Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 34 Sayfa bulundu
    Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Standart 2017 Motobike İstanbul Fuar İzlenimleri

2017 için başlık açılmamış sanırım,fuara giden üyelerin izlenimlerini bura da paylaşabiliriz.Haftanın son günü gitmek isteyenlere de biraz ışık tutmuş oluruz,biraz geç açtım başlığı ama olsun,sonrasın da düşüncelerimizi de yazarız.

Benim vaktim vardı ve motor değiştirme düşüncesin de olduğum için her gün bir kaç saat takılmak için kombine bilet aldım biletixden.Geçen yıl ki gibi bir kalabalıkla karşılaşmadım açıkcası belki bunun davetiye sayısının az tutulması ile ilgisi olabilir,bir tek bugün öğlen gibi CNR a CB gelecekmiş o nedenle yollar ve metro kapalı idi ama AHL giriş kapısı açıktı oradan direkt girdim ben girerken zaten konvoyda gelmişti o sıra.

Fuar yine 3 hall üzerine kurulmuş,giriş kat aksesuar,kıyafet alet edavat katı üst katta ise motorlar sergileniyordu. Geçen yıla kıyasla sönük buldum burada katılımcıları kastediyorum aslında ,bazı yeni modeller yurt dışı fuarlar da olduğu halde burada yoktu mesela, stantlar çok özenli gelmedi, bizde ki fuar da satış da olduğu için görevli kartı olan herkes aslında bir bayii yi temsil ediyor dolayısı ile herkes kendi firmasına satış içerisin de.Fiyatlar malumunuz kurlardan dolayı almış başını gitmiş durumda. Motorlarına çok para vermeden sahip olan eski kullanıcılar bu durumu daha çok yadsıyor : ) ya 250cc ye bu kadar para verilir mi biz o paraya 600cc alırdık falan gibi lafları bolca duyuyoruz Fakat insan kafaya koydu mu bir kere üçe beşe bakmıyor imkan varsa. Her malın bir alıcısı vardır sonuçta. Örneğin AT de manuel stoklarda bitmiş sadece DCT si var fiyat olarak kendi selefin de bana göre f/p oranı halen en yüksek motor (kendim aldım diye söylemiyorum : ) ) hatta dolar bazında geçen yıl alanlar daha pahalı aldı 43.5 aldıkların da kur 2.94 civarı idi 14.795 e geliyordu, şimdi baktığınız da 48.4 fiyat var USD bazında 13.550 ye geliyor hatta en büyük artısı avrupa fiyatları ile aynı , Geçen yıl Honda ,Africa Twin için özel stantlar falan kurmuştu bu sene sadece HRC renginin DCT sini aksesuarlı olarak ve yeni çıkan Elma şekeri kırmızı renginin manuelini koymuş. Ben bu rengi tutmadım.250 Rally için ise 20k yı bu motora çok buluyorlar mesela ama talebi çok var. Eğer ilk gün gidenlerdenseniz Honda nın Dakar Rallisi takımı pilotları Joan Barreda ve Paulo Goncalves oradaydı herkes resim çektiriyordu,Honda dan devam edecek olursak bu yıl yeni çıkanlar dan X-ADV çok ilginç bir model Enduro scooter : ) ama 232 kg. Bakalım satışlar nasıl olacak. 25. yılını kutlayan CBR1000RR Fireblade serisinin yeni modeli bizim tarzımız olmadığı için geçelim. KTM ,Yamaha, Suzuki, BMW ,Kawasaki ,Triumph,Ducati vs izlenimlerimi de sonra yazacağım.

2. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

SONAY YÜKSEL (26-02-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Benim merak ettiğim bir konu var. Bursa BMW' de ucuz fiyata r1200gs varmış. 23.500 Euro diyorlar. Bilgisi olan var mı? Adıyaman'dan bir arkadaşım kırmızısını aldı pazartesi kısmetse işlemlerini yaptıracak. Bana da diyor ki 2013 fiyatlarına baktım da çok yüksek diyor, 10 bin daha üzerine ilave edip sıfır 2016 model al, daha uygun diyor. Krediler de Şuan için uygun. Yahu bu işin hiç sonu yok be. Sulu sevdası niye böyle sonuçlandı anlamadım. Şuan için oklar sıfırı gösteriyor gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim bir konu var. Bursa BMW' de ucuz fiyata r1200gs varmış. 23.500 Euro diyorlar. Bilgisi olan var mı? Adıyaman'dan bir arkadaşım kırmızısını aldı pazartesi kısmetse işlemlerini yaptıracak. Bana da diyor ki 2013 fiyatlarına baktım da çok yüksek diyor, 10 bin daha üzerine ilave edip sıfır 2016 model al, daha uygun diyor. Krediler de Şuan için uygun. Yahu bu işin hiç sonu yok be. Sulu sevdası niye böyle sonuçlandı anlamadım. Şuan için oklar sıfırı gösteriyor gibi.

Fuarda aldığım fiyat listesi;

Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

5. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-02-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Fiyat listesindeki dynamic paket ile comfort paket arasındaki farkı söyleyecek olan var mı?

DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Fiyat listesindeki dynamic paket ile comfort paket arasındaki farkı söyleyecek olan var mı?
    Sitesin de Comfort paketin de;

• Krom kaplama egzoz sistemi
    • RDC
    • Elcik korumaları
    • Elcik ısıtma

Dynamic paket de ise;
    • Pro sürüş modu (ABS Pro, HSC ve DTC dahildir)
    • Shift assistant Pro
    • LED farlar (TFT dahil)
    • Ön LED sinyal lambaları

yazıyor.

8. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-02-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Fuarda bu sene ilk defa multistrada ya alici gozle baktim. Yani alacagimizdan degil tabi hani kedi misali. Yahu bildigin cruser o, bi ayaga kalkayim dedim, her tarafima batti. Belli ki italyan hic dusunmemis birinin onunla asfalttan cikacagini. AT ve ST o konuda cok daha iyi. GS ise yine iyi ama biraz farkli geldi, digerlerine gore daha one abanmak gerekiyor sanki. Iyice one abaninca vucut yerini bulup oturuyor gibi. Belki de o yuzden almanlar farkli bir surus disiplini benimsiyor.
    Vasıfsız Endurocu

10. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-02-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . Motorlarına çok para vermeden sahip olan eski kullanıcılar bu durumu daha çok yadsıyor : ) ya 250cc ye bu kadar para verilir mi biz o paraya 600cc alırdık falan gibi lafları bolca duyuyoruz
    Bravo, soylemek istedigim de bu. Ne hayal kurdum crf rally ustune. Ama dar butceyle hobi pesine kosunca dogal olarak o paraya 5-6 yasinda tenere karsilastirmasina geliyor insan. Belki de eskisini getir rally yi gotur kampanyasi yapsaydi honda, benim gibi bir suru insani da cekerdi. Ama boyle de pek satis kaygisi cekecegini sanmiyorum, niye ugrassin sonucta
    Vasıfsız Endurocu

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Ali 23.500 € 2016 1200 GS bulduysan kaçırma hemen al sıkışırsan 2.el aynı paraya satarsın

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

13. Uğur Mertol, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-02-2017)

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

23.500'e düz gs alacağıma 2015 adv alırdım.
    Oğuz TUNA

Enduroist Kadim Üye Güven Çifçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Güven Çifçi
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar,

fuardan önce 2016 ve 2017 R1200 GS ve R1200 GS ADV için test sürüşüne gitmiş ve fiyat almıştım. Fuara kadar özellikle fuarda neler olur diye bekledim açıkça kendi adıma bir hayal kırıklığını daha geride bırakmış hissediyorum.

Fuardan önce aldığım tescil masrafları hariç fiyatlar aşağıdaki gibiydi :

2016 R1200 GS, € 23940,09 (Koruma demirleri hadiye veriliyor.)
    2016 R1200 GS ADV € 25740,02

2017 R1200 GS € 26190,01
    2017 R1200 GS ADV € 28129,98

Tescil masrafları ₺ 1723,71

Fuarda 2017 R1200 GS ADV için €29000 fiyatını görünce şok oldum. Demek ki BORUSAN Otomotiv artan kurları TL olarak direk fiyata yansıttığı gibi düşen kurları da Euro olarak yansıtıyormuş. Bunun başka bir açıklaması var mıdır bilmem, zira ₺ 1723,71 tescil masrafı € 500 dahi değil. Nasıl oluyor da 19gün içinde GS için € 109,99 ve GS ADV için € 870,02 fiyat farkı oluşuyor?.. Tabii ki firmalar fiyatlarını güncellemekte serbestler anlıyorum; ancak fuarda indirim ya da özel kampanyalar beklerken tam tersinin olması, bizler açısından pek de hoş olmuyor...

Bu arada; 2018 model ADV makyajlanacak bilgisini de paylaşayım...
    Konu Güven Çifçi tarafından (26-02-2017 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.
    www.kadikoykizogrenciyurdu.com

Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim.
    Olur ya; kalp durur, akıl unutur
    Ben dostlarımı ruhumla severim.
    O ne durur, ne unutur.

MEVLANA

16. Güven Çifçi, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (26-02-2017)

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu