Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 27´e kadar. Toplam 27 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Hakan, şu ıslak işini bir çözsem kafada seneye CapraX yapıştırıcam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Islak işini sen değil Anlaş'ın çözmesi lazım

2. Ediz Gürkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Arif Oral Unal (18-11-2017)

Enduroist Kadim Üye HakanVelioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ...

Alıntı Arif Oral Unal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Hakan, şu ıslak işini bir çözsem kafada seneye CapraX yapıştırıcam

Abi kafada çözmek kısmı kolay ama soru ıslak işi değil bence. Çünkü cevabı basit. Toplam ikiteker sürüşünün ne kadarını yağmurda yapacaksın ki? Ben yağmurda lastiği test etmek için bile bir süre beklemem gerekti çünkü bile bile yağmurda sürüşe çıkmıyor insan. İlk yağmur sürüşümü RT grubu ile Küre dağları gezisinden dönerken Adapazarına kadar dağ köy yollarında mecburen yağmur altında sürerek test ettim. 2 motosiklettik diğer arkadşımda KTM 1190 ve Anakee Wild vardı. O gün çamurda, ıslak taşta sürdük dere geçtik ve asfalt köy yollarnda sürdük. Kendisinde rota olduğu için öncüydü ve özellikle asfalt üstünde kıyaslama şansım oldu. Evet Wild bu lastikten yağmurda asfaltta çok daha iyi. Benim arka tekerimin kaydığı virajlardan sonra, molalarda sordum "sende durum nedir" dediğimde gayet güzel bir kayma yok dedi.
    Diğer yağmur sürüşünü de Kasım başında bir arkadaşla Düzce yaylalardan yaylalara gezisine giderken İstanbuldan Adapazarına kadar yediğimiz sağanak altında yaptık. Burada fren performansını biraz denemek zorunda kaldım. Yokuş aşağı bir inişte 2 yolun birleşiminde diğer yoldan gelen minibüsün önüme kırıp yolcu alacağını hissedip ön arka frenlere yüklendim (asılmadım sadece normalin biraz üstünde yüklendim). Tabi burada ön frene biraz daha fazla yüklendim. Sorun yok düzüm dikim ve yeterince yavaşlayınca frenleri bıraktım derken ilk kez high side etkisini gördüm. Meğer ben hiç farkında olmadan arka tekerimi kilitlemişim ve frenleri bırakınca arka teker jiroskop kuvveti etkisi ile beni şöyle bir silkeledi Ama ön teker dediğim gibi bırakmadı.
    Özetle toplam yaptığım 7bin km'nin bin km si sürmedim yağmurda. Ha nedir mevzu yağmuru görünce az daha tedbirli gidilebilir yoksa lastiğin yağmur performansına takılmamak lazım. Bence abi seninki gibi güçlü makinelerde hız konusu bir faktör. Sizin makineler daha bir gidiyor. Bunun birinci yan etkisi daha kuvvetli ivmelenmeleri sonucu lastik ömrünün daha kısa olacak olması. Diğer bir etkisi de 140 üzeri hızlardaki stabil olmayan sürüş konusu. Aslında yapabilsek de Gürol abinin dediği gibi asfalt ayrı arazi ayrı lastik takımımız olsa. Her ikiside olsun diyince olmuyor be dostlar.

