Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

Kasksız kullanımında ihtimali az olsa da kazaya sebebiyet verme durumu var bence. gözüne toz kaçtı sinek kaçtı güneş kaçtı. uzun uzun kullandın, kulağın duymaz oldu. bir yerden ses geldi oralı olmadın. kafana önündeki araçtan fırlayan taş çarptı. tependen kuş uçtu mübarek sana isabet etti. önündeki araçta abla çekirdeklerinin kabuklarını camdan dışarı fırlattı, abim sigarasını doğaya saldı o da geçerken sana bir uğrayayım dedi. bunun gibi bir çok etken korumasız bir kafaya isabet eder yada etmeye yeltenirse bir anda sürüş dinamiğini etkilemeye muktedirdir diye düşünüyorum.
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

2. Cem oruç güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet korkmaz (31-03-2017),Berkay İnal (31-03-2017),Haluk Çakır (01-04-2017)

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Benim vizörüme kim bilir kaç defa taş geldi. Kaç defa böcek çarptı. Otoparkta vizör açık manevra yaparken toz kaçtı. Ben kasksız hayatta süremem. Sürebilenlere de hayretle bakıyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Ahmet Şengün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Keşke kampa bende gelebilseydim ama kendimi daha o kadar mesafe için hazır hissetmiyorum diyelim. Motoru aldığımdan yan çantaları vardı ama aldığımdan beri hiç takmadım Biraz çalışmak lazım, günlük daha kısa bir turda inşallah.

Kasksızlığın benden başkasına vereceği zarar ile ilgili olarak güzel örnekler verilmiş, ben Hakan kadar yaratıcı olamadım ama, bu konunun açılmasına neden olan görüntüden gidersek; O yolda Nasuh M. nin kafasına bir taş gelse, motorun hakimiyetini kaybetse ve iyi ihtimal ile kontrolü kaybedip devrilse, kötü ihtimal hemen sağında 2 m uzağındaki uçuruma doğru yönlense ve duramasa !!! Bu senaryoda arkasında oturan eşi için ne düşünürdün Hakan?

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ahmet Şengün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İz TV de bir program izlerken rastladım bu görüntülere.

Fotoğraftaki kişi Nasuh Mahruki. Gezi Kuzey Hindistanda dağların, ovaların arasında tamamen taş, çakıl, toprak zemin üzetinde geçiyor. 7 kişilik bir ekip ve içlerinde gezi boyunca kask kullanmayan tek kişi AKUT başkanı !!! Hadi kendini düşünmedi, artçısı eşi. Kafasına yukarıdan taş gelip kontrolü kaybetse eşinide riske atıyor. Ne demek lazım, bilemedim ....

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
    Programı izlerken ben de farketmiş ve tv kanalına uyarıcı bir mail atmıştım. Kendi mailini bulamadığım için ona göndermemiştim. Maalesef bir cevap alamadım.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

6. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ahmet Şengün (31-03-2017)

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmasa iyiymiş, kimsenin tasvip etmeyeceği bir durum olsa da kendi tercihi der geçerim. Takılı kalmamak lazım.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Bence takılmak lazım Ali Şefim. Örnek olma konusu çok ama çok önemli. Sürerken bütün gözlerin üzerinde olduğunu defalarca sen de hissetmişsindir. Binlerce kişinin heyecanla izlediği bir program. Olmadı bence.

Alıntı Berkay İnal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim vizörüme kim bilir kaç defa taş geldi. Kaç defa böcek çarptı. Otoparkta vizör açık manevra yaparken toz kaçtı. Ben kasksız hayatta süremem. Sürebilenlere de hayretle bakıyorum.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kesinlikle ben de senin düşüncendeyim. Tam koruma olmadan garajda bile yerini değiştirmem. Kazaların çoğu eve yakın yerlerde olur.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

8. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Berkay İnal (31-03-2017)

Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Programı izlerken ben de farketmiş ve tv kanalına uyarıcı bir mail atmıştım. Kendi mailini bulamadığım için ona göndermemiştim. Maalesef bir cevap alamadım.
    Ersan Hocam,

Geri dönüş yaparmı bilemem ama;

Kendisinin bir instagram hesabı var. Belki kişisel olarak değil de Enduroist' in instagram hesabı ile takip edilip, ardından bir mesaj gönderilerek ulaşabilirsiniz.

Olmadı birde kendine ait bir web sitesi ve nasuh@nasuhmahruki.com olarak bir mail adresi de var.

10. Ahmet Şengün, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (01-04-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Ahmet Şengün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke kampa bende gelebilseydim ama kendimi daha o kadar mesafe için hazır hissetmiyorum diyelim. Motoru aldığımdan yan çantaları vardı ama aldığımdan beri hiç takmadım Biraz çalışmak lazım, günlük daha kısa bir turda inşallah.

Kasksızlığın benden başkasına vereceği zarar ile ilgili olarak güzel örnekler verilmiş, ben Hakan kadar yaratıcı olamadım ama, bu konunun açılmasına neden olan görüntüden gidersek; O yolda Nasuh M. nin kafasına bir taş gelse, motorun hakimiyetini kaybetse ve iyi ihtimal ile kontrolü kaybedip devrilse, kötü ihtimal hemen sağında 2 m uzağındaki uçuruma doğru yönlense ve duramasa !!! Bu senaryoda arkasında oturan eşi için ne düşünürdün Hakan?
    Hemen düşünüyoruz bir saniye bekleyiniz.

Ahmet abi pek tnaışmadık da kendimi az anlatayım hani cins denilen vardır ya o cins benim işte Yahu artçıya ben mi dedim gel otur diye. İstersen buyur demişim binerken o düşünecek. Ben daha çok ulan bu artçı artçılığı biliyor mu beni al aşağı etmesin diye düşünürüm. Bir diğer nokta da millet yine biraz çarpıtmışsınız. Yahu kasksız trafikte motosiklet sürmek yasak. Buna itiraz yok. Ben nerede mi biniyorum. Mesela enduro ile arazide gezerken sıcaktan tepem pişince atıyorum kaskı mesela. Ya da otoparkta 20mt öteye giderken don gömlek biniyorum. Trafiğe çıkarken dediğim gibi yasak ve kural kuraldır.

12. HakanVelioglu, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Uğur Mertol (04-04-2017)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

yasak olması çok anlam ifade etmiyor bana tek başına.

sen arazide de tak, bizi üzme...

Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hani cins denilen vardır ya o cins benim işte Yahu artçıya ben mi dedim gel otur diye. İstersen buyur demişim binerken o düşünecek.
    Koparttın beni

Bence şu 3-5 mesajda az tanıdık birbirimizi, samimiyetin için teşekkürler.

Peki bir de şöyle anlatayım;

Tanışmadığımız için bilemiyorum ama evli isen eşin, var ise çocuğun, bunlar yok ise sevgilin ise yolda güzel güzel yürüyorsunuz. Sonra bakıyorsunki ileride bir inşaat, yol kenarı kaldırımda da şu sarı damperlilerden birisine bir kepçe ile hafriyat yükleniyor. Şimdi bir erkek olarak, üstelik de bize özel Türk erkeği olarak ben oradan geçmek zorunda isem yanımdakileri bırakıp hadi ben geçtim sizde gelin demem. Cengaveriz ya, kendimi iç tarafa yanımdakileri de dış tarafa alır öyle geçerim. Motosiklette de artçıyı gözetebilmek bence bu örnekten pek farklı değil gibi. Tabi bu biraz kişiliğie de bağlı. Sen "ben cinsim" diye itiraf ediyorsun ne diyeyim

Bu arada biliyorum forumda bayanlar da var. Şu son yazdıklarım sadece erkeklere mahsus değil. Sonra çıkıp bana "ne yani, biz yapmazmıyız ?" demesinler Eminim aynı benzer davranış modellerini onlarda gösteriyordur.

15. Ahmet Şengün, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HakanVelioglu (31-03-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence takılmak lazım Ali Şefim. Örnek olma konusu çok ama çok önemli. Sürerken bütün gözlerin üzerinde olduğunu defalarca sen de hissetmişsindir. Binlerce kişinin heyecanla izlediği bir program. Olmadı bence.
    Ömründe hiç kask takmamış birisi için kesinlikle önemserim ve takması için ısrarcı olurum da, oldum da defalarca, ama söz konusu bu işin ciğerini ve ilmini bilen, üstelik eğitimini almış bir kişinin bilinçli olarak yapması pek de umrumda olmaz.

Örneğin sizin motosiklete kasksız binmenize ben nasıl karışayım.

Daha önceleri birşeyleri başarmak için bu konuda çok mücadele vermiştim, sonunda da biraz bilinç oluşturmuştum. Benim de hassas olduğum konu bu. Ama bilinçli yapılan hiçbirşeye müdahale etmem.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu