tercih edecekseniz de bu yıl 250cc aralığın da güzel modeller gelecek fuarda incelersiniz. Örneğin 250 cc Suzuki V-Strom ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

4-5 bin tl farka değer mi onun muhasebesini yapmak gerek.. Artçı ve uzun yol performansını düşününce rally ve yamaha wr modellerine temkinli yaklaşmak gerekiyor. Versys 300 güncel kurla 28500 gibi bir fiyata geldi. Sanırım v-strom 250 cc için henüz fiyat açıklanmadı. Furar'da açıklarlar sanırım. NC'yi koydum kafaya ama 2015-2016-2017 arasında kaldım. Bir sebepten ötürü kesin şunu modelini al denecek durum var mı onu merak ediyorum.
    Tunca AK

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

4-5 bin tl farka değer mi onun muhasebesini yapmak gerek.. Artçı ve uzun yol performansını düşününce rally ve yamaha wr modellerine temkinli yaklaşmak gerekiyor. Versys 300 güncel kurla 28500 gibi bir fiyata geldi. Sanırım v-strom 250 cc için henüz fiyat açıklanmadı. Furar'da açıklarlar sanırım. NC'yi koydum kafaya ama 2015-2016-2017 arasında kaldım. Bir sebepten ötürü kesin şunu modelini al denecek durum var mı onu merak ediyorum.
    NC bence f/p olarak güzel bir motosiklet bu arada iyide bir eğitim ile güzel bir başlangıç motoruda olur. Saçı beyaz kendi genç abimiz Uğur Abi düz vites bir NC ile başladı.

KILIBIKRAYDIR

5. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (20-02-2017)

Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

Yanıtınız için teşekkürler,

Honda Güvenli Sürüş Eğitimi Seviye 1'e gittim motoru alınca ve biraz deneyimle beraber seviye 2 ve 3'ü de almak istiyorum. Eğitim şart Öğrenmek istediğim 2016'da süspansiyon ve viteslerdeki değişim cidden çok önemli mi? Konfor ve güvenliği ne oranda etkiledi? Bu iki versiyonu da kullanmış tecrübeli arkadaşlar vardır diye düşünüyorum, bi konuya el atsalar süper olacak
    Tunca AK

7. Tunca Ak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

bahadircolak (23-02-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Yanıtınız için teşekkürler,

Honda Güvenli Sürüş Eğitimi Seviye 1'e gittim motoru alınca ve biraz deneyimle beraber seviye 2 ve 3'ü de almak istiyorum. Eğitim şart Öğrenmek istediğim 2016'da süspansiyon ve viteslerdeki değişim cidden çok önemli mi? Konfor ve güvenliği ne oranda etkiledi? Bu iki versiyonu da kullanmış tecrübeli arkadaşlar vardır diye düşünüyorum, bi konuya el atsalar süper olacak
    Şef,

Bahsettiğin konularda bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Motosikleti alırken sınırlara kadar zorlamamak lazım. Sonra gezecek para kalmıyor. Tavsiyem, kesene uygun olanı almandır. NC serisi 700X ler de dahil olmak üzere kesinlikle başarılı ve seni mutlu edecek makinelerdir. İlk gelen NC 700X serisini üç sene ve 65.000-km kullandım. gayet keyifliydi. 1200GS'den sonra bile bana keyif vermekte cimri davranmadı.

Eğitim içinde sadece Honda eğitimleri yetmeyecektir. Honda, kapalı alan hakimiyeti için, özellikle motosiklet, olmayanlar için çok iyi bir müfredata sahip. Ancak, yolda olmak ile ilgili bir kapsamı yok. Bunu ancak roadcraft eğitimleri ile alabilirsin. Hele motosikleti al, gerisi kolay. Önceden de teori eğitimine gidebilirsin.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (21-02-2017)

Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şef,

Bahsettiğin konularda bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Motosikleti alırken sınırlara kadar zorlamamak lazım. Sonra gezecek para kalmıyor. Tavsiyem, kesene uygun olanı almandır. NC serisi 700X ler de dahil olmak üzere kesinlikle başarılı ve seni mutlu edecek makinelerdir. İlk gelen NC 700X serisini üç sene ve 65.000-km kullandım. gayet keyifliydi. 1200GS'den sonra bile bana keyif vermekte cimri davranmadı.

Eğitim içinde sadece Honda eğitimleri yetmeyecektir. Honda, kapalı alan hakimiyeti için, özellikle motosiklet, olmayanlar için çok iyi bir müfredata sahip. Ancak, yolda olmak ile ilgili bir kapsamı yok. Bunu ancak roadcraft eğitimleri ile alabilirsin. Hele motosikleti al, gerisi kolay. Önceden de teori eğitimine gidebilirsin.
    Ersan abi selam,

Senin NC olan samimiyetini 1.7 milyon görüntülenmesi olan efsane başlık NC700X'den biliyorum. Cidden çok zevk alarak kullanmışsın, sen anlattıkça ben kendimi daha fazla ikna ediyordum Cidden çok faydalı bir başlıktı. Hepsini olmasa da baya bir sayfa okudum. Herkes değerli tecrübelerinden bir şeyler paylaşmış.
    Aşağıda birkaç ilan paylaşacağım sahibinden'den belki tanıdık bilindik arkadaşların motorlarıdır. Bunlar hakkında fikirlerinizi soracağım sizin için de uygunsa.
    Eğitim konusundaki tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Haklısınız trafikte-yolda olan bir eğitime ihtiyaç var, motoru alınca bunlarla da ilgileneceğim vakit kaybetmeden.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6790833/detay/ 17000 KM -- 26.499 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...00895642/detay 10900 KM -- 29.500 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...99272013/detay 7500 KM -- Ekstralar dahil 32.500 TL Hariç 28.000 TL

Biraz fazla oldu kusura bakmayın
    Konu Tunca Ak tarafından (22-02-2017 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.
    Tunca AK

Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

Birde 2. el NC750X alırken mutlaka bir honca servisine göstereceğim ama alırken stıcıya sormam gereken birşey var mı? Özellikle nelere dikkat etmeliyim?
    Tunca AK

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Tunca dün okmeydanı motovento da bu motoru gördüm yeni kasa ,kazası yokmuş 29.000 istiyorlardı,ayrıntısını bilmiyorum istersen ara sor derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Isim
    Tunca Ak
    Motosiklet
    CRF 250 Rally
    Marka
    Honda

Alıntı alper ozbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tunca dün okmeydanı motovento da bu motoru gördüm yeni kasa ,kazası yokmuş 29.000 istiyorlardı,ayrıntısını bilmiyorum istersen ara sor derim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aradım, satışla ilgilenen personel yoktu geri dönüş yapacaklar. DCT model miydi?
    Tunca AK

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu