Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye ozhanozbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Özhan Özbek
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Standart Transfagaraşan/ Transalpina Gezi Planı 17 Haziran - 25 Haziran

Merhaba arkadaşlar,

Orjinali olan Alplere gitmeye canım yetmediğinden Transfagaraşan'a gitmeyi planlıyorum.

26 mayıs da yola çıkıp MEG ile Thasos yol eğitimi sonrası, 29'u sabahı Thasosdan ayrılarak önce Sofia'ya, 30 u sabahı Sofia dan Belgrad'a geçmek ve 2 gece Belgradda kaldıktan sonra, 1 Haziran Belgrad'dan Sibiu'ya geçmek, 2 haziran sabahı ise Transfagaraşandan geçerek (Kardan dolayı kapalı olabilirmiş bu durumda Transalpinadan geçicem) Varna , akabinde bana ayrılan sürenin sonu gelmiş oluyoruz... ve yurda dönüş

Yunanistan dışında yurt dışında motor kullanmadım, tüm tavsiye ve önerilere açığım. Mesafeler aşağıdaki gibi, bol sürüşlü bir gezi olacak.

• 420km thassos-sofia 7 saat
    • 394km Sofya-Belgrad 4 saat
    • 440km Belgrad-Sibiu 6 saat
    • 522km Sibiu-Varna 7 saat
    • 449km Varna-İstanbul 6 saat
    Konu ozhanozbek tarafından (30-05-2017 Saat 23:37 ) değiştirilmiştir.

Enduroist Üye Hakan Turalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakan Turalı
    Motosiklet
    FJR 1300
    Marka
    Yamaha

O tarihte muhtemelen kardan dolayı kapalı olacaktır. Transfagarasan ve Transalpina ya tırmanmadan önce yol kenarında birer tane tabela var. Yolun kapalı ya da açık olduğu orada yazıyor. Inchıs yazısı açık anlamına geliyor. Transalpina, fagarasana göre kesinlikle hem yol kalitesi hem de viraj anlamında çok daha iyi. Fagarasan marketingle ön plana çıkarılmış. Sibiu çok güzel bir şehir. Zamanında Almanlar kurmuş ve bir kısmında almanca konuşuluyor. Romanya ve Bulgaristan da nadiren polisle karşılaştım. 1-2 yerde radar uygulaması gördüm Romanyada. Ancak genel olarak hız sınırlarına uymanızı tavsiye ederim. Bulgaristanda bayağı düşük
    En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz...

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

özhan bu geziyi bayram da yada daha sonra yapsaydın daha fazla zevk alırdın gibi geldi bana
    ama sana iyi yolculuklar gezi anılarını bekliyoruz
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Enduroist Üye seyfi güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    seyfi güneş
    Motosiklet
    nc700s
    Marka
    Honda

geçen sene eşimle birlikte bir benzerini yapmış biri olarak ;

Sibiu-varna arasını 7 saatte gitmek biraz zor gibi gözüküyor. transfaragasan yolunda hem hızınız düşük olacak hem de göl,manzara,baraj vs'den dolayı sık sık durup resim çekme ihtiyacı hisedeceksiniz ve baya bir zaman kaybı olacak. hatta üzerine bir de bulgaristan-romanya sınırını geçecksiniz. bu günün km'sini bence biraz daha azaltmalısınız. bükreş veya ruse'de konaklamanızı öneririm.

he, transalpina yolundan geçmedim ama oradan geçseniz de yine benzeri olacaktır diye düşünüyorum..

trafik tabelalarına, özellikle hız sınırlarına dikkat etmenizde fayda var.

hayırlı yolculuklar.

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

en erken haziran 15'ten sonra gitmenizi tavsiye ederim geçitlerin kapalı olma ihtimali yüksek
    youtube'da bir video var sizin tarihlerde yapılan bir gezi ve tünellerin kapılarını kendileri açıp motorları kardan ittire kaktıra götürüyorlar
    diğer konu, fagarasan'ı kuzeye doğru, alpina'yı güneye doğru geçin diye bir tavsiye aldım geçenlerde.
    kolay virajlarda ısınıp sertlere öyle başlarsın demişlerdi.
    tercih meselesi tabi, ilk etapta enerjimi zor yolda değerlendireyim, yorulunca kolayları geçerim mantığı da güdülebilir.
    bir de ne zaman giderseniz gidin mutlaka yağmur yiyeceğinizi bilin.
    iyi yolculuklar
    Konu oguzetuna tarafından (06-05-2017 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

Isim
    Özhan Özbek
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaşlar ben döndüm Geziyi de yapmak kısmet olmadı.

