Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678
71 den 78´e kadar. Toplam 78 Sayfa bulundu
    Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Avedis Tokatlioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum içinde bakındım ama bulamadım istanbulda günlük tenere kiralayabileceğim biryer varmı acaba?

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Tenere hiç görmedim Profilo AVM nin yanında turuncu motor diye bir yer var orada F800 var kiralık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Üye Avedis Tokatlioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Son durum olarak birkaç tenere buldum, gittim gördüm beğendim ve bu üçü arasında önümüzdeki günlerde kararı vericem inşalah.
    2si 2012 model ve 40-50bin km civarında bir diğeri ise 2014 model 20binde ve full oğlu full.
    Yanlız üzerine binince baya bi heybetli geldi ve daha önceden vitesli tecrübem hiç olmadığı için almadan önce bi ders almam lazım dedim.
    Bu konuda kimden yardım alabilirim acaba? Ayrıca tabi ders alacağım motor tenere olursa çok daha iyi olur.

Moderatör Uğur Mertol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Mertol
    Motosiklet
    BMW 1200 GSA / 2018
    Marka
    Bmw

Son durum olarak birkaç tenere buldum, gittim gördüm beğendim ve bu üçü arasında önümüzdeki günlerde kararı vericem inşalah.
    2si 2012 model ve 40-50bin km civarında bir diğeri ise 2014 model 20binde ve full oğlu full.
    Yanlız üzerine binince baya bi heybetli geldi ve daha önceden vitesli tecrübem hiç olmadığı için almadan önce bi ders almam lazım dedim.
    Bu konuda kimden yardım alabilirim acaba? Ayrıca tabi ders alacağım motor tenere olursa çok daha iyi olur.
    Bire bir mi ders almak istiyorsun
    Eğer öyleyse yarım gün kapalı alan yarım gün yol adarat olur enduroist indiriminde olabilir
    Fakat hiçbir kursta bildiğim kadar tenere Yok
    A
    Ya Satın alıp gideceksin yada kurstaki motosiklet ile kullanacaksın

Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün
    Uğur Mertol

Tekerimiz Yeni Ufuklara Dönsün

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Benim bildiğim Honda var yamaha academy var bide gis akademi vardı motor ile eğitim verilen... Diğerlerinde hep kendi motorun ile gitmen gerek .... Ben daha önce yazmıştım yine yazayım Tenere zor bi motordur... Ağırlık merkezi yüksek dümdüz yolda,moğalistanda stabilizede kullanmıyacaksan tavsiye etmiyorum Şimdiden hayırlı olsun...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Aslında üretimden kalkmasıda son günlerde kafamı karıştırdı 1-2 seneye satarsam çok zarar ederim diye ama böyle gidersede karar veremiycem. Şu anda bütçeme en uygun motor bu olduğu için tenere tercih edicem çünkü f650 ve tiger800 ler için bi 5000-6000 tl daha üzerine koymam lazım.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Katılımcı Üye Volkan Zafer Çoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Zafer Çoban
    Motosiklet
    Tiger 800
    Marka
    Triumph

Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım. İnşallah bundan sonrada bir enduro ile sizinle kalmaya devam ederim.
    Kendimi bildim bileli scootera biniyorum ama hep içimde bir enduro sevdası vardı. Hatta sırf bu yüzden motorsiklet ile italya turu hayalimden inatla italyaya tatile gitmiyorum. Geçen senede 1-2 ufak kazadan sonra ilerde enduro almak üzere yamaha xmax400 ümü sattım. Şimdi yaza girmeden başlangıç için kendime bir tane almayı düşünüyorum.
    Daha önce hiç vitesli motor kullanmadım ve açıkçası scooterlar hakkında bilgim var fakat bu tarz motorlar için pek donanımsal ve tamirsel anlamda bir bilgim yok.
    Hem şehir içinde günlük 20-30 km gibi kullanıcam hemde haftasonu şile-sapanca gibi kısa mesafelere kaçmak için ve tabiki uzun yolda yapıcam. Genel olarak asfaltta kullanmayı düşünüyorum öyle pek çamura girip çıkıyim hevesim yok açıkçası.
    Fiyat olarak max 30.000TL ye çıkabilirim ki oda zorlayarak. Yani aslında 25-27 aralığı iyidir ama tabi çok beğendiğim bir cihaz olursa 30uda gözden çıkarabilirim.
    Uzun zamandır araştırdığım hem bu forumdan hemde başka forumlardan 1.F650GS 2.Tiger 800 ve 3.KL650 benim hoşuma giden ve fiyat aralıklarına uyan modeller.
    Açıkçası performans olarak tek silindirli 400lük bi scooterdan sonra hepsi fişek gibi gelicektir diye düşünüyorum o yüzden benim için önemli olan ve gözümü korkutan noktalar yakıt sarfiyatı ve yedek parça-servis masrafları. Gönlüm tiger800den yana fakat bmw ile yedek parçalarının yüksek olması düşündürüyor.
    Sizin yorumlarınız ne olurdu bu üçü arasında acaba?
    Motor tercihinizi yaptınız mı bilmiyorum. Ben de sizin gibi scooterdan geçenlerdenim. 2014 Tiger 800 kullanıyorum. Kesinlikle Tiger 800 tavsiye edebilirim. Bakım ve Parça maliyeti çok abartı değil. Bütün motorlar yüksek zaten baktığınızda. Ben özel serviste 12000km bakımı yaptım çok şaşırtmadı beni. 6lt maks. İstanbul içi yakıt sarfiyatım. Ben hiç sıkıntı yaşamadım sanki hep bu motoru kulanıyormuş gibi hissediyorum. 3 silindir çok kullanışlı ve güçlü. Çok dengeli bir motor. 3 silindirin sesi de çok güzel. Sormak istediğiniz detay varsa yazabilirsiniz. Telefonumu veririm size.

7. Volkan Zafer Çoban, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (01-05-2017)

Isim
    Avedis Tokatlioglu
    Motosiklet
    XMAX 400
    Marka
    Yamaha

Evet Volkan Bey bende araştırınca ve tenere ile kıyaslama yapınca yedek parça fiyatlarının aralarında çok fazla fark olmadığını gördüm. İlk mesajımda da dediğim gibi görünüm olarak gönlüm hep Tiger dan yana ama şuanda 20-22bin civarlarında iyi durumda tenereler var fakat f650 ve tiger800 de fiyatlar 28-30bin bandına çıkıyor.

Hatta gidip gördüm bir tenere de 2014 model 20bin km civarında çanta ve aksesuarları full oğlu full 22.000TL ye buldum ki fiyatın çok çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Tenereler zamlanıyor.
    2. Ele de yansır zannımca.

Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 45678