Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 78 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Avedis Tokatlioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet Bey teşekkürler F650 bilgileri için. Açıkçası gönlüm Tiger800 den yana hem görünüş hemde 3 silindirli olması bakımından. Fakat hem etrafta fazla göremediğimden hemde forumlarda fazla bilgi bulamadığımdan dolayı hep bi korkak yaklaşıyorum.
    Alacağım motorda dış görünüşe ve yeniliğine önem verdiğim için 2010 sonrasını almayı düşünüyorum buda haliyle BMW için fiyatları baya bi yukarı çekiyor.
    Tiger 800 oturma pozisyonu çok güzel benim hoşuma gitti ama bir arkadaşım çok sıcak oluyor yaz motoru değil dedi o kadar çok kullanmadım. bazı şeyler görecelidir. mesela bmw 1100 varken ayakların çok ısınır diyorlardı yaşamadım. ST ile sıcakta sol bacağın pişiyor diye söyleniyor ben bunuda çok yaşamadım. Tek silindir f650 ler için çok titrer derlerdi ben onuda hissetmedim. bende bir arıza var diye düşünüyorum.

öncelik alacağınız motor ile yapacaklarınıza uygun olması ve sizin o motosikleti sevmeniz önemli. eğer sevmezseniz o iş işkence olur.

işinizi görmesi açısında nc de dl de işinizi görür bence bir deneyin. en azından şöyle bir üzerine oturun kendinizi nasıl hissettiğinize bakın

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kadim Üye volkan keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Keskin
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Uğur Mertol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten otomatikten enduroya geçen biri mutlaka eğitim almalı ( kendi başına öğrenmek ile olmaz diye düşünüyorum ) ve istediği cc yi kullanabilir

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstat, baya bişey yazdım ama yanlış anlaşılırım diye sildim. sadece kayıtlara geçsin diye not düşeyim
    insanlara hemen 1200GS önermek hiç doğru değil, eğitim de bunu doğru yapmaz.

kusuruma bakmayın lütfen
    Estafurullah.. Fikir paylaşıyoruz.
    Fakat doğru bir eğitim sonrası CC hiç önemli değil. Direk 1800cc de kullanabilir. (Kendi tecrübelerimdir)
    Altını çiziyorum "Eğitim bu işi doğru yapar. Doğru yaptırır"
    Eğitim veren Eğitimli ve Bilgili ise, eğitim alan da eğilimli ise.. Direk yüksek cc de olur, yıllarca scooter da.. Ama güç kontrol altında olur.

Naçizane fikrimdir..
    Konu volkan keskin tarafından (03-04-2017 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Hoş geldiniz.

Her motosiklet olur ama ucuz servis, scooterdan geçiş(scooter gibi bagaj alanı), az yakıt, yüksek model, hem şehir içi hem uzun yolda olsun denince benim aklıma sadece Honda NC serisi geliyor.

Bu gruptaki bir çok GS sürücüsünün başlangıç motosikleti olmasından herhalde

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Ben F 650 GS (Twin) önereceğim. Özellikle mavi renkli olanını...

Africa aldım da...

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben F 650 GS (Twin) önereceğim. Özellikle mavi renkli olanını...

Africa aldım da...
    hali hazırda satılık var dimi

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Kıdemli Üye Atilla Düzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Düzel
    Motosiklet
    F 700GS
    Marka
    Bmw

Burası belki tartışmanın yeri değil ama, tecrübesizliğime verin, ben anlayamıyorum. BMW F650 GS (Twin), çift silinirli, titreşimi az, benzin tüketimi son derece ekonomik, ABS li, vites araları ve esnekliği NC ile kıyaslanmayacak kadar iyi, duruşu görünüşü çok güzel olan bir motor. 71 Bg gibi güç var elinizin altında ve özellikle yeni başlayan birisi için esnek vites aralıkları çok avantajlı. Yani başlayan birisinin (Eğitim almak koşuluyla) kullanabileceği, hemde uzun yıllar devam edebileceği, NC den 30 kilo daha hafif bir motor. Üstelik NC ile hemen hemen aynı fiyata satılıyor. Neden herkesin önerisi ve 1. tercihi NC oluyor?

Enduroist Üye Avedis Tokatlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

NC ye artçı için rahat değil diyorlardı. Bende genelde artçı ile kullanacağım için Honda için VFR800 olabilir benim için. Açıkçası F650 aklımda ikinci plandayken burada baya bi öneri geldi. Malum sitede de bikaç tane kafama uyan buldum aslında.
    Peki 30.000-50.000 km aralığında alırken özellikle nelere dikkat edilmeli ağır bakımları arasında ve istanbul içinde nereye gösterebilirim?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Alıntı Atilla Düzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası belki tartışmanın yeri değil ama, tecrübesizliğime verin, ben anlayamıyorum. BMW F650 GS (Twin), çift silinirli, titreşimi az, benzin tüketimi son derece ekonomik, ABS li, vites araları ve esnekliği NC ile kıyaslanmayacak kadar iyi, duruşu görünüşü çok güzel olan bir motor. 71 Bg gibi güç var elinizin altında ve özellikle yeni başlayan birisi için esnek vites aralıkları çok avantajlı. Yani başlayan birisinin (Eğitim almak koşuluyla) kullanabileceği, hemde uzun yıllar devam edebileceği, NC den 30 kilo daha hafif bir motor. Üstelik NC ile hemen hemen aynı fiyata satılıyor. Neden herkesin önerisi ve 1. tercihi NC oluyor?
    Atilla abi evet bakıp inceleyince NC den daha iyi F650 twinler bayada uygun fiyatları hemde BMW konforu var üzerinde, pahalıdır diye bakmıyordum önermiyordum.

KILIBIKRAYDIR

9. cemkucuk, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Coşkun SARP (03-04-2017)

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

F650 dusunurseniz benimkini satabilirim. Satip satmamakta cok kararsizim belki isteyen olursa daha kolay olur Son 3 yildir tum bakimini motosenkron Ugur ve Bekir usta yapiyor. Zaten istanbuldaysan onlara gostermeden bmw alma derim.

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Emir ÇELTEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emir Çeltek
    Motosiklet
    R 1250 GS
    Marka
    Bmw

Vitesli motor almadan önce tabiki eğitim alacağınızı(hem vitesliye hem de güçlü motora geçeceğinizden) düşünerek ben NC tavsiye ediyorum. Arazi pek düşünmüyorum demişsiniz bu nedenle NC öneriyorum.

Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu