Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu
31 den 40´e kadar. Toplam 65 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Bora Karayel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bora Karayel
    Motosiklet
    F800
    Marka
    Bmw

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla o gazla kapora bırakılacak bir yer olsa bırakırdım herhalde, ama öyle bir şey yoktu lansmanda Bir iki bayi ile görüşeyim İstanbul'da bakalım. Çok acelem yok zaten.
    Ömer abi f800 den ne artisi ne eksisi var sence eski bir f800 kullanicisi olarak yorumlarin önemli )

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Good Things Come To Those Who Wait

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Fiyat iyi gerçekten, 65 e 2 silindir dağ tepe gezeceğin makine alıyorsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Enduroist Kadim Üye ismail gur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail gur
    Motosiklet
    xrv750 & multistrada 950 S
    Marka
    Ducati

Çok çirkin abi ya çoğunluğun dediği gibi ben bunu alana kadar AT nin ikinci elini alırım yada f700 alırım kısacası o işi yapacak çok daha yakışıklı makinalar var bence

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Enduroist Üye Emre Kılınç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Emre Kılınç
    Motosiklet
    MT-125
    Marka
    Yamaha

Alıntı ismail gur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çirkin abi ya çoğunluğun dediği gibi ben bunu alana kadar AT nin ikinci elini alırım yada f700 alırım kısacası o işi yapacak çok daha yakışıklı makinalar var bence

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu düşünceye katılıyorum ben de, zira AT çok daha yakışıklı ve daha güçlü olacağından bu fiyat için (ikinci el dahi olsa) mantıklı bir seçenek gibi duruyor.

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar yakışıklılık çirkinlik subjektif kavramlar. Tenere'nin özel bir müşteri kitlesi vardır. 1200 GS den 690 tenere ye geçen arkadaşım var. Ki bence 690 eşek arısı kafalı çok yakışıklı bir motosiklettir. Yeni tenere de bence rally raid prototipine uygun ve çok yakışıklı motosiklet.

Benim bu post altında taa 2017 de yazdığım mesaj var ilk sayfalarda. Keşke böyle gelse ama "africa twin'de rally diye çıktı ilk lansmandaki o askeri kamuflaj AT yollara çıktığında 1200 GS 'e dönmüştü"yazmışım. . Tenere çok şükür lansman hali ile sokağa çıktı. 10-15 km lik bir test sürüşü ile tam fikir sahibi olmak elbette mümkün değil ama motorun darlığı, dar gidon, hafif kafa ve ön tekerin çok hızlı viraj tepkisi, frenajı, En düşük devirde dahi 2-3 her viteste gaz yiyen ve kesilmeyen motor, bazıları beğenmesede motor sesi ve çatır çutur patlayan egzoz benim hoşuma gitti. Bu motosikletin esas gazlanacağı yer ise uçsuz bucaksız ovalar ve toroslar çünkü hakikaten arazi için yaratılmış olduğunu hissediyorsunuz sürerken.

Rally motosiklet ayrı bir tarz. Kilosunu filan eleştiririz ama bu motosiklet bu amaçla ve pekte görülmeyen şekilde yamaha tarafından müşteri taleplerine çok değer verilerek her noktası baştan inşa edilmiş bir motosiklet. Ayrıca 700 CC orta klasmanı ile tam olarak AT ile karşılaştırılması mümkün değil.

Fiyat konusu ülkenin yarası. Ama Çin malı 300 cc zontes marka motosikletin 42.000 TL ye satıldığı güzel ülkemde yamaha yı ağzımı doldururarak ayıplayamıyorum. Bu fiyatın içinde % 37 ÖTV ve bindirilmiş ÖTV fiyattan % 18 KDV var. Motosikletin vergisiz fiyatı 40.000 TL civarında. Avrıpa satış fiyatı ise 9.800 Euro (61.200 TL) bunun ne kadarı vergi ne kadarı temel fiyat bilmiyorum.

https://www.yamaha-motor.eu/cy/en/pr...re/tenere-700/

Motosiklete keyif için biniyoruz mecbur olduğumuz için değil. O yüzden keyif aldığınız motosiklet eğer imkanınız da el veriyor ise en güzel motosiklettir. Yoksa elbette bunun yerine 2017 Africa, 2006 1200 GS, bilmem ne diye uzayan giden bir liste yapmak çok mantıklı görünebilir ama işin doğasına aykırı.
    Konu omercem tarafından (04-09-2019 Saat 17:56 ) değiştirilmiştir.

6. omercem güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Arif Oral Unal (04-09-2019),Berkay İnal (14-09-2019),cemkucuk (04-09-2019),halil yılmaz (04-09-2019),İbrahim Cihan Özyurt (04-09-2019),MelihUlubilgen (06-09-2019),Serdar ZIMBA (05-09-2019)

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

bunlar adv/enduro makina, goruntu on planda olmamali.

bende AT kullaniyorum, cok seviyorum, ama japonlar nasil tasarladiysa aklim ermiyor.

aku'nun yeri cok ters. hava filtreleri degistirmek icin grenajlari sokmek gerekiyor. depoyu sokmek icin grenaj/sele kilit/deponun etrafindaki 5-6 plastik parca sokulmesi gerekiyor. Toplam 20 adet kolay kaybolan push rivet (Turkcesini bilmiyorum) ve 10 alyen civata sokulmesi gerekiyor. isi bilen garajinda 20dk'da, bilmiyen en az 45dk. Buji kontrol/degistirmek icin radyatorleri yerinden sokmek gerekiyor.

Bunlar garajda sakin ortamda rahat rahat yapilabilir, ama dagin tepesinde veya colun ortasinda 45 derece sicaklarda uygulamak hic ama hic uygun degil.

Dedigim gibi, cok guzel makina gercekten, ama bunlari daha once bilseydim katlanip alirmiydim bilmiyorum. AT'lerin 26bin'de valf kontrol var ama cok uzun islem oldugu icin servis bile dokunmak istemiyor...

8. Deniz Kupeli güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

cemkucuk (05-09-2019),omercem (04-09-2019),Serdar ZIMBA (05-09-2019)

Moderatör Serdar ZIMBA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar ZIMBA
    Motosiklet
    1250 GSA
    Marka
    Bmw

Alıntı Deniz Kupeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar adv/enduro makina, goruntu on planda olmamali.

bende AT kullaniyorum, cok seviyorum, ama japonlar nasil tasarladiysa aklim ermiyor.

aku'nun yeri cok ters. hava filtreleri degistirmek icin grenajlari sokmek gerekiyor. depoyu sokmek icin grenaj/sele kilit/deponun etrafindaki 5-6 plastik parca sokulmesi gerekiyor. Toplam 20 adet kolay kaybolan push rivet (Turkcesini bilmiyorum) ve 10 alyen civata sokulmesi gerekiyor. isi bilen garajinda 20dk'da, bilmiyen en az 45dk. Buji kontrol/degistirmek icin radyatorleri yerinden sokmek gerekiyor.

Bunlar garajda sakin ortamda rahat rahat yapilabilir, ama dagin tepesinde veya colun ortasinda 45 derece sicaklarda uygulamak hic ama hic uygun degil.

Dedigim gibi, cok guzel makina gercekten, ama bunlari daha once bilseydim katlanip alirmiydim bilmiyorum. AT'lerin 26bin'de valf kontrol var ama cok uzun islem oldugu icin servis bile dokunmak istemiyor...
    Katılıyorum , ön camı sökerken bile alt vidaları kafa içine düşürmeyenimiz yok : )
    Motosikletim'in üzerindeyken hisettiğim tek duygu... Özgürlük !..

Enduroist Kıdemli Üye Deniz Kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    deniz küpeli
    Marka
    Diger

Alıntı Serdar ZIMBA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum , ön camı sökerken bile alt vidaları kafa içine düşürmeyenimiz yok : )
    aynen, bu nedenle yedek tasiyorum yanimda

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Arkadaşlar Selamlar,

KTM 1190 nı satıp crf 250 L aldığım 2016 dan bu yana fantazik enduro touring araştırma ve geliştirme çalışmalarım devam etmekteydi. 2016 da dünya da başlayan ve ülkemizde yayılan sadeleşme akımına bir kaç siyah kot siyah tshirt bir kaç lacivert takım ve beyaz gömlek ve crf 250 l ile ben de katıldım. Bu üç yıllık sürede henüz hiç üretilmemiş ve asla da üretilmeyecek olan enduro tooring motosikletler konusunda düşşel ve astral bir anlam arayışında adeta ruhi bir takım spirütüel aşamalardan geçtim.

Bu süreçte crf 250 l nin olmayan torku ve gitmeyen hali ile adeta bir hint yogisi gibi gaz kontrolü konusunda adeta bir aydınlanma yaşadım. (aslında basitmiş olmayınca veremiyorsunuz) sonra bu yokluk ahlakının gerçek bir anlam arayışı olamayacağını düşünerek tekrar R 1150 GS ten R 80 Gs e, Tenere 660 dan, Royal enfield himayalana kadar bir sürü motosikleti test ettim. Sahibinden.com da artık master derecesinde bir arama bulma ve favori uzmanı seviyesine erdim. Erzurumdan İzmire tanımadığım insanlar ile tanışıyor konuşuyor tartışıyor pazarlıklar yapıyordum. Bu arada bir tülü gelemeyen KTM 790 ve Tenere 700 ile ilgili yurtiçi yurtdışı forumlarıdan ne bulursam bilgisayar arşivinde yerini alıyordu. Bunun aslında bir yol değil bir yolculuk olduğunu keşfettim sanki. Tıpkı enduro-touring in kendisi gibi. amaç yolculuğun kendisi idi. varılacak nokta değil. Bitmeyen araştırmalar, hayaller , tartışmalar, google earth te yeniden yeniden çizilen karadeniz, toros, moğolistan , nordkapp rotaları vs . alında bir araç değil amacın kendisi idiler. Hayatı güzelleştiren tam da o bir türlü gelmeyen ideal motosiklet ve o bir türlü yapılamayan mükemmel rotalardı. Kısacası hayallerdi.

Bu dervişane ilerleme zincirinde ilk darbeyi KTM 790 dan aldım. Fiyat bütçeme uygun olsa da psikojik sınırımın üzerinde idi. Fuar da ilk defa üzerine oturduğum daha sonra kısa bir test sürüşü de yaptığım motosiklet teknik veriler açısından harika olsada tasarım olarak sonradan içime pek sinmedi. 70-bin bandında olsa belki tasarıma da eyvallah derdim ama tasarım ve fiyat birleşince motosikletten epey soğudum. Bu süreçte Honda crf 450 yi getirip şok bir fiyatla satar, Hondadır ne yapsa yeridir beklentisine girdim ; ama getirilmeyeceğini öğrendim. Husqvarna 701 i gözüme kestirdim ama hem fiyatı hem de uzun yol performansı nedeni ile fazla da düşünemedim. Kawasaki KLX 500 ü getiriyormuş söylentisine kapıldım ama sadece bir söylentiden ibaretti. V strom 650 yi test ettim evet harika bir motosikletti ama bir şeyler eksikti. Tenere 700 ise 2017-2018-2019 bir türlü gelmiyor gelemiyordu.

Nihayet birkaç hafta önce Uşak Ulubey de Tenere 700 Lansmanından forumdan sevgili Bülent Berksan ın uyarısı ile haberdar oldum. Cumartesi günü aslında sadece fotoğraflar ve youtube den edindiğim ilk izlenimler ile kafamda net bir şeyler de olmadan kendimi Ulubey de buldum.

Pazar sabahı ilk test sürüş listesine eklendim. Yaklaşaık 20 km lik test sürüşü sonrası kararımı vermiş olarak istanbul a döndüm. Salı günü istediğim rengi bir bayi de buldum plaka için bir gün bekleriz deyince ben hallederim deyip plakasız bir şekilde motosikleti Çarşamba günü teslim aldım

Şu an rodajdayım motosiklet 600 km de. 12.000 devir çeviren makine de 5.000 devri henüz geçmedim ama bu haliyle bile her inişimde yüzümde jokervari bir sırıtma oluşuyor istemsizce. Motosiklet inanılmaz dengeli viraj girişi çıkışı mükemmel, hızlanma anlatılmaz düzeyde keyifli. Şu ana kadar çıktığım en yüksek hız 105 km ve üzerinde yan çanta arka çanta uzun cam yok. O yüzden kafa konusunda tam bir yorum yapamıyorum. Ama şimdiye kadar çok stabil ve dağılmayan bir hali var motosikletin. Bu sanırım tamamen yeni şasi den kaynaklanıyor. Bu hızlarda ani frende kafada bir dalama yaşamadım. Ön amortisörleri Orta sertlik ayarında kullanıyorum bir tık daha sertleştirilebilir sanki. Aynaları pek beğenmemiştim ve değiştiririm diyordum ama ölü nokta yok denecek kadar az aynalarda o yüzden kullanmaya karar verdim. Normal sele 88 cm ve ancak ayak uçları ile basabiliyorum ama alışkın olduğum bir durum olduğu için çok yadırgamadım. Alçaltma kitlerinden sonra amortisörlerinde profesyonelce uyarlanması gerektiğinden pek düşünmüyorum şimdilik. Motor da yüksek devirde gaz kesince oluşan garip bir ıslık sesi var kullananız varsa Subarularda turbo sesi vardır (blow off sound) ona benzeyen inanılmaz bir tatlı bir ıslık sesi çok hoşuma gitti. Yine egzoz sesi çok başarılı bence extra bir şeye gerek yok. Titreşim yok denecek kadar az motosiklette ama her yerde yazılan doğru, km göstergesi fazlaca titriyor takozlarından dolayı. Sadece gösterge değil ön farda da bir titreme var gece farkediliyor. Aydınlatma son derece başarılı ancak ayarlarını yapamadım biraz göğü aydınlatıyor ������ şu anda yerli yabancı aksesuar seçeneği yok ama hepsi sitelerine yakında notunu koydu. Bir iki aya kadar yerli yabancı alternatifleri ile aksesuarlar tamamlanacaktır diye düşünüyorum. Yakıt tüketimi konusunda henüz bir ölçüm yapamadım. 16 litrelik deposu var. Ve benzin ışığı biraz erkence -4 litreye düşünce - yanıyor. Ayakta sürüş motosikletin darlığı nedeni ile çok keyifli ama bir gidon yükseltme yapılsa tadından yenmez. Sele fena değil kaplaması filan kaliteli bir malzeme ama sele oldukça dar ve biraz malum yerlerde ağrı sızıya sebep olabilir. Yazın ve kuru havada post ile çözerim ama kış ve yağmurlu hava için bir çözüm bulmak lazım. şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Bildiğim kadarı ile istanbul’da test motosikletleri var yamaha’nın… eğlenceli bir değişiklik yapmayı düşünen var ise mutlaka test etmesini öneririm.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20190908_154516.jpg
Görüntüleme: 26
Büyüklüğü:  768.1 KB (Kilobyte)

12. omercem güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (14-09-2019),Bora Karayel (13-09-2019),cemkucuk (13-09-2019),HakanVelioglu (13-09-2019),halil yılmaz (14-09-2019),harun solmaz (13-09-2019),İbrahim Cihan Özyurt (16-09-2019),MelihUlubilgen (14-09-2019),Serdar ZIMBA (15-09-2019)

Enduroist Katılımcı Üye serkanbayır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    serkan bayır
    Motosiklet
    1290s
    Marka
    Ktm

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    Turuncu post da almış yerini)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 4 Toplam 7 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 SonuncuSonuncu