Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

hayırlı olsun güzel eğlenceli sürüşlerin olsun

yakıt konusda insan gibi darlayınca (yüksek devir düşük vitesde) 6,9 lt/100km den fazlasını yaktıramamışlar.

KILIBIKRAYDIR

Enduroist Üye harun solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    harun solmaz
    Motosiklet
    Yamaha Supertenere
    Marka
    Honda

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar,

KTM 1190 nı satıp crf 250 L aldığım 2016 dan bu yana fantazik enduro touring araştırma ve geliştirme çalışmalarım devam etmekteydi. 2016 da dünya da başlayan ve ülkemizde yayılan sadeleşme akımına bir kaç siyah kot siyah tshirt bir kaç lacivert takım ve beyaz gömlek ve crf 250 l ile ben de katıldım. Bu üç yıllık sürede henüz hiç üretilmemiş ve asla da üretilmeyecek olan enduro tooring motosikletler konusunda düşşel ve astral bir anlam arayışında adeta ruhi bir takım spirütüel aşamalardan geçtim.

Bu süreçte crf 250 l nin olmayan torku ve gitmeyen hali ile adeta bir hint yogisi gibi gaz kontrolü konusunda adeta bir aydınlanma yaşadım. (aslında basitmiş olmayınca veremiyorsunuz) sonra bu yokluk ahlakının gerçek bir anlam arayışı olamayacağını düşünerek tekrar R 1150 GS ten R 80 Gs e, Tenere 660 dan, Royal enfield himayalana kadar bir sürü motosikleti test ettim. Sahibinden.com da artık master derecesinde bir arama bulma ve favori uzmanı seviyesine erdim. Erzurumdan İzmire tanımadığım insanlar ile tanışıyor konuşuyor tartışıyor pazarlıklar yapıyordum. Bu arada bir tülü gelemeyen KTM 790 ve Tenere 700 ile ilgili yurtiçi yurtdışı forumlarıdan ne bulursam bilgisayar arşivinde yerini alıyordu. Bunun aslında bir yol değil bir yolculuk olduğunu keşfettim sanki. Tıpkı enduro-touring in kendisi gibi. amaç yolculuğun kendisi idi. varılacak nokta değil. Bitmeyen araştırmalar, hayaller , tartışmalar, google earth te yeniden yeniden çizilen karadeniz, toros, moğolistan , nordkapp rotaları vs . alında bir araç değil amacın kendisi idiler. Hayatı güzelleştiren tam da o bir türlü gelmeyen ideal motosiklet ve o bir türlü yapılamayan mükemmel rotalardı. Kısacası hayallerdi.

Bu dervişane ilerleme zincirinde ilk darbeyi KTM 790 dan aldım. Fiyat bütçeme uygun olsa da psikojik sınırımın üzerinde idi. Fuar da ilk defa üzerine oturduğum daha sonra kısa bir test sürüşü de yaptığım motosiklet teknik veriler açısından harika olsada tasarım olarak sonradan içime pek sinmedi. 70-bin bandında olsa belki tasarıma da eyvallah derdim ama tasarım ve fiyat birleşince motosikletten epey soğudum. Bu süreçte Honda crf 450 yi getirip şok bir fiyatla satar, Hondadır ne yapsa yeridir beklentisine girdim ; ama getirilmeyeceğini öğrendim. Husqvarna 701 i gözüme kestirdim ama hem fiyatı hem de uzun yol performansı nedeni ile fazla da düşünemedim. Kawasaki KLX 500 ü getiriyormuş söylentisine kapıldım ama sadece bir söylentiden ibaretti. V strom 650 yi test ettim evet harika bir motosikletti ama bir şeyler eksikti. Tenere 700 ise 2017-2018-2019 bir türlü gelmiyor gelemiyordu.

Nihayet birkaç hafta önce Uşak Ulubey de Tenere 700 Lansmanından forumdan sevgili Bülent Berksan ın uyarısı ile haberdar oldum. Cumartesi günü aslında sadece fotoğraflar ve youtube den edindiğim ilk izlenimler ile kafamda net bir şeyler de olmadan kendimi Ulubey de buldum.

Pazar sabahı ilk test sürüş listesine eklendim. Yaklaşaık 20 km lik test sürüşü sonrası kararımı vermiş olarak istanbul a döndüm. Salı günü istediğim rengi bir bayi de buldum plaka için bir gün bekleriz deyince ben hallederim deyip plakasız bir şekilde motosikleti Çarşamba günü teslim aldım

Şu an rodajdayım motosiklet 600 km de. 12.000 devir çeviren makine de 5.000 devri henüz geçmedim ama bu haliyle bile her inişimde yüzümde jokervari bir sırıtma oluşuyor istemsizce. Motosiklet inanılmaz dengeli viraj girişi çıkışı mükemmel, hızlanma anlatılmaz düzeyde keyifli. Şu ana kadar çıktığım en yüksek hız 105 km ve üzerinde yan çanta arka çanta uzun cam yok. O yüzden kafa konusunda tam bir yorum yapamıyorum. Ama şimdiye kadar çok stabil ve dağılmayan bir hali var motosikletin. Bu sanırım tamamen yeni şasi den kaynaklanıyor. Bu hızlarda ani frende kafada bir dalama yaşamadım. Ön amortisörleri Orta sertlik ayarında kullanıyorum bir tık daha sertleştirilebilir sanki. Aynaları pek beğenmemiştim ve değiştiririm diyordum ama ölü nokta yok denecek kadar az aynalarda o yüzden kullanmaya karar verdim. Normal sele 88 cm ve ancak ayak uçları ile basabiliyorum ama alışkın olduğum bir durum olduğu için çok yadırgamadım. Alçaltma kitlerinden sonra amortisörlerinde profesyonelce uyarlanması gerektiğinden pek düşünmüyorum şimdilik. Motor da yüksek devirde gaz kesince oluşan garip bir ıslık sesi var kullananız varsa Subarularda turbo sesi vardır (blow off sound) ona benzeyen inanılmaz bir tatlı bir ıslık sesi çok hoşuma gitti. Yine egzoz sesi çok başarılı bence extra bir şeye gerek yok. Titreşim yok denecek kadar az motosiklette ama her yerde yazılan doğru, km göstergesi fazlaca titriyor takozlarından dolayı. Sadece gösterge değil ön farda da bir titreme var gece farkediliyor. Aydınlatma son derece başarılı ancak ayarlarını yapamadım biraz göğü aydınlatıyor ������ şu anda yerli yabancı aksesuar seçeneği yok ama hepsi sitelerine yakında notunu koydu. Bir iki aya kadar yerli yabancı alternatifleri ile aksesuarlar tamamlanacaktır diye düşünüyorum. Yakıt tüketimi konusunda henüz bir ölçüm yapamadım. 16 litrelik deposu var. Ve benzin ışığı biraz erkence -4 litreye düşünce - yanıyor. Ayakta sürüş motosikletin darlığı nedeni ile çok keyifli ama bir gidon yükseltme yapılsa tadından yenmez. Sele fena değil kaplaması filan kaliteli bir malzeme ama sele oldukça dar ve biraz malum yerlerde ağrı sızıya sebep olabilir. Yazın ve kuru havada post ile çözerim ama kış ve yağmurlu hava için bir çözüm bulmak lazım. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bildiğim kadarı ile istanbul’da test motosikletleri var yamaha’nın… eğlenceli bir değişiklik yapmayı düşünen var ise mutlaka test etmesini öneririm.

Eklenti 2001
    Hayırlı olsun.

Lenovo TB-8504F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Güzel günlerde kullan Cem abi...

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Enduroist Kıdemli Üye Cem oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cem oruç
    Motosiklet
    tiger 800
    Marka
    Triumph

hayırlı olsun
    The Albatros pır pır high. TAaa far saw.

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun keyifle kullan

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Güzel günlerde kullanman dileği ile bir eski jenerasyonunu beğenmesem de 700 u güzel gibi duruyor sende memnundum galiba hepte öyle kalırsın ınseallah

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Ömer Cem hayırlı olsun, keyifle kullan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ordinaryus Enduroist MelihUlubilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Melih Ulubilgen
    Motosiklet
    F 800 GS 2008 (ANTRASİT)-Peugeot LXR 200 i
    Marka
    Bmw

Ömer güle güle kullan yi günlerde kazasız belasız..
    melihulubilgen@hotmail.com
    B RH +
    0532 312 68 18
    TAM KORUMA olmazsa olmaz.
    Kavgada YUMRUK sayılmaz..

Enduroist Kadim Üye Ercan Çelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ercan Çelen
    Motosiklet
    F 800 GS
    Marka
    Bmw

Hayirli olsun

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğitim Koordinatörü Berkay İnal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Berkay İnal
    Motosiklet
    F700 GS '16
    Marka
    Bmw

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah.
    Uzun dönem yorumlarınızı bekliyoruz.

Sayfa 5 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu