Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu

Threaded View

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 2017 Motobike İstanbul Fuar İzlenimleri

2017 için başlık açılmamış sanırım,fuara giden üyelerin izlenimlerini bura da paylaşabiliriz.Haftanın son günü gitmek isteyenlere de biraz ışık tutmuş oluruz,biraz geç açtım başlığı ama olsun,sonrasın da düşüncelerimizi de yazarız.

Benim vaktim vardı ve motor değiştirme düşüncesin de olduğum için her gün bir kaç saat takılmak için kombine bilet aldım biletixden.Geçen yıl ki gibi bir kalabalıkla karşılaşmadım açıkcası belki bunun davetiye sayısının az tutulması ile ilgisi olabilir,bir tek bugün öğlen gibi CNR a CB gelecekmiş o nedenle yollar ve metro kapalı idi ama AHL giriş kapısı açıktı oradan direkt girdim ben girerken zaten konvoyda gelmişti o sıra.

Fuar yine 3 hall üzerine kurulmuş,giriş kat aksesuar,kıyafet alet edavat katı üst katta ise motorlar sergileniyordu. Geçen yıla kıyasla sönük buldum burada katılımcıları kastediyorum aslında ,bazı yeni modeller yurt dışı fuarlar da olduğu halde burada yoktu mesela, stantlar çok özenli gelmedi, bizde ki fuar da satış da olduğu için görevli kartı olan herkes aslında bir bayii yi temsil ediyor dolayısı ile herkes kendi firmasına satış içerisin de.Fiyatlar malumunuz kurlardan dolayı almış başını gitmiş durumda. Motorlarına çok para vermeden sahip olan eski kullanıcılar bu durumu daha çok yadsıyor : ) ya 250cc ye bu kadar para verilir mi biz o paraya 600cc alırdık falan gibi lafları bolca duyuyoruz Fakat insan kafaya koydu mu bir kere üçe beşe bakmıyor imkan varsa. Her malın bir alıcısı vardır sonuçta. Örneğin AT de manuel stoklarda bitmiş sadece DCT si var fiyat olarak kendi selefin de bana göre f/p oranı halen en yüksek motor (kendim aldım diye söylemiyorum : ) ) hatta dolar bazında geçen yıl alanlar daha pahalı aldı 43.5 aldıkların da kur 2.94 civarı idi 14.795 e geliyordu, şimdi baktığınız da 48.4 fiyat var USD bazında 13.550 ye geliyor hatta en büyük artısı avrupa fiyatları ile aynı , Geçen yıl Honda ,Africa Twin için özel stantlar falan kurmuştu bu sene sadece HRC renginin DCT sini aksesuarlı olarak ve yeni çıkan Elma şekeri kırmızı renginin manuelini koymuş. Ben bu rengi tutmadım.250 Rally için ise 20k yı bu motora çok buluyorlar mesela ama talebi çok var. Eğer ilk gün gidenlerdenseniz Honda nın Dakar Rallisi takımı pilotları Joan Barreda ve Paulo Goncalves oradaydı herkes resim çektiriyordu,Honda dan devam edecek olursak bu yıl yeni çıkanlar dan X-ADV çok ilginç bir model Enduro scooter : ) ama 232 kg. Bakalım satışlar nasıl olacak. 25. yılını kutlayan CBR1000RR Fireblade serisinin yeni modeli bizim tarzımız olmadığı için geçelim. KTM ,Yamaha, Suzuki, BMW ,Kawasaki ,Triumph,Ducati vs izlenimlerimi de sonra yazacağım.

2. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (26-02-2017)