Azmim devam ediyor ama! Uğur abim ve diğer arkadaşlarımın sözünü dinleyerek 17 Hazirana erteledim sonuna bayramı da ekledim. Mis gibi oldu tadından yenmez şimdi

Yolda doluya tutuldum (Yağmuru göze almıştım ama dolu çok can yaktı) ilgili kısa kayıt aşağıdaki gibi,
    https://www.youtube.com/watch?v=rnQMr1qdijA

Ertesi gün telefonumu düşürdüm ve bulamadım

Yola çıktığım andan itibaren ofistekiler yakamdan düşmedi ve geri dön çağrılarına tamam diyerek döndüm. İyi ki de dönmüşüm çarşı karışmış.

Gezi planım devam ediyor tarihleri değişti sadece 17 Haziran çıkış 24-26 Haziran gibi dönüş düşünüyorum, varsa çakışan gezilerimiz birlikte de yapabiliriz(Yola tek çıkmaya çekiniyorum). En çok istediğim yer balkanları görmek hiç gitmedim. Gitmiş görmüşlerin tavsiyelerini almak isterim.

7. ozhanozbek, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (31-05-2017)

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Hayırlısı olsun diyelim.
    Daha güzel bir tarih olmuş erteleme ile.
    Keyifle..

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Alıntı ozhanozbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Azmim devam ediyor ama! Uğur abim ve diğer arkadaşlarımın sözünü dinleyerek 17 Hazirana erteledim sonuna bayramı da ekledim. Mis gibi oldu tadından yenmez şimdi

Yolda doluya tutuldum (Yağmuru göze almıştım ama dolu çok can yaktı) ilgili kısa kayıt aşağıdaki gibi,

Yola çıktığım andan itibaren ofistekiler yakamdan düşmedi ve geri dön çağrılarına tamam diyerek döndüm. İyi ki de dönmüşüm çarşı karışmış.

Gezi planım devam ediyor tarihleri değişti sadece 17 Haziran çıkış 24-26 Haziran gibi dönüş düşünüyorum, varsa çakışan gezilerimiz birlikte de yapabiliriz(Yola tek çıkmaya çekiniyorum). En çok istediğim yer balkanları görmek hiç gitmedim. Gitmiş görmüşlerin tavsiyelerini almak isterim.
    Balkanlar derken
    Eğer motosiklet ile ise sahilden Yunanistan Makedonya Karadağ Hırvatistan Saraybosna ve Karadağ dağlık kesimi sonra Sırbistan Romanya yapıp dönersen muhteşem olur
    Çok memnun kalırsın
    Dip not: Transfaragasan haziran sonu açılıyormuş o tarihlerde kaçak geçiş yaparsın diye düşünüyorum

Uğur Mertol

Uğur Mertol

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ozhanozbek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun ve de canın sağ olsun. Videoda midland telefon tutucu olduğunu görüyorum telefonu nasıl düşürdün acaba merak ettim ?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Isim
    Özhan Özbek
    Motosiklet
    NC750X DCT
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ve de canın sağ olsun. Videoda midland telefon tutucu olduğunu görüyorum telefonu nasıl düşürdün acaba merak ettim ?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Abi hiç sorma, Manastırda (Holy Archangels Greek Orthodox Monastery) gezinirken düşürdüm, geri döndüğümde yoktu çok hızlı yok etmişler. Otobüslerle sürekli turistlerin geldiği bir yer bi turist kapmış gitmiş

Telefon tutucu ile alakası yok

Alıntı Uğur Mertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balkanlar derken
    Eğer motosiklet ile ise sahilden Yunanistan Makedonya Karadağ Hırvatistan Saraybosna ve Karadağ dağlık kesimi sonra Sırbistan Romanya yapıp dönersen muhteşem olur
    Çok memnun kalırsın
    Dip not: Transfaragasan haziran sonu açılıyormuş o tarihlerde kaçak geçiş yaparsın diye düşünüyorum

Uğur Mertol

Uğur Abi dediğin yerlere ait bi güzelgah çizdim böle bişi mi demek istedin?

Bu arada çok yakın bir dostum da geliyor. Bu en sevindiğim kısım oldu

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu