Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 15´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

175 nm tork nedir yaw çok canım çekti denemeyi zira ktm 1190 dan sonra hız ve tork konusunda biraz duyarsızlaştım galiba 😕

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye serkan uğurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan uğurlu
    Motosiklet
    R1200 GS ADV
    Marka
    Bmw

güzel karşılaştırma olmuş. elinize sağlık.
    keşke birde RT eklenebilse oraya.
    aynı kategoride olupta uçuk fiyat farkı olmasına rağmen RT'nin neden daha çok tercih sebebi olduğunu, diğerlerine hiç binme şansım olmadığı için hiç bir zaman anlayamayacağım.

3. serkan uğurlu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Hakan Turalı (22-03-2017)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Fjr de eller ve dizler açıkta gibi geliyor bana.
    2004 1150 rt im olduğu dönemde en mutlu olduğum taraf rüzgar ve yağmurun(neredeyse) hiçbir yerinize dokunmamasıydı.
    2004 model de bile böyleyken yeni kasaları düşünemiyorum😄
    Rüzgar koruması rt lerde çok üst seviyede.
    Başka motorda herhalde gt lerde bu derecededir.

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fjr de eller ve dizler açıkta gibi geliyor bana.
    2004 1150 rt im olduğu dönemde en mutlu olduğum taraf rüzgar ve yağmurun(neredeyse) hiçbir yerinize dokunmamasıydı.
    2004 model de bile böyleyken yeni kasaları düşünemiyorum��
    Rüzgar koruması rt lerde çok üst seviyede.
    Başka motorda herhalde gt lerde bu derecededir.
    Ben k1200lt denemiştim dev scooter diye düşünüyorum. koltuk ısıtması müzik sistemi cam ayarlaması harbi gemi gibiydi. elcik ısıtmasını yazmamışım yağmurda hatta sağanakta kullandım süperdi kruvazör gemisi gibi gidiyordu. eğer anlaşabilseydim 1100 ü verip alacaktım oralı olmadı kimse kaldı

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Üye Hakan Turalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakan Turalı
    Motosiklet
    FJR 1300
    Marka
    Yamaha

GTR ve FJR öncesinde bu kategoride sahip olduğum diğer motosikletlerden bazıları; R1150RT, K1200LT, K1200GT ve Pan European' dı.Bu dörtlü içerisinde ve hatta diğerlerinin arasında da ön plana çıkanlardan biri tanışma mesajımda da yazdığım gibi K1200LT idi. Konfor bakımından ciddi anlamda çok rahattı. Cabrio bir arabadan eksiği yoktu diyebilirim. Bende 2002 ve 2003 modelleri vardı. Sonrasında 2004 te makyajlı kasa ile çıktı. En büyük değişiklikte önceki modellerde 98 hp olan motor 116 hp ye çıktı. Gösterge tablosu, farlar yenilendi vs. Dediğim gibi konfor odaklı bir makinaydı.
    R1150RT ile bir Karadeniz bir de ege seyahatim oldu. O da 2004 modeldi. Önceki senelerden farklı olarak 2004 te silindir başına çift bujili oldu. RT de gerek konforu, gerek rüzgar koruması, gerekse frenaj açısından zamanının güzel motosikletlerinden biriydi. Hatta o dönem DL650 den RT ye geçmiştim VE motosiklette büyük hacim ve torkun ne demek olduğunu anladığım ilk motordu diyebilirim. Ancak RT den sonra Pan ve sonrasında K1200GT ile tanışınca 4 silindirin tadını aldım. GT varken bir arkadaşımın 1200RT sini denemek için kullandığımda, gaz kolunu çevirdiğim halde bu motor niye gitmiyor, neden çalışırken sallanıyorum vs gibi soruları sordum kendi kendime. Anladımki 4 silindirin pürüzsüz akıcılığına alıştıktan sonra 2 silindir sağır geliyor, birşeyler eksik kalıyor. (Bu arada aynı hissi yaşadığım bir başka olay da; zamanında çok severek uzun süre kullandığım 2008 Pan european ile gectiğimiz sene GTR varken bir arkadaşımın Pan ını kullandığımda aldığım keyfi karsılastırınca anladımki aradan geçen yıllarda Pan da zamana yenik düşmüş. Zamanında uçak gibi gelen Pan, GTR den sonra aynı tadı vermedi) Dolayısıyla 1200 RT, 1200 GS(bir arkadaşıma ait 1200 adv yi 200 km denedikten sonra) gibi motorlara sahip olmayı hiç düşünmedim. Tabiki bunlar benim şahsi fikirlerim, herkesin farklı ihtiyaç ve beklentileri olmasa zaten tek tip motosiklet üretilirdi.
    Tabi 1200 RT özelinde bir ekleme yapmak isterim. GTR yi almadan önce aklımda olan Triumph Trophy, 3 silindirli ve 134 hp motoru ile RT den daha güçlü olan, elektronik oyuncaklar bakımından RT den aşağı kalmayan(ısıtmalı sele opsiyonel) ve yurtdışı karşılaştırmalarda RT nin önünde yer alan(ya da benim izlediklerimde öyleydi) en büyük silahı da RT ye göre çok daha aşağıda olan fiyatı ile öne çıkan bir motordu. Bir arkadaşımın 2015 md 5000 km deki Trophy sini yaklaşık 50 km test ettim. RT den daha güzel gittiği kesin ancak yine de 4 silindirin tadını vermediği için benim adıma elediğim modellerden biri oldu. Ancak birazda distribütör ve servis kaynaklı sıkıntıların da etkisiyle Türkiye de RT karşısında hakettiği yeri bulamamış ama ondan aşağı kalmayan bir motosiklettir kanaatimce.
    Konu Hakan Turalı tarafından (22-03-2017 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.
    En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz...

7. Hakan Turalı güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (21-03-2017),cemkucuk (22-03-2017),Haluk Çakır (21-03-2017)

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12