2-3 haftadır yoğun araştırmalarım ve forumdaki tavsiyelerle bazı motorları kafamdan çıkardım bazılarını ise ekledim.
Fazla acelem olmadığı için iyi bir araştırma ve deneme yapmak istiyorumki sonradan pişman olmiyim.
Tiger hem 3 silindirli oluşu hemde tip olarak en beğendiğim model olmasına rağmen hem fazla pazarının olmaması ve hemde yedek parçasının pahalı olması nedeniyle üzülerek elemek zorunda kalıyorum.
NC700X i kullanmadım fakat üzerine binme şansı buldum. Hem biraz naked tarzına kaçtığı için hemde uzun yolculuklarda selesi ve artçısı rahatsız olduğu için onuda aklımdan çıkarıdım.
XTZ660 ise ön kısmının çirkinliği yüzünden hiç bakmadığım bir motordu ama piyasasının kolay oluşu, ikinci elinin F650GSye göre hem yeni hemde az kmli oluşu hemde servisinin uygun olduğu düşünülünce aslında benim için en uygun seçenek gibi duruyor. Bunları düşününcede birden ön kısmı okadarda çirkin gelmemeye başladı.
Yani son olarak piyasası ve kmsi biraz yüksek olan F650GS veya piyasası ve kmsi düşük yaş olarakta daha genç XTZ660 Tenere arasındayım. Bu diğeri dışındaki seçenekleri tamamen eledim.