Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 24´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Bu konular acilinca sanki arkadaslarimizda hata bulmaya calisiyor gibi gorunuyoruz ama asli boyle degil.

Yuksek ihtimalle ayni duruma dustugumuzden/dusmekten korktugumuzdan evde/kafede guvenli koltuklarimizdan boyle olsa daha guvenli olurdu soyle olsa daha guvenli olurdu diye ahkam kesiyoruz. Amacimiz dogruyu bulmak. Herkes fikrini soylemeli

Guvenli surus piramidinde guvenlik sistemden once gelir. Guvenli olmadigini dusunuyorsaniz tabiki solda degil sagda da konumlanabilirsiniz.

Biz ornekte gorus ile ilgili bir sikinti oldugunu dusundugumuzden gorusu iyilestirmeye odaklandik dikkate almayi unuttugumuz hususlar tartismada ortaya cikacaktir diye umuyorum.

Tekeriniz duz bassin.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ahmet gül güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (30-03-2017),Serdar ZIMBA (29-03-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Ersan hocam, konuyu toparlasak mı?

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Abiler,

Konu oldukça hassas. 10 gündür Afrika'dayım Buradaki şartlar ile üstünkörü okumak ve acele cevap vermek istemedim.. Bir kaç gün sonra döneceğim. her mesajı derinden inceleyeceğiz. Biraz izin.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

5. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-04-2017),Serdar ZIMBA (02-04-2017),Uğur Mertol (02-04-2017)

Enduroist Üye Hakan Teber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakan Teber
    Motosiklet
    Vstrom
    Marka
    Suzuki

Alıntı Uğur Mertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer aldığım yol eğitimlerde ( OMM ve Adarat ) konumlanma olarak tam da Atilla nın durduğu yere konumlanın diyorlar ve özellikle Şile yolunda ben orta şeritte olduğum için sağa viraj da niye sol da konumlanmadın demişlerdi
    Atillanın kendisinde söyledi hatası ayna kontrollerini az yapması daha sık yapsaydı belki orta şeride geçebilirdi
    Seninde dediğin gibi bizimkiler ( şöför kastediyorum )şerit nedir bilmezler her yer onların malı imiş gibi girer ve çıkarlar

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Benim de Yusuf'u yanıma aldığım konulardan biridir bu 3 şeritli yollarda hızlı viraj konumlanmaları. Yüksek hızla giderken, hele virajlı yollarda kör noktaların da değişkenliklerinden dolayı, ayna kontrolünün değeri kanımca düşmektedir. Hızlı giderken daha da ileri mi bakalım, güvenlik balonumuzu mu genişletelim, viraj içi bakışlarımıza da odaklanalım, ayna kontrolü mü yapalım derken konsantrasyonumuz biraz dağılabilmektedir. Bir de bu koşullarda konumlanmak için şerit değiştirmek, bence mutlak cankurtaran bakışını da beraberinde getirmelidir ki, dağınıklığı daha da artırıcı bir etken olmaktadır. Bu tür virajlarda şerit değiştirerek konumlanmaya çalışmanın, güvenliğimizi azaltıcı bir etmen oluşturduğunu düşünmekteyim. Kanımca, görüş açısı çok düşük kapalı virajlar olmadıkça, yol 3 şeritli dahi olsa, mümkün mertebe kendi şeridimizde konumlanarak gitmek, şerit değişikliğini zorunlu olmadıkça yapmamak gerekir.
    Bu konuda hocalarımızın görüşlerini öğrenmek isterim..
    Saygılarımla
    Hakan Teber

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123