4. HakanVelioglu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Alp Teker (04-02-2019),Arif Oral Unal (18-11-2017)

Moderatör Arif Oral Unal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arif Oral Unal
    Motosiklet
    R1250 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakan Velioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kafada çözmek kısmı kolay ama soru ıslak işi değil bence. Çünkü cevabı basit. Toplam ikiteker sürüşünün ne kadarını yağmurda yapacaksın ki? Ben yağmurda lastiği test etmek için bile bir süre beklemem gerekti çünkü bile bile yağmurda sürüşe çıkmıyor insan. İlk yağmur sürüşümü RT grubu ile Küre dağları gezisinden dönerken Adapazarına kadar dağ köy yollarında mecburen yağmur altında sürerek test ettim. 2 motosiklettik diğer arkadşımda KTM 1190 ve Anakee Wild vardı. O gün çamurda, ıslak taşta sürdük dere geçtik ve asfalt köy yollarnda sürdük. Kendisinde rota olduğu için öncüydü ve özellikle asfalt üstünde kıyaslama şansım oldu. Evet Wild bu lastikten yağmurda asfaltta çok daha iyi. Benim arka tekerimin kaydığı virajlardan sonra, molalarda sordum "sende durum nedir" dediğimde gayet güzel bir kayma yok dedi.
    Diğer yağmur sürüşünü de Kasım başında bir arkadaşla Düzce yaylalardan yaylalara gezisine giderken İstanbuldan Adapazarına kadar yediğimiz sağanak altında yaptık. Burada fren performansını biraz denemek zorunda kaldım. Yokuş aşağı bir inişte 2 yolun birleşiminde diğer yoldan gelen minibüsün önüme kırıp yolcu alacağını hissedip ön arka frenlere yüklendim (asılmadım sadece normalin biraz üstünde yüklendim). Tabi burada ön frene biraz daha fazla yüklendim. Sorun yok düzüm dikim ve yeterince yavaşlayınca frenleri bıraktım derken ilk kez high side etkisini gördüm. Meğer ben hiç farkında olmadan arka tekerimi kilitlemişim ve frenleri bırakınca arka teker jiroskop kuvveti etkisi ile beni şöyle bir silkeledi Ama ön teker dediğim gibi bırakmadı.
    Özetle toplam yaptığım 7bin km'nin bin km si sürmedim yağmurda. Ha nedir mevzu yağmuru görünce az daha tedbirli gidilebilir yoksa lastiğin yağmur performansına takılmamak lazım. Bence abi seninki gibi güçlü makinelerde hız konusu bir faktör. Sizin makineler daha bir gidiyor. Bunun birinci yan etkisi daha kuvvetli ivmelenmeleri sonucu lastik ömrünün daha kısa olacak olması. Diğer bir etkisi de 140 üzeri hızlardaki stabil olmayan sürüş konusu. Aslında yapabilsek de Gürol abinin dediği gibi asfalt ayrı arazi ayrı lastik takımımız olsa. Her ikiside olsun diyince olmuyor be dostlar.
    Dediğin mantıklı esasında yağmuru görünce grup falan değil sakin kendi temponda kullanacaksın.

Ama uzun tura falan çıkarken CapraX, TKC80 gibi lastikler yerine TKC70 gibi lastik takacaksın ki genelde asfalt bir tursa tabi.

Enduroist Üye Atakan Demirtürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atakan Demirtürk
    Motosiklet
    Suzuki v-Storm Dl650 2008, Cbf 150 2015
    Marka
    Suzuki

Merhabalar
    Yorumları pek okumadım.
    Ancak yazınızı okudum.Birebir ne hissettiysem yazmışsınız bu kadar olur.İçimi ciddi rahatlattınız yahu.
    Bende bu durum bana mı denk geldi diye düşünüyordum..
    Ben R Serisi Tercih ettim..

Michelin buz motorda 80tl ücret ile taktırdım hatta sökülmüşken arka zincir rulmanıda dağılmak üzeremiş onuda değiştirdik.O da iyi denk geldi açıkçası iyiki lastik almışım dedim içimden.

Sonuç olarak hiç sıkıntısız takıldı hatta janttan kurşun söktük balansı tam.
    Tam performansınıda elde etmem için 300-400km geçmesi gerektiğini belirtmişti anlas yetkilisi bey.
    Yinede takar takmaz 20-30 km sonrasında ben inceden denemelerime başladım.
    Bayırlarda abs çabuk açardı bende v-stromu ne biçim tasarlamışlar ön tarafta kalıyor tüm ağırlık diye kızardım.
    Meğersem arka lastik tutunamıyormuş bayır frenajlarım oldukça rahatladı.
    Gidon biraz daha rahatladı motorla daha rahat oynayabiliyorum ama rahatsız edici tehlikeli bir hafiflik söz konusu değil.
    Virajlarda ilk kilometrelerde ön taraf yat abi yatta dön derken arka taraf hayır kalkalım der gibi hissettiriyordu.
    Sanki iki kardeş kavga ediyormuşta ben arada kalmışım gibi.
    Kendi aralarında ben daha çok yolu tutacağım kavgası var gibiydi.
    Kayma veya yol tutmamaktan bahsetmiyorum tam tersi bir durum.
    Derken Biraz daha yol yaptıktan sonra buda geçti ve dengelendi.Demek rodaj süresiyle ilgiliymiş.

Metzellere göre daha hissedilir kıvraklık sundu.Bu arada metzeller lastiğimde 2013 tü ve ben 10 bin km dir v-strom sahibim.buradaki bir kıyaslama değil.2013 model anlas olsa belki metzellerin yarısı kadar bile tutmayabilirdi bunu bilemem.
    Yinede genel olarak bana korkusuz bir yol tutuşu verdi.
    Özelliklede istanbulun şu yağışlı günlerinde bu bahsettiğim 80-100kilometrede bir problem hissetmedim.
    Son zamanlardada yatırabildiğim kadar yatırıyorum.Yağışta defalarca özellikle 0km ' den pati çekerek kalkmaya çalıştım daha pati çektiremedim.
    Eski metzellerimle 3-5tur atıp kaldırabildiğim oluyordu.(kasti yapıyordum tabiki gaza yüklenerek)

Ne olursa olsun bildiğimiz markalarla arasındaki fiyat pek fazla değil.
    Buda insanı "en iyi yol bildiğin yoldur" a sürüklüyor.
    10-20-30bin kilometrelerde ne olur bilmiyorum ama şuan için gayet keyifliyim.
    Michelinin yol tutuşundan hiç bi motosikletimde memnun kalmadım.yağmur performansları hep düşük kaldı.
    anlas genelde lastiklerinde yağışta daha sağlıklı tutması ile ünlü bir marka.bunu baz alarak bir defaya mahsus denemek istedim.
    10-20bin hemen hemen 2019 yılına girmeden yapabileceğim yol miktarıdır.
    Yaşayacağız ve göreceğiz.

Daha çok asfalt yaptığımdan capra r tercih ettim. Hem sürüş konforu hemde lastiğin sağlığı açısından.
    Road serisi ile r serisi arasında gidip geldim sonra baktım ki capra r serisi ıslak zeminde içlerinde en performanslı olanı.
    Ee kuru zeminde zaten hepsi tutuyor..
    Bilahare bu sebeble seçtim.
    Bugün itibari ile 450-500km yi geçtim.(Bakmadım belki daha fazla)

Dediğiniz gibi karakteristiği tam oturdu virajları dengelendi gayet tatlı..
    Ağırlıkla ilgili söylediklerinize harfiyen katılıyorum.Eşşek aynı eşşek lastikten pek bir şey beklememek lazım.

Yağmur sonrası tam "kaka-dışkı" kıvamında bir çamura girmek zorunda kaldım.
    Arayada dolup çamurlar sıkışınca oldu size road lastiği.
    Tabi burada çamurun gerçekten kötü olması sebebi...
    2 kişi çekerek ve gazlayarak çıkartabildik.yukarı meyilli bir noktadan çıkmam gerekiyordu.

Tabiki benim v-stroma en iyi arazi lastiğini bile taksanız arazide yapabilecekler minimum seviyede sınırlı bu konuda zaten bir beklentim yok.
    Ama "akmazsa damlar "atasözünden yola çıkarak ilerlemeye çalıştım.

Twitter hesabıma ufak bir video eklemiştim.Saplanma evresi varda çıkartma evresi yok..
    https://twitter.com/atakan123123/sta...60988906520583

Son cümlelerimde şuan gerçekten mutluyum.10-20bin kilometrelerdede aynı yol tutuşunu verecek mi?
    Aklımdaki tek şey bu bunuda yaşayıp göreceğiz..
    Konu Atakan Demirtürk tarafından (13-03-2018 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

7. Atakan Demirtürk güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Alp Teker (04-02-2019),cemkucuk (13-03-2018)

Ordinaryus Enduroist cemkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Durmuş Cem KÜÇÜK
    Motosiklet
    Züppeer Teneke 1200
    Marka
    Yamaha

Sağolasın Atakan, benim bayadır almayı planlayıp uygun fiyata benim STnin orjinal lastiklerinden bulunca vazgeçtiğim bir lastik. Yinede aklım CAPRA R den yana

KILIBIKRAYDIR

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Bu lastikle 10,000 km. yol yaptım. Hem arazide hem de yolda gidilebilen nadir lastiklerden bence. Asfaltta biraz çabuk bitiyor yumuşak hamurlu olmasından dolayı ama mükemmel bir lastik. Triumpha da bundan alacaktım ama hız endeksleri benim motora göre olmadığından CapraR ını aldım. Bakalım bu sene ne gibi maceralar yaşayacağız
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Enduroist Kadim Üye Gürol Kıvırcık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gürol Kıvırcık
    Motosiklet
    Manuel AT
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu lastikle 10,000 km. yol yaptım. Hem arazide hem de yolda gidilebilen nadir lastiklerden bence. Asfaltta biraz çabuk bitiyor yumuşak hamurlu olmasından dolayı ama mükemmel bir lastik. Triumpha da bundan alacaktım ama hız endeksleri benim motora göre olmadığından CapraR ını aldım. Bakalım bu sene ne gibi maceralar yaşayacağız
    Çok memnun kalacaksın İbrahim
    Ben karıncayı bile incitmem cümlesindeki ’’bile’’ karıncayı incitir.

11. Gürol Kıvırcık, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

İbrahim DEĞERLİ (14-03-2018)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123