Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234
31 den 37´e kadar. Toplam 37 Sayfa bulundu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

https://youtu.be/KTGbv-8u5lE
    Hemşo şu zevke bakar mısın, benden başka herkes heyecanlı, herkes bir yerlerden birşeyler söylüyor, kimisi geçme diyor...
    Sen sürerken sanki hep beraber sürüyormuşsun gibi, bunun zevk-i bambaşka. Bu arada su görünce geçmeye bayılıyorum.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

2. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

cemkucuk (25-05-2017)

Enduroist Üye Göktug karakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Göktuğ Karakaş
    Motosiklet
    KTM 300 EXC 2017
    Marka
    Ktm

Bence denemelisiniz,ilk etapta stabilize ve taşsız arazilerde soft sürüş yaparak başlamalısınız.Bu işin en önemli kısımı ilk başladığınızda doğru motosikleti seçmenizdir.Yanlış motosiklet sizi bu işten soğutabilir.

Ben ayda 1 defa falan tura çıkıyorum.Zevk için yapıyorsanız antremana çok gerek yok açıkcası
    Motosikletim 300cc olduğu için bir çok yerde benim hatamı telafi ediyor.Yeri geldiğinde 4 vites debriyajı tokatlayarak dik rampalarda tıkanmadan çıkabiliyorum.Bakım ve zevk açısından en 250cc 2 zamanlı enduro bir motosiklet ile başlamanızı tavsiye ederim..Yarışlara katıldıkça olayın dahada içine giriyorsunuz.Lastik türü,mousse,karb iğne ayarları,exup yayı,eksoz,süspansüyon yağı,ayarları gibi etkenler yarışta rakiplerinize karşı artınız olabilir.

Bu sporda maddiyatta çok önemli ciddi masraflar açabiliyor,o yüzden benim tavsiyem kitapçık ve youtube yardımı ile kendiniz tamir etmenizdir.Hem bu şekilde motosikletin tepkisini ve ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayıp motosikletinize ince ayar yapabilirsiniz.

Motosikletinizi aldıktan sonra iş bitmiyor,bu sporu yapan bir grupla sürerseniz sıkılmaz ve ilerletirsiniz ayrıca bilgi paylaşımı ile çok çabuk geliştirirsiniz.Antalya bölgesinde yardımcı olabilirim

Saygılar

4. Göktug karakas güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (25-05-2017),cemkucuk (25-05-2017),HakanVelioglu (25-05-2017)

Enduroist Kıdemli Üye EmreOzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Özer
    Motosiklet
    Varadero 2011
    Marka
    Honda

Bu başlıkları okudukça kendimden geçiyorum, helal valla ne diyeyim : ) Hem şehir için hem biraz arazimsi yollar için CRF 250 istiyorum ama işte bütçe meselesi. Bakalım kısmet olur belki ileride.

6. EmreOzer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (25-05-2017)

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Göktug karakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence denemelisiniz,ilk etapta stabilize ve taşsız arazilerde soft sürüş yaparak başlamalısınız.Bu işin en önemli kısımı ilk başladığınızda doğru motosikleti seçmenizdir.Yanlış motosiklet sizi bu işten soğutabilir.

Ben ayda 1 defa falan tura çıkıyorum.Zevk için yapıyorsanız antremana çok gerek yok açıkcası
    Motosikletim 300cc olduğu için bir çok yerde benim hatamı telafi ediyor.Yeri geldiğinde 4 vites debriyajı tokatlayarak dik rampalarda tıkanmadan çıkabiliyorum.Bakım ve zevk açısından en 250cc 2 zamanlı enduro bir motosiklet ile başlamanızı tavsiye ederim..Yarışlara katıldıkça olayın dahada içine giriyorsunuz.Lastik türü,mousse,karb iğne ayarları,exup yayı,eksoz,süspansüyon yağı,ayarları gibi etkenler yarışta rakiplerinize karşı artınız olabilir.

Bu sporda maddiyatta çok önemli ciddi masraflar açabiliyor,o yüzden benim tavsiyem kitapçık ve youtube yardımı ile kendiniz tamir etmenizdir.Hem bu şekilde motosikletin tepkisini ve ne yapmanız gerektiğini daha iyi anlayıp motosikletinize ince ayar yapabilirsiniz.

Motosikletinizi aldıktan sonra iş bitmiyor,bu sporu yapan bir grupla sürerseniz sıkılmaz ve ilerletirsiniz ayrıca bilgi paylaşımı ile çok çabuk geliştirirsiniz.Antalya bölgesinde yardımcı olabilirim

Saygılar
    Hocam ağzından bal damlıyor, içimi okumuşsun işte, ama bunu yapacak kimse yok benim olduğum yerde, kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum, genelde doğaçlama sürüyoruz, yamaç ve tepe vs görürsek tırmanıyoruz işte.. öteye gitmez.

Enduroist Üye Abdullah KAYAALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah KAYAALP
    Marka
    Diger

Alıntı Göktug karakas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Geçen hafta yapmış olduğumuz enduro turundan kısa videolar hazırladım.Ekipmanlarım video açıklamasında mevcut.Antalya çakırlar civarı iyi bir turdu.Forumda Dirt bike konusu bulamadım o yüzden bu başlık altında paylaşıyorum.

Bu motorlar kac kilo. Masallah bisiklet kaldirir gibi arkadaslar ordan oraya kucaklayip goturuyorlar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bölge Sorumlusu

Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Abdullah KAYAALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar kac kilo. Masallah bisiklet kaldirir gibi arkadaslar ordan oraya kucaklayip goturuyorlar
    Kalitelileri 90-95-100 civarı. 2t olanlar ve 250cc olanlar daha hafif. 450 cc ler biraz daha ağır sanırım.
    Benimkisi 115 kilo tüm sıvılarla.

10. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abdullah KAYAALP (26-05-2017)

Enduroist Üye Göktug karakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Göktuğ Karakaş
    Motosiklet
    KTM 300 EXC 2017
    Marka
    Ktm

ali'ninde dediği gibi 100-110 kg gibiler,Motorun önünü kaldırıp yön vermek için ön süspansüyona basıp geri tepmesini kullanarak tam geri geldiğinde gaz açıp güç kullanmadan dengeyi sağlayarak yapabilirsiniz..Yukardaki videoda arazi şartlarında önünü kaldırıp yön verme antremanı yapıyoruz.
    Konu Göktug karakas tarafından (26-05-2017 Saat 11:26 ) değiştirilmiştir.

12. Göktug karakas güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah KAYAALP (26-05-2017),Ali KORKMAZ (26-05-2017)

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234