Alıntı Ahmet Şengün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz.

Düşündüğünüz modellerin içinde -benimde aynısını kullanmamı bir tarafa bırakarak- ben F650 GS diyorum. Şöyleki ben hiç motosiklet kullanmadan, toplamda aldığım bir kaç günlük eğitimi takiben direk F650 GS (2006 model, tek silindir) ile başladım. Çok dengeli bir motor, kullanım kolay, sürücünün her isteğine kolayca cevap veriyor. Saydığınız modeller içinde en hafifi ve ağırlık merkezi en yere yakın olanı. Şehir içinde harika, her trafikte her yere girebilirsiniz, 2 ve 3. viteslerde ara hızlanmalar harika. Çevre yolları ve şehir dışında 90-120 Km hız aralığında gayet rahat, sonrasını bilmiyorum çünkü hiç çıkmadım Yakıtı şehir içinde dur kalklar çoğaldıkça 6-7 lt leri buluyor. Ama ortlama 4.5 lt lerde. Yedek parça özel durumlarda sıkıntılı olabilsede en fazla 15 günde Almanya'dan geliyor. €1,5 luk özel bir pul için 2 hafta beklediğimi de bilirim ama devir daim hortumunuda çat diye stoktan bulup taktıkların da. Servisi fazla, ikinci eli değerli.

İlk aklıma gelenler bunlar.
Ahmet Bey teşekkürler F650 bilgileri için. Açıkçası gönlüm Tiger800 den yana hem görünüş hemde 3 silindirli olması bakımından. Fakat hem etrafta fazla göremediğimden hemde forumlarda fazla bilgi bulamadığımdan dolayı hep bi korkak yaklaşıyorum.
Alacağım motorda dış görünüşe ve yeniliğine önem verdiğim için 2010 sonrasını almayı düşünüyorum buda haliyle BMW için fiyatları baya bi yukarı çekiyor.