Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567
61 den 65´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye oguzetuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuz TUNA
    Motosiklet
    1290SAS
    Marka
    Ktm

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyalete göre değişiyor abi. Gözlük ya da gözü koruyucu ekipman zorunlu. Bazı eyaletlerde 25 yaş altı sürücülere kask zorunlu diğerlerine serbest (tecrübeye bırakmış). Kimi yerde kuryelere serbest.

Benim görüşüm şudur. Lütfen yanlış anlamayın ekipmana karşı değilim karşı olduğum bu devletin işi değil. Evet devletin işi kask tak demek değil. Mont giy demek değil. Bunlar kişinin kendisinin alacağı riskler bana göre. Devlet teşvik edici olabilir ama zorlayıcı olması bana anlamlı gelmiyor. NOT: Tekrar söylüyorum ekipmana karşı değilim. Devletin ekipman zorlaması yapmasına karşıyım. Aynı durum emniyet kemeri, çocuk koltuğu zorlamaları için de gçerli. Bireyler bilinçli olmalı devlet zorlaması doğru gelmiyor bana.
    Hakan Türkiye'den ve Türkiye halkından bahsediyorsun farkında mısın.
    Bilinçli olarak tanımladığın kişiler bu toplumun çok düşük bir yüzdesi.
    Şu an halen mevcut olan, ancak uyulup uyulmadığı doğru dürüst takip edilmeyen bir sürü kanun olduğu halde trafikte, sokakta, evde, okulda bilinçli olarak nitelendirdiğin insanlar, eğitimsiz-saygısız-küstah insanlar yüzünden sıkıntı çekiyor.
    Buradaki eğitimden kastım diploma değil. Aile eğitiminden bahsediyorum.
    O kurallara uymadığı için yadırgadığımız insanların çocukları da rol model olarak yere tüküren, emniyet şeridine giren babasını görüyor. Bir laf vardır "ayıdan kelebek doğmaz"
    Yazına tepki olarak cevap yazmadım yanlış anlama.
    Öyle içimden geldi
    Ülkenin, ülke insanının durumu vahim.
    Oğuz TUNA

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devletin ekipman zorlaması yapmasına karşıyım. Aynı durum emniyet kemeri, çocuk koltuğu zorlamaları için de gçerli. Bireyler bilinçli olmalı devlet zorlaması doğru gelmiyor bana.
    BU düşüncene katılmıyorum. Söz konusu zorunluluk, koruma başlığı(kask) ve koruma gözlüğüdür. Zaten yeni kasklarda hepsi mevcut(vizörlü olmasından dolayı)
    Daha güvenli bir trafik için devlet her türlü tedbiri almak ve düşünmekle mükelleftir. Vatandaşlar da buna uymak zorundadır.
    Benim olduğum yerde 1 haftada 2 kaza oldu her ikisi de gencecik ve CG denilen motosikletlerle kaza yaptı. Her ikisi de beyin kanamasından öldü. Kaymakam kask takmaları için tedbir alın dedi. Trafik köşe bucak kask denetimi yaptı. İş işten geçti ama baştan beri yapılsaydı bu kazalar daha az olabilirdi.
    Allah kimsenin başına vermesin de. Birimizin çocuğuna bir motosikletli çarpsa ve çarptığı çocuk ölse, sebebinin de motosiklet sürücüsünün gözüne birşey kaçtığı için önünü görememesi sonucuysa, ne olacak?
    Ya da bir trafik kazasında karşıdaki yolcu emniyet kemerini takmadı ve kendi aracının camından fırladı, sizin aracınızın camından içeri girdi ve sonucunda yanınızdaki eşiniz öldü. Ne olacak şimdi. Suçlu kim? Kaskı ve kemeri takmayan insanlar mı? Yoksa bunların takılması için tedbir almayan devlet (idare) mi?

Devlet bunlara tedbir almak zorunda. Ayrıca kask ve kemer takmasını istemesi de sonuç olarak kötü bir istek değil, bilakis faydalı bir istektir. Ayrıca kask ve kemer takmayı zorunlu yapmak motosiklete ve otomobile binerken bazı şartların zorunlu olduğunu bilinçaltına yerleştirilerek olmazsa olmaz bir alışkanlık ya da farkındalık yaratmaktır.

Çok uç bir örnek geldi aklıma ama vermek istedim. Özel amaçlı Arama köpekleri bile aramaya başlamadan önce üzerine arama yeleği giydirilir. Hayvan onu giyince operasyonda olduğunu ve yaptığı işin ciddiyetini anlar ve aramayı hassas yapar. Ancak yelek giydirmezsen aramayı cıvıtır veya döner yılışır, şimarır ve en sonunda aramayı bırakır. Bu yüzden aramadan önce o yelek mecburi takılır. Bir nevi koşullanma.
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

3. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

omercem (10-11-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Devletin derdi yolda ölüp gitmeyin ölecekseniz isyerinde ucuz is gucu olarak ölün

Yoksa vergilerden is kazalarindan anlamaliyiz bu devletin kara gozumuz kara kasimiz icin kask tak demedigini

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. ahmet gül, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ediz Gürkan (12-11-2017)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    Devlet bunlara tedbir almak zorunda....
    Yasaların çok caydırıcı olmadığını düşünmekle beraber farkındalığı daha erken yaşlarda eğitimle yapılması taraftarıyım.Ayrıca görsel ve sosyal medya da konu ile ilgili kamu spotlarını çok yetersiz buluyorum.Devletin buna da bir zorunluluk getirmesi lazım.

7. Serdar ZIMBA güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (09-11-2017),Ediz Gürkan (12-11-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Nedir bu motorculardan çektiğimiz kardeşim..!
    Bu gün ters yoldan gelen bir tanesiyle kafa kafaya çarpışıyordum. Ne bir kıyafeti var ne kaskı, arkasında bir kadın sırıtıyor birde. Kıvırttım geçtim yanından motorumla (yok scuterimle). Motorcunun motorcuya söylettiği lafa bak, düştüğümüz duruma bak. Gerçi bu trafikte ne bekliyorum ki, neye söyleniyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Atilla Düzel, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (16-12-2017)

Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 34567