Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 107 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşılaştırma videosun da Gopro'nun rüzgar sesi Sony'e göre daha makul geldi, Sony de ki rüzgar sesi biraz rahatsız etti beni.
    (mikrofonu daha kaliteli ondan mı bilemedim ) sesle ilgili ayarlar var mı cihaz üzerin de ya da sonra dan video edit ederken düzenlenebiliyor mu?
    Bu sezon benim de bir kamera alma düşüncem var bir de üstünlük mü bilmiyorum ama kask üzerin de Sony nin fiziksel yapısının dik oluşu aerodinamik
    olarak Gopro ya göre sanki daha iyi gibi düşünüyorum.
    GoPro Hero4'te mono mikrofon vardır, Sony'lerde stereo mikrofon vardır. Rüzgarın sesi kısıkta olsa çokta olsa sonuç olarak ikisi istenmeyen bir yan etkidir. Sony AS200'den itibaren rüzgar sesi azaltma ayarı vardır fakat 50 km'den sonra yine pek işe yaramadığını düşünüyorum.
    Rüzgar sesini en aza indirmek için iki seçenek vardır:
    1. harici mikrofon kullanıp bunu kask içine, sırt çantanıza veya cebinize koymak
    2. kamera üstünde bulunan mikrofonu sünger veya 'dead kitten' ile kaplamak

Çene kısmına takılacaksa gopro tarzı geniş kamera daha uygundur, kask tepesine veya yana takılacaksa sony tarzı ince uzun kamera daha uygundur. eğer yarış şartlarında kullanılmayacaksa ve trafik kurallarına (veya şartlara) uygun kullanılacak ise kameranın aerodinamiği geri planda kalabilir..
    Konu Recep Tormis tarafından (19-03-2017 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

2. Recep Tormis, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serdar ZIMBA (20-03-2017)