Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Standart Cross ve Enduro Deneme Sürüşleri

Düşündüm ki cross işi artık tuttu. O zaman forumunuzun cross yeteneklerini görelim. Cross yapanların video ve fotoğraflarının görüntülerini burada toplamak adına açtım.

İlk video benden gelsin.
    https://youtu.be/GLB8d1cgiR8

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Emir ÇELTEK (09-04-2017),mustafa gologlu (22-02-2017),sinansari (21-02-2017)

Enduroist Üye Barış Gürcüoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Barış Gürcüoğlu
    Motosiklet
    R1200 GS
    Marka
    Bmw

Bende devam edeyim 😁

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Barış Gürcüoğlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (22-02-2017),Emir ÇELTEK (09-04-2017),mustafa gologlu (22-02-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Tek teker giden benim demeyi isterdim ama değilim 😂

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Ediz Gürkan güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-02-2017),Emir ÇELTEK (09-04-2017),Erdi Şenkaya (22-02-2017),ersel şenkaya (22-02-2017),mustafa gologlu (22-02-2017)

Enduroist Katılımcı Üye mustafa gologlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mustafa göloğlu
    Motosiklet
    HONDA XL 700 Transalp
    Marka
    Honda

Hadi bu da bizden olsun https://youtu.be/hQ1Mqh_1-wg

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. mustafa gologlu güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-02-2017),Erdi Şenkaya (22-02-2017),ersel şenkaya (22-02-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Ali abi iyi niyetli yaklaşımın güzel ama bir ciddi düzeltme yapmak istiyorum. Nasılki doğrusunu öğrenince motorsiklet yazısını görünce rahatsız ediyor hemen motosiklet diye düzeltesim geliyorsa CROSS kelimesini de düzeltesim geliyor. Ali abi senin bindiğin motosiklet CROSS olabilir (modeli çok iyi bilmiyorum) lakin sürüşümüz hep ENDURO.

CROSS motosikletler ile ENDURO motosikletler birbirlerine çooook benzer görünürler ama içleri farklıdır. En basitinden CROSS motosikletlerin amortisör payları daha yüksektir. CROSS özel parkurda atlamalı olarak yapılan bir spor dalıdır. Arazide vurdum dağa gezelim dediğinizde olayın adı ENDURO kısmına kayar.

Şimdi bazılarınızın kardeşim bizde BMW GS 1200 gibi motorlara enduro diyorduk dediğinizi duyar gibiyim (keza forumun isminde de bu çelişki mevcut ). Kafayı da bu karıştırıyor esasında. Bizim sürdüğümüz bu ağır abilere gavurca Dual Sport yada Türkçede benim uydurmamla Ağır Enduro diyebiliriz. Ama Enduro kelimesinin özü arazide boş beleş dağa taşa tırmanmadır. Dolayısı ile şu ana kadar gelen görsellerin hepsi ENDURO. CROSS değil bunu lütfen düzeltelim. Gavur abiler aslında arada "Dirt Bike" kelimesini de kullanıyor. Bu da hoşuma giden bir tabir.

NOT: Benim enduro namına çok görselim yok pek beni çeken olmuyor Sinan bir ara sen çekmiştim üstadım görsellerim nerede hala alamadım senden. Endurocuyuz garajıyla ilk buluşmamızdan bir video hazırlamışlardı videodaki kaskının tepesinde kamera olan acemi benim. http://www.endurocuyuz.tv/enduro-egi...turlari_7.html

10. HakanVelioglu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-02-2017),Cem oruç (23-02-2017),Erdi Şenkaya (22-02-2017),mustafa gologlu (22-02-2017),Serdar ZIMBA (23-02-2017),sinansari (22-02-2017)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Bu haftasonundan videolar,İlk videoda motordan ayrılıp uçan şahıs ben oluyorum

12. alper ozbas güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (23-02-2017),Erdi Şenkaya (22-02-2017),Göktug karakas (09-04-2017),mustafa gologlu (22-02-2017)

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali abi iyi niyetli yaklaşımın güzel ama bir ciddi düzeltme yapmak istiyorum. Nasılki doğrusunu öğrenince motorsiklet yazısını görünce rahatsız ediyor hemen motosiklet diye düzeltesim geliyorsa CROSS kelimesini de düzeltesim geliyor. Ali abi senin bindiğin motosiklet CROSS olabilir (modeli çok iyi bilmiyorum) lakin sürüşümüz hep ENDURO.

CROSS motosikletler ile ENDURO motosikletler birbirlerine çooook benzer görünürler ama içleri farklıdır. En basitinden CROSS motosikletlerin amortisör payları daha yüksektir. CROSS özel parkurda atlamalı olarak yapılan bir spor dalıdır. Arazide vurdum dağa gezelim dediğinizde olayın adı ENDURO kısmına kayar.

Şimdi bazılarınızın kardeşim bizde BMW GS 1200 gibi motorlara enduro diyorduk dediğinizi duyar gibiyim (keza forumun isminde de bu çelişki mevcut ). Kafayı da bu karıştırıyor esasında. Bizim sürdüğümüz bu ağır abilere gavurca Dual Sport yada Türkçede benim uydurmamla Ağır Enduro diyebiliriz. Ama Enduro kelimesinin özü arazide boş beleş dağa taşa tırmanmadır. Dolayısı ile şu ana kadar gelen görsellerin hepsi ENDURO. CROSS değil bunu lütfen düzeltelim. Gavur abiler aslında arada "Dirt Bike" kelimesini de kullanıyor. Bu da hoşuma giden bir tabir.

NOT: Benim enduro namına çok görselim yok pek beni çeken olmuyor Sinan bir ara sen çekmiştim üstadım görsellerim nerede hala alamadım senden. Endurocuyuz garajıyla ilk buluşmamızdan bir video hazırlamışlardı videodaki kaskının tepesinde kamera olan acemi benim. http://www.endurocuyuz.tv/enduro-egi...turlari_7.html
    Abi bir toplantı da buluşup vereyim videoları internet yüklemekle olmadı. Vereyim de ortalik şenlensin

Enduro ve cross konusu için güzel yazı olmuş abi teşekkürler.

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. sinansari, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (23-02-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Konuyu dağıtmak istemiyorum,belki ayrı başlıkta konuşulmalı ama yeri gelmişken ,evet özellikle yeni başlayanlar için kafa karışıklığı Enduro modeller de çok yaşanıyor,
    CRF 250 de Enduro , GS 1200 de ,bana göre AT,Tenere,Versys,Vstrom,GS vs. gibi 200 kg civarı modelleri kullanan sürücülerin çoğu %80-90 çanta setlerini takıp bir çoğu da
    artıçılarıyla genel de asfalt da uzun yol yapan motorlu seyyahlar. : ) Dolayısı ile bunları Macera (Adventure) motoru diye sınıflandırmak daha doğru olur. Zaten bazı markaların
    fiyat listelerinde de böyle geçmeye başladı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Haklısın.. bundan sonraki telaffuzumuzu düzelterek yazışalım. Enduro ve cross farkını gerek motosiklet özellikleri ve gerekse de sürüş tarzları açısından bilgim var ancak, burada düzgün telafuz etmedik. Sen doğrusunu söylüyorsun. Dedin gibi bu işin düzgününü biliyorsak o şekilde bahsetmekte fayda var. Teşekkürler dostum.

17. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (24-02-2017)

Enduroist Üye Göktug karakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Göktuğ Karakaş
    Motosiklet
    KTM 300 EXC 2017
    Marka
    Ktm

Merhaba arkadaşlar.Geçen hafta yapmış olduğumuz enduro turundan kısa videolar hazırladım.Ekipmanlarım video açıklamasında mevcut.Antalya çakırlar civarı iyi bir turdu.Forumda Dirt bike konusu bulamadım o yüzden bu başlık altında paylaşıyorum.

Konu Göktug karakas tarafından (09-04-2017 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.

19. Göktug karakas, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (25-05-2017)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu