Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 78 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Avedis Tokatlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

2-3 haftadır yoğun araştırmalarım ve forumdaki tavsiyelerle bazı motorları kafamdan çıkardım bazılarını ise ekledim.
    Fazla acelem olmadığı için iyi bir araştırma ve deneme yapmak istiyorumki sonradan pişman olmiyim.
    Tiger hem 3 silindirli oluşu hemde tip olarak en beğendiğim model olmasına rağmen hem fazla pazarının olmaması ve hemde yedek parçasının pahalı olması nedeniyle üzülerek elemek zorunda kalıyorum.
    NC700X i kullanmadım fakat üzerine binme şansı buldum. Hem biraz naked tarzına kaçtığı için hemde uzun yolculuklarda selesi ve artçısı rahatsız olduğu için onuda aklımdan çıkarıdım.
    XTZ660 ise ön kısmının çirkinliği yüzünden hiç bakmadığım bir motordu ama piyasasının kolay oluşu, ikinci elinin F650GSye göre hem yeni hemde az kmli oluşu hemde servisinin uygun olduğu düşünülünce aslında benim için en uygun seçenek gibi duruyor. Bunları düşününcede birden ön kısmı okadarda çirkin gelmemeye başladı.
    Yani son olarak piyasası ve kmsi biraz yüksek olan F650GS veya piyasası ve kmsi düşük yaş olarakta daha genç XTZ660 Tenere arasındayım. Bu diğeri dışındaki seçenekleri tamamen eledim.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu
    Bölge Sorumlusu

Ali KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ali KORKMAZ
    Motosiklet
    SULUSUNDAN R1200GS(2016)
    Marka
    Bmw

Alıntı Avedis Tokatlioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 haftadır yoğun araştırmalarım ve forumdaki tavsiyelerle bazı motorları kafamdan çıkardım bazılarını ise ekledim.
    Fazla acelem olmadığı için iyi bir araştırma ve deneme yapmak istiyorumki sonradan pişman olmiyim.
    Tiger hem 3 silindirli oluşu hemde tip olarak en beğendiğim model olmasına rağmen hem fazla pazarının olmaması ve hemde yedek parçasının pahalı olması nedeniyle üzülerek elemek zorunda kalıyorum.
    NC700X i kullanmadım fakat üzerine binme şansı buldum. Hem biraz naked tarzına kaçtığı için hemde uzun yolculuklarda selesi ve artçısı rahatsız olduğu için onuda aklımdan çıkarıdım.
    XTZ660 ise ön kısmının çirkinliği yüzünden hiç bakmadığım bir motordu ama piyasasının kolay oluşu, ikinci elinin F650GSye göre hem yeni hemde az kmli oluşu hemde servisinin uygun olduğu düşünülünce aslında benim için en uygun seçenek gibi duruyor. Bunları düşününcede birden ön kısmı okadarda çirkin gelmemeye başladı.
    Yani son olarak piyasası ve kmsi biraz yüksek olan F650GS veya piyasası ve kmsi düşük yaş olarakta daha genç XTZ660 Tenere arasındayım. Bu diğeri dışındaki seçenekleri tamamen eledim.
    Her ikisini de alıp kullanıp satabilirsin. Buna belki bazı arkadaşlar macera diyebilir ama sonuçta 20-25 bin tl lik bir bütçeden ne kadar zarar edilebilir ki? 3-4 tl en kötü bir zarar olur ve bindiğine sayarsın diyerek her ikisinin de keyfini ve lezzetini tatmış olursun. Bu forumdan bir arkadaşım da bu düşüncede. ST ve GS ile aralarında değişim yaparak hepsinin lezzetini tatmak istiyor. Mesele denemek değil, yoksa gidip birinin teneresine bin veya f650gs ine bin derdim. Mesele hepsinin lezzetini tatmak. Tenerede olan lezzeti belkide f650gs de göremeyeceksin. Bu farklı lezzetleri tatmak gerekli ama imkanlar dahilinde tabi ki.
    Ben de şu kanaatteyim. Tercihlerinizdeki motosikletler kendi sınıfında rüştünü ispatlamış motosikletler dolayısıyla alsanız da kaybedeceğiniz birşey olmayacak sadece zevkinize veya ihtiyacınıza belkide birebir cevap vermeyecek ama dediğim gibi en kötü beğenmediniz satarsınız ötekini alırsınız ve çok da zarar etmezsiniz, işinizi bilirseniz kar bile edebilirsiniz. Birini alın. Hayırlısı olsun.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER

3. Ali KORKMAZ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (08-04-2017)

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı Ali KORKMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ikisini de alıp kullanıp satabilirsin. Buna belki bazı arkadaşlar macera diyebilir ama sonuçta 20-25 bin tl lik bir bütçeden ne kadar zarar edilebilir ki? 3-4 tl en kötü bir zarar olur ve bindiğine sayarsın diyerek her ikisinin de keyfini ve lezzetini tatmış olursun. Bu forumdan bir arkadaşım da bu düşüncede. ST ve GS ile aralarında değişim yaparak hepsinin lezzetini tatmak istiyor. Mesele denemek değil, yoksa gidip birinin teneresine bin veya f650gs ine bin derdim. Mesele hepsinin lezzetini tatmak. Tenerede olan lezzeti belkide f650gs de göremeyeceksin. Bu farklı lezzetleri tatmak gerekli ama imkanlar dahilinde tabi ki.
    Ben de şu kanaatteyim. Tercihlerinizdeki motosikletler kendi sınıfında rüştünü ispatlamış motosikletler dolayısıyla alsanız da kaybedeceğiniz birşey olmayacak sadece zevkinize veya ihtiyacınıza belkide birebir cevap vermeyecek ama dediğim gibi en kötü beğenmediniz satarsınız ötekini alırsınız ve çok da zarar etmezsiniz, işinizi bilirseniz kar bile edebilirsiniz. Birini alın. Hayırlısı olsun.

"DÖNEN TEKER ZAFERİ MÜJDELER"
    Bence bu yorum cok dogru. GS ve Tenere arasinda karar verecekseniz, genc tenere yi tercih etmenizi tavsiye ederim. Yada soyle diyelim, iki motora da bakin ama GS alirken satana daha dikkatli bakin. Bildik birinden alin mutlaka.

Bir de bu iki motor arasinda karari etkileyecek en onemli konulardan biri tabiki sizin boy. Boy kac sizin?
    Vasıfsız Endurocu

5. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ali KORKMAZ (09-04-2017)

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Bmw bmwdir uğur ustaya baktırt al eğer moğolistana gitmiyorsan tenere binilecek motosiklet değil...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Boyum 1.82. 30.000TL ye 2008-2010 arası minimum 30.000 kmlerde bi bmw yerine 27.000 TLye 2015 model 10.000km lerde tenere almak daha mantıklı geliyor.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Standart Enduroya geçiş tavsiyeleri

15 binde BMW var... üstelik mavi.

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Boyum 1.82. 30.000TL ye 2008-2010 arası minimum 30.000 kmlerde bi bmw yerine 27.000 TLye 2015 model 10.000km lerde tenere almak daha mantıklı geliyor.

Ben bmw den yana tercih kullanırım, kesinlikle Motosenkron Bekir veya Uğur Usta'ya göster ama yada tanıdık bmw ci ustan varsa.

Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

GS in daha yeni ve daha az km li sine ulaşana kadar tenereyi basamak yapabilirsiniz .Şuan ben buna çalışıyorum : )

11. keremkalyonju, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

TAMER MERİÇ (23-04-2017)

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Konuyu tekrardan hortlatayım ozaman.
    G650GS yi nasıl bilirsiniz?
    F yerine G alınır mı tenereye kıyasla?

Enduroist Kıdemli Üye sinansari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sinan Sarı
    Motosiklet
    BMW G650 X Moto
    Marka
    Bmw

Konuyu tekrardan hortlatayım ozaman.
    G650GS yi nasıl bilirsiniz?
    F yerine G alınır mı tenereye kıyasla?

Aynı motor var, biraz daha makyajlanmış hali, alınabilir.

Sayfa 5 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678 SonuncuSonuncu