Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 13´e kadar. Toplam 13 Sayfa bulundu

Konu: yardım

Enduroist Katılımcı Üye Bülent Berksan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bülent Berksan
    Motosiklet
    R80gs basic
    Marka
    Bmw

Ön teker havada iken boşta çevirince anormal bir salınım yoksa akorta bakmanıza gerek yok.
    Ön Tekerlek rulmanlarına baktınız?
    Gidon rulmanlarının 2'si de değişti değilmi? Bazen gerek yok diye 1'ini (Üstteki) değiştirmiyorlar. Bir de rulman yer yaptı deyince endişelendim. Rulmanın yatağında (Oturduğu yerde) bir boşluk varmı? O kadar bir bozulma olmaması lazım ama ? varsa rulman vazifesini yapamaz ki...
    I need your boots your clothes and your motocycle

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Bülent dostumuzun dediği gibi ön teker havada salınımına yandan göz ile bakın,yine aynı şekilde jantın ve lastik yanaklarının yandan her hangi bir şeyle yaklaştırabildiğiniz kadar hizasını alıp yine çevirin ve aradaki mesafenin stabil olduğundan emin olun (her iki yandan jant ve lastik yanağından)
    bunlarda sorun yoksa lastik ya da akortta problem yoktur,problem gidon ve jant rulmanlarındadır,değiştirdikleri rulman nekadar kalitelidir tartışılır zira gidon içindeki Büte denilen rulmanlar çin işi falan olduğunda kalite beklemeyin genelde malzemeleri yumuşak olur ve bizim sözüm ona ustalarımız Tork anahtarı yerine Türk anahtarı kullandığından biraz fazla sıksa bu rulmanlarda gözle göremeyeceğiniz ezilme-çarpılma yapar,
    Öncelikle çıkan eski rulmanlar duruyorsa aynılarını SKF,FAG,Noki gibi bir markadan temin edin daha sonra motosikletinizin malum yerlerdeki Tork anahtar değerlerini bulun ve Tork anahtarı olan bir ustada aynı değerleri uygulatarak değişim yaptırın.
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

3. Gürol Kıvırcık güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (09-10-2017),omercem (09-10-2017)

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

Transalp lar da da 1200 gs deki ön amortisör üst bağlantı noktasında üst mesnette,şok emici içi çelik dışı kauççuk burçlardan bulunur,bu burçlar zamanla deforme olur ve dediğiniz sapmalara sebep olur,artı amortisör yağ seviyeleri ve kullanım ömürleride bunda etkilidir,biraz kafası çalışan bir usta bulmalısınız.akort ayarı aşırı derecede bozuk değilse şikayetçi olduğunuz sapmalara sebep olmaz.kaldıki çok bozuk bir akort la saatte 10 km hızla sürdüğünüzde barizbir zig zag gidişi hissesersiniz.
    Motosenkron İçerenköy
    Özel BMW Motosiklet Servisi
    0531 781 03 69 - 0216 469 28 04
    www.bmwmotosikletservisi.com

5. UĞUR KOÇ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (08-10-2017),cemkucuk (09-10-2017),omercem (09-10-2017)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12