Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Coşkun SARP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Coşkun SARP
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200 ZE
    Marka
    Yamaha

Alıntı Cem oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasksız kullanımında ihtimali az olsa da kazaya sebebiyet verme durumu var bence. gözüne toz kaçtı sinek kaçtı güneş kaçtı. uzun uzun kullandın, kulağın duymaz oldu. bir yerden ses geldi oralı olmadın. kafana önündeki araçtan fırlayan taş çarptı. tependen kuş uçtu mübarek sana isabet etti. önündeki araçta abla çekirdeklerinin kabuklarını camdan dışarı fırlattı, abim sigarasını doğaya saldı o da geçerken sana bir uğrayayım dedi. bunun gibi bir çok etken korumasız bir kafaya isabet eder yada etmeye yeltenirse bir anda sürüş dinamiğini etkilemeye muktedirdir diye düşünüyorum.
    Bi de arıları unutmamak lazım 😀

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ahmet Şengün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersan Hocam,

Geri dönüş yaparmı bilemem ama;

Kendisinin bir instagram hesabı var. Belki kişisel olarak değil de Enduroist' in instagram hesabı ile takip edilip, ardından bir mesaj gönderilerek ulaşabilirsiniz.

Olmadı birde kendine ait bir web sitesi ve nasuh@nasuhmahruki.com olarak bir mail adresi de var.
    Kesinlikle deneyeceğim.

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömründe hiç kask takmamış birisi için kesinlikle önemserim ve takması için ısrarcı olurum da, oldum da defalarca, ama söz konusu bu işin ciğerini ve ilmini bilen, üstelik eğitimini almış bir kişinin bilinçli olarak yapması pek de umrumda olmaz.

Örneğin sizin motosiklete kasksız binmenize ben nasıl karışayım.

Daha önceleri birşeyleri başarmak için bu konuda çok mücadele vermiştim, sonunda da biraz bilinç oluşturmuştum. Benim de hassas olduğum konu bu. Ama bilinçli yapılan hiçbirşeye müdahale etmem.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Kendisinin kullanması kişisel tercihidir haklısın Şefim. Lakin, örnek olma vazifesine soyunuyor ise ki soyunuyor, o zaman buna dikkat etmeli. Bunda da haklısın. Bu cümledeki "Örneğin sizin motosiklete kasksız binmenize ben nasıl karışayım." sizin zamiri ben değilim di mi.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

3. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (03-04-2017),Uğur Mertol (04-04-2017)

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle deneyeceğim.

Kendisinin kullanması kişisel tercihidir haklısın Şefim. Lakin, örnek olma vazifesine soyunuyor ise ki soyunuyor, o zaman buna dikkat etmeli. Bunda da haklısın. Bu cümledeki "Örneğin sizin motosiklete kasksız binmenize ben nasıl karışayım." sizin zamiri ben değilim di mi.
    Hahaha, vallaha mesafeden değil, kurum şivesi yapıştı üzerime, ondan kaynaklı böyle konuşuyorum. Anladın SEN onu ;))
    Örnek olma yoluna bilerek soyunuyor ve bilinçli hata yapıyorsa aynen dediğin gibi dikkat etmek gerekli, o zaman kişisel tercihi deyip geçmem. Bazı arkadaşlarım ilk tanıştığımızda boyuna kesiyordu, şöyle gaz açacaksın böyle yatıracaksın.. baktım ki söyleyenlerin kiminin kaskı, kiminin montu eldiveni vs.. yok, hepsine birden ayarı verdim, gidin siz kumda oynayın diye, mahalle baskısı ve ötelemek bayağı bir işe yaradı ;))
    Hatasını başkasına öğretme aşamasına gelecek kadar sıyrılan olursa müdahale ederim, ancak kişisel tercihlerinde artık pek karışmıyorum. Tek sefer uyarır geçerim o da insanlık adına..
    Velhasıl hassasiyetimizi koruyoruz olması gerektiği yerde müdahale ediyoruz. Durumlar böyle Ersan Hocam. Seni seviyoruz..

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Scooter de motor sayılır değil mi? Aslında başka birşey gibi. Çünkü bu motora binmek güvenlik kurallarına uymayı, korumalı kıyafet giymeyi gerektirmiyor galiba.
    40 derece sıcakta bile full korumalı kıyafetleri, enduro çizme ve kask takıp gezerken iş bu küçük motora gelince bende ne yapacağımı şaşırdım. Tamam abartmayayım diyorum ama, gazı açınca bu merette 100km/saat hıza çıkıyor. Bunun altında bir hızla 800GS le düştüğümde Dainese mont ve pantolon pert oldu. Bir ölçüsü var mıdır bu işin. Güvenli sürüş konu başlığından bu konuyu biraz konuşsak...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Abi kıyafetlerde esasında üreticiler tarafından ayrılıyor, City serileri olarak belirtiliyor.

Özellikle iltalyan markaların da bu seriler çok belli.

Şehir içinde daha düşük hızlara ulaştığın için daha hafif kıyafetler botlar oluyor.

Bunları giymek lazım yoksa scooter da enduro bot gerçekten giyilmiyor. Birde pratiklik ortadan kalkıyor.

Önerim özellikle Hasanpaşada DRD Motosiklete bakman Tucano da harika şeyler var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Ben de mersk ediyorum. Motosiklet küçülünce ekipman ihtiyacı azalır mı? :-P

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Koruma ekipmanı ihtiyacı bence gidilecek güzergaha göre düzenlenmelidir..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

İstanbul istisnadır. Şehir içi hızları daha düşük olduğundan bmw dainese gibi markaların düşük hızlardaki sürtünmelere göre daha uygun "kompakt diyeyim" ekipmanları mevcut.
    İstanbul istisna dedim çünkü yaka değiştireceksin mecbur çevreyoluna çıkıyorsun.
    Ama diyelim ki ataşehirden caddeye gidiyorsun veya beşiktaştan bebek'e; çıkacağın süratler bellidir, light kıyafetler yeterlidir. Ama kesinlikle motosiklet "light" kıyafetleri.
    Motor istersen 50cc olsun istersen 1600cc.
    Konu oguzetuna tarafından (05-11-2017 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.
    Oğuz TUNA

10. oguzetuna, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (06-11-2017)

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Nerede olursa olsun, otomobilde motosiklette, işyerinde inşaatta şantiyede vs. Güvenlikle ilgili kuralları esnetmemek lazım. Çünkü fizik kuralları gereği esneyen genişler genişledikçe içi boşalır ve anlamsızlaşır ve korunmasız kalırsınız.

Linki bulursam ekleyeceğim 3 yıl Şişli'de park etmek istediği motosikleti ile apartman otoparkında devrilen ve kafasını kaldırıma vurarak vefat eden motosikletçi geliyor aklıma.

Yine çok çok yakın arkadaşım, lisanslı basketbolcu, maratoncu hayatı spor olmuş bir insan... 50 TL lik bir dizlik takmadığı için scoter kazasında diz kapağı kırıldı. Bugün evet yürüyebiliyor hafif koşabiliyor ama tüm hayatı tamamen değişti ne yazık ki. Artık profesyonel spor yapması mümkün değil. Bu örnekleri hepimiz biliyoruz tanıyoruz duyuyoruz görüyoruz.

İtalya da gördüm. Tencere tabir kasktan başka bir şey yok insanlarda ve inanılmaz hızlılar. Ama onlarca yıllık motosiklet kültürü, buna uyumlu trafik, ağır trafik cezaları vs. tehlike ve riski oldukça azaltmış.

Bizde neden önüme geçtin deyip hastaya yetişmeye çalışan 112 motosiklet ambulansı çarparak deviren yetmedi inip bıçaklayan yaratıklar mevcut. O yüzden her daim full koruma gezmek lazım.

https://www.facebook.com/tibbi.video...86565551549556

12. omercem güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (06-11-2017),İsmail-Gündüz (19-11-2017),Serdar ZIMBA (06-11-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Pratikte zulüm gibi gelebilir ama teori de tam koruma şart,motora,kişiye,gidilecek mesafeye bakılmamalı derim,sen 50 ile giderken arkadan 100 le biri çarptığın da hangi şiddetle ne kadar sürükleneceğin veya nereye çarpacağın belli olmaz.

14. Serdar ZIMBA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (06-11-2017)

Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu