Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 78 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Avedis Tokatlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Standart Enduroya geçiş tavsiyeleri

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnşallah bundan sonrada bir enduro ile sizinle kalmaya devam ederim.
    Kendimi bildim bileli scootera biniyorum ama hep içimde bir enduro sevdası vardı. Hatta sırf bu yüzden motorsiklet ile italya turu hayalimden inatla italyaya tatile gitmiyorum. Geçen senede 1-2 ufak kazadan sonra ilerde enduro almak üzere yamaha xmax400 ümü sattım. Şimdi yaza girmeden başlangıç için kendime bir tane almayı düşünüyorum.
    Daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve açıkçası scooterlar hakkında bilgim var fakat bu tarz motorlar için pek donanımsal ve tamirsel anlamda bir bilgim yok.
    Hem şehir içinde günlük 20-30 km gibi kullanıcam hemde haftasonu şile-sapanca gibi kısa mesafelere kaçmak için ve tabiki uzun yolda yapıcam. Genel olarak asfaltta kullanmayı düşünüyorum öyle pek çamura girip çıkıyim hevesim yok açıkçası.
    Fiyat olarak max 30.000TL ye çıkabilirim ki oda zorlayarak. Yani aslında 25-27 aralığı iyidir ama tabi çok beğendiğim bir cihaz olursa 30uda gözden çıkarabilirim.
    Uzun zamandır araştırdığım hem bu forumdan hemde başka forumlardan 1.F650GS 2.Tiger 800 ve 3.KL650 benim hoşuma giden ve fiyat aralıklarına uyan modeller.
    Açıkçası performans olarak tek silindirli 400lük bi scooterdan sonra hepsi fişek gibi gelicektir diye düşünüyorum o yüzden benim için önemli olan ve gözümü korkutan noktalar yakıt sarfiyatı ve yedek parça-servis masrafları. Gönlüm tiger800den yana fakat bmw ile yedek parçalarının yüksek olması düşündürüyor.
    Sizin yorumlarınız ne olurdu bu üçü arasında acaba?

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Artırıyorum ve 1200GS diyorum.
    Bu arada yüksek cc ve vites tecrübeniz yok ise, muhakkak bir eğitim almanızı tavsiye ediyorum.

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Alıntı volkan keskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada yüksek cc ve vites tecrübeniz yok ise, muhakkak bir eğitim almanızı tavsiye ediyorum.
    Teşekkürler Volkan Bey. Hem masraf olarak hemde cc olarak birden okadar çıkmak istemiyorum.
    Genel olarak agresif ve hızlı kullanan birisiyim. Uzun yol tecrübelerimde oldu birçok kez ama cc olara 400cc xmax kullandım vitesli tecrübem hiç yok tabi. Yani genel olarak bi sürüş tecrübem var. Vitesliyede çabuk alışırsın diyorlar, açıkçası alıp haftasonları istanbul civarı yakın yerlere gidip alışmaya çalışıcam.

Enduroist Üye Ahmet Şengün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Şengün
    Motosiklet
    F650 GS
    Marka
    Bmw

Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz.

Düşündüğünüz modellerin içinde -benimde aynısını kullanmamı bir tarafa bırakarak- ben F650 GS diyorum. Şöyleki ben hiç motosiklet kullanmadan, toplamda aldığım bir kaç günlük eğitimi takiben direk F650 GS (2006 model, tek silindir) ile başladım. Çok dengeli bir motor, kullanım kolay, sürücünün her isteğine kolayca cevap veriyor. Saydığınız modeller içinde en hafifi ve ağırlık merkezi en yere yakın olanı. Şehir içinde harika, her trafikte her yere girebilirsiniz, 2 ve 3. viteslerde ara hızlanmalar harika. Çevre yolları ve şehir dışında 90-120 Km hız aralığında gayet rahat, sonrasını bilmiyorum çünkü hiç çıkmadım Yakıtı şehir içinde dur kalklar çoğaldıkça 6-7 lt leri buluyor. Ama ortlama 4.5 lt lerde. Yedek parça özel durumlarda sıkıntılı olabilsede en fazla 15 günde Almanya'dan geliyor. €1,5 luk özel bir pul için 2 hafta beklediğimi de bilirim ama devir daim hortumunuda çat diye stoktan bulup taktıkların da. Servisi fazla, ikinci eli değerli.

İlk aklıma gelenler bunlar.

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Avedis Tokatlioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnşallah bundan sonrada bir enduro ile sizinle kalmaya devam ederim.
    Kendimi bildim bileli scootera biniyorum ama hep içimde bir enduro sevdası vardı. Hatta sırf bu yüzden motorsiklet ile italya turu hayalimden inatla italyaya tatile gitmiyorum. Geçen senede 1-2 ufak kazadan sonra ilerde enduro almak üzere yamaha xmax400 ümü sattım. Şimdi yaza girmeden başlangıç için kendime bir tane almayı düşünüyorum.
    Daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve açıkçası scooterlar hakkında bilgim var fakat bu tarz motorlar için pek donanımsal ve tamirsel anlamda bir bilgim yok.
    Hem şehir içinde günlük 20-30 km gibi kullanıcam hemde haftasonu şile-sapanca gibi kısa mesafelere kaçmak için ve tabiki uzun yolda yapıcam. Genel olarak asfaltta kullanmayı düşünüyorum öyle pek çamura girip çıkıyim hevesim yok açıkçası.
    Fiyat olarak max 30.000TL ye çıkabilirim ki oda zorlayarak. Yani aslında 25-27 aralığı iyidir ama tabi çok beğendiğim bir cihaz olursa 30uda gözden çıkarabilirim.
    Uzun zamandır araştırdığım hem bu forumdan hemde başka forumlardan 1.F650GS 2.Tiger 800 ve 3.KL650 benim hoşuma giden ve fiyat aralıklarına uyan modeller.
    Açıkçası performans olarak tek silindirli 400lük bi scooterdan sonra hepsi fişek gibi gelicektir diye düşünüyorum o yüzden benim için önemli olan ve gözümü korkutan noktalar yakıt sarfiyatı ve yedek parça-servis masrafları. Gönlüm tiger800den yana fakat bmw ile yedek parçalarının yüksek olması düşündürüyor.
    Sizin yorumlarınız ne olurdu bu üçü arasında acaba?
    Hayırlı olsun şimdiden. verdiğiniz bütçe ile saydığınız modeller pek örtüşmüyor. baya para cebinizde kalır ki bence doğrusu bu. bir süre kullandıktan sonra daha rahat yorumlayarak, kendinize daha uygun bir motor seçersiniz. yalnız saydığınız 3 modelden ikisi tek, biri üç silindirli. bence Tiger'ı eleyin. kalanlar arasında F650GS kullanımı kolay motordur. toleranslıdır hata affeder. kimi görüş, hatta affeden bir motor olduğundan ilk motor olarak uygun olmadığını, hataları siz değil, GS düzelttiği için uzun vadede öğrenmenizi etkileyeceğini söyler. kimisi de, hataları affettiği için daha güvenli süreceğinizi, kendinizi analiz edebiliyorsanız hatalarınızı bu sayede düzeltebileceğinizi söyler. ABS falan vardır. KLR ise dümdüz motordur. GS fiyatına iki tane alır, birini asfaltta birini arazide sürersiniz. yani aralarında her açıdan çok fark var. GS alacaksanız, sitede Sinan Sarı'nın motoru var. ona bakabilirsiniz.

Alternatifler: Yamaha XT660R yada daha ucuz seçenek Honda NX4

tabi kimse söylemeden ben yazayım
    NC750 asfalt için hem daha uygun hemde tüketimi daha düşük olacaktır. ayrıca DL650 opsiyonu gözden kaçırılmamalı. bütçeniz uygun çünkü.
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı volkan keskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat, baya bişey yazdım ama yanlış anlaşılırım diye sildim. sadece kayıtlara geçsin diye not düşeyim
    insanlara hemen 1200GS önermek hiç doğru değil, eğitim de bunu doğru yapmaz.

kusuruma bakmayın lütfen
    Vasıfsız Endurocu

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat, baya bişey yazdım ama yanlış anlaşılırım diye sildim. sadece kayıtlara geçsin diye not düşeyim
    insanlara hemen 1200GS önermek hiç doğru değil, eğitim de bunu doğru yapmaz.

kusuruma bakmayın lütfen
    Serdar bey eğitim aldığım yer sorduğumda 400 cc mi 250 cc mi başlayayım dediğimde eğitimler bitikten sonra ( temel + beceri + orayantasyon + yol ) 1200 cc bile kullanırsınız demişlerdi

O yüzden zaten otomatikten enduroya geçen biri mutlaka eğitim almalı ( kendi başına öğrenmek ile olmaz diye düşünüyorum ) ve istediği cc yi kullanabilir

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Ailemize hoş geldiniz.

Profilinizde Üye fotoğrafı (Avatar) olarak
    yüzünüzün görüneceği bir portre fotoğraf kullanmanız forum kuralımızdır.
    Bu işlemi
    Üye Kontrol Panelinden girip ==> AVATARINI DEĞİŞTİR bölümünden eklemelisiniz.
    Bu kurala uymadığınız takdirde uyarılacaksınız onun için özen gösteriniz.

Örnek benim ki gibi..

Lütfen mesajı dikkatli okuyup uygulayınız.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Alıntı Ahmet Şengün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle hoşgeldiniz.

Düşündüğünüz modellerin içinde -benimde aynısını kullanmamı bir tarafa bırakarak- ben F650 GS diyorum. Şöyleki ben hiç motosiklet kullanmadan, toplamda aldığım bir kaç günlük eğitimi takiben direk F650 GS (2006 model, tek silindir) ile başladım. Çok dengeli bir motor, kullanım kolay, sürücünün her isteğine kolayca cevap veriyor. Saydığınız modeller içinde en hafifi ve ağırlık merkezi en yere yakın olanı. Şehir içinde harika, her trafikte her yere girebilirsiniz, 2 ve 3. viteslerde ara hızlanmalar harika. Çevre yolları ve şehir dışında 90-120 Km hız aralığında gayet rahat, sonrasını bilmiyorum çünkü hiç çıkmadım Yakıtı şehir içinde dur kalklar çoğaldıkça 6-7 lt leri buluyor. Ama ortlama 4.5 lt lerde. Yedek parça özel durumlarda sıkıntılı olabilsede en fazla 15 günde Almanya'dan geliyor. €1,5 luk özel bir pul için 2 hafta beklediğimi de bilirim ama devir daim hortumunuda çat diye stoktan bulup taktıkların da. Servisi fazla, ikinci eli değerli.

İlk aklıma gelenler bunlar.
    Ahmet Bey teşekkürler F650 bilgileri için. Açıkçası gönlüm Tiger800 den yana hem görünüş hemde 3 silindirli olması bakımından. Fakat hem etrafta fazla göremediğimden hemde forumlarda fazla bilgi bulamadığımdan dolayı hep bi korkak yaklaşıyorum.
    Alacağım motorda dış görünüşe ve yeniliğine önem verdiğim için 2010 sonrasını almayı düşünüyorum buda haliyle BMW için fiyatları baya bi yukarı çekiyor.

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden. verdiğiniz bütçe ile saydığınız modeller pek örtüşmüyor. baya para cebinizde kalır ki bence doğrusu bu. bir süre kullandıktan sonra daha rahat yorumlayarak, kendinize daha uygun bir motor seçersiniz. yalnız saydığınız 3 modelden ikisi tek, biri üç silindirli. bence Tiger'ı eleyin. kalanlar arasında F650GS kullanımı kolay motordur. toleranslıdır hata affeder. kimi görüş, hatta affeden bir motor olduğundan ilk motor olarak uygun olmadığını, hataları siz değil, GS düzelttiği için uzun vadede öğrenmenizi etkileyeceğini söyler. kimisi de, hataları affettiği için daha güvenli süreceğinizi, kendinizi analiz edebiliyorsanız hatalarınızı bu sayede düzeltebileceğinizi söyler. ABS falan vardır. KLR ise dümdüz motordur. GS fiyatına iki tane alır, birini asfaltta birini arazide sürersiniz. yani aralarında her açıdan çok fark var. GS alacaksanız, sitede Sinan Sarı'nın motoru var. ona bakabilirsiniz.

Alternatifler: Yamaha XT660R yada daha ucuz seçenek Honda NX4

tabi kimse söylemeden ben yazayım
    NC750 asfalt için hem daha uygun hemde tüketimi daha düşük olacaktır. ayrıca DL650 opsiyonu gözden kaçırılmamalı. bütçeniz uygun çünkü.
    Dediğim gibi biraz görünüme önem verdiğim için 2010 sonrası modelleri düşünüyorum, buda fiyatları 25-30 aralığına çekiyor malesef.
    Siz niye Tigeri eleyin dediniz acaba? 3 silindirli olması nedeniyle açıkçası aralarında benim favorimdi.

